Neler Yeni

Çözüldü✓ Bilgisayarım kapanıyor.

Zultan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Zultan
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarım oyun oynarken kapanıyor. Direk gücü kesiyor ve kapanıyor, sonrasında 5dk civarında bekledikten sonra anca açılıyor.
Kasa özellikleri.
Anakart Asus M5A97 LE R2.0
CPU AMD FX(tm)-6300 Six-Core Processor
Ram 2x8 1600mhz. ddr3 (16gb)
GPU MSI Radeon RX 580 Series (8gb 256bit)
Ssd GIGABYTE GP-GSTFS31240GNTD (240 GB, SATA-III)
Hdd WDC WD10EZEX-22BN5A0 (1 TB, 7200 RPM, SATA-III)
Power cooler master 650w

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Ali Altıntaş
Daha önce 500lük vardı, şuan kullandığımı 2. El olarak aldım. Şimdi kasanın üst tarafını baktım ellenmeyecek kadar sıcaktı.
soğutmada problem vardır o zaman. sıcak olunca pc korumaya alıp kendisini kapatıyordur. power supply ikinci el alınmaz temiz bulunmadıkça. kendin istersen temizle zarar vermeden yoksa tamirciye götür temizlet fanlarını fln. bakımları yapılsın. termal macun fln kurumuştur belki.

Zultan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Zultan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
soğutmada problem vardır o zaman. sıcak olunca pc korumaya alıp kendisini kapatıyordur. power supply ikinci el alınmaz temiz bulunmadıkça. kendin istersen temizle zarar vermeden yoksa tamirciye götür temizlet fanlarını fln. bakımları yapılsın. termal macun fln kurumuştur belki.
Teşekkürler. Kendim temizleyemem sanırım, yani hiç yapmadım ve nasıl yapılır bilmiyorum. Ama işlemcinin termal macununu daha önce yenilemiştim. Önce onu yapayım sonra düzelmez ise psu için tamirciye götüreyim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Ali Altıntaş
Teşekkürler. Kendim temizleyemem sanırım, yani hiç yapmadım ve nasıl yapılır bilmiyorum. Ama işlemcinin termal macununu daha önce yenilemiştim. Önce onu yapayım sonra düzelmez ise psu için tamirciye götüreyim.
rica ederim iyi günler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,044
Üyeler
152,168
Son üye
wastekuxdd
Top Bottom