Neler Yeni

Bilgisayarım kendine reset atıyor bazen monitöre görüntü vermiyor

durmus24

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Durmuş Dündar
Bilgisayarım arada durduk yere komple donuyor bazen reset atıyor bazen ise açtığımde monitöre görüntü vermiyor (son 3 4 gündür bunlarla karşılaşıyorum) çok eski parçalar kullanıyorum acaba sebebi bu yüzden mi ?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,510
İsim
Emre Zengin
Bilgisayarım arada durduk yere komple donuyor bazen reset atıyor bazen ise açtığımde monitöre görüntü vermiyor (son 3 4 gündür bunlarla karşılaşıyorum) çok eski parçalar kullanıyorum acaba sebebi bu yüzden mi ?
RAM'lerden kaynaklı olabilir hocam. Eğer 2 slotta da RAM takılıysa birini çıkarıp diğeri ile test edebilir misin?

durmus24

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Durmuş Dündar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
RAM'lerden kaynaklı olabilir hocam. Eğer 2 slotta da RAM takılıysa birini çıkarıp diğeri ile test edebilir misin?
Hocam 2 sinide sök tak yaparak denedim yine de reset atıyor bazen görüntü vermiyor ama ramleri başka bilgisayarda denedim sorun anakartta mı yoksa işlemci veya başka bir parçada mı?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,510
İsim
Emre Zengin
Hocam 2 sinide sök tak yaparak denedim yine de reset atıyor bazen görüntü vermiyor ama ramleri başka bilgisayarda denedim sorun anakartta mı yoksa işlemci veya başka bir parçada mı?
PSU da ömrünü dolduruyor olabilir. OCCT adlı programda Power testine sokar mısın?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,510
İsim
Emre Zengin
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri