Neler Yeni

Bilgisayarım Kırmızı Ekran verdi

pentiti

80+ Silver
Arkadaşlar Ori oyunundaydım ekran kartıma Undervolt yaptım işte RX 480 hep yapıyordum bunu yardım alarak. Sonra yaptım Undervolt ve klavyedeki Win tuşuna basarak arkada çalışan şeyleri kapatmak için gizli simgeler yerinden programları kapatcaktım oraya tam tıkladım ve kırmızı ekran verdi.

Ve sistemi tekrar açtım Radeon bildirim verdi.

1610231823744.png

Sistem:
Termal macunum: Arctic MX-4
Ekran Kartım: MSI Gaming X RX 480 (2. El)
İşlemcim: İ3 9100F
Anakartım: MSI H310M PRO-VDH PLUS
PSU: Xigmatek X-Power 600W 80+
Monitör: LG 22MK400H-B
RAM: Kingston Hyper X 1X16GB RAM
SSD: Samsung 860 EVO 250GB SSD
HDD: WD Blue 1TB HDD
Kasa: Dark N10 PRO
Mouse: Logitech G203 LightSync
Klavye: Trust GXT 830 AVONN

Emir3162

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
759
İsim
Emir r
Arkadaşlar Ori oyunundaydım ekran kartıma Undervolt yaptım işte RX 480 hep yapıyordum bunu yardım alarak. Sonra yaptım Undervolt ve klavyedeki Win tuşuna basarak arkada çalışan şeyleri kapatmak için gizli simgeler yerinden programları kapatcaktım oraya tam tıkladım ve kırmızı ekran verdi.

Sistem:
Termal macunum: Arctic MX-4
Ekran Kartım: MSI Gaming X RX 480 (2. El)
İşlemcim: İ3 9100F
Anakartım: MSI H310M PRO-VDH PLUS
PSU: Xigmatek X-Power 600W 80+
Monitör: LG 22MK400H-B
RAM: Kingston Hyper X 1X16GB RAM
SSD: Samsung 860 EVO 250GB SSD
HDD: WD Blue 1TB HDD
Kasa: Dark N10 PRO
Mouse: Logitech G203 LightSync
Klavye: Trust GXT 830 AVONN
rez çok merak ettim

Chapin

80+ Silver
Ekran kartları ayarları ile oynamayın, gerekirse 79 derece çalışsın UV yapmayın.

Bu gördüğümüz arıza faz besleme parazitli akım arızası, ekran kartının besleme takımına dokunursan bu arızayı alırsın. İstersen deneyebilirsin bir şey olmaz sadece kartın üstüne dokun.

Bu kırmızı ekran değildir bu arada, E.K en son renk işlemesi yapabildiği renki ekrana yansıtarak kendini korumaya alır.

Ayrıca U.V ile alakalı olmayıp Chipset arızası da olabilir.

pentiti

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartları ayarları ile oynamayın, gerekirse 79 derece çalışsın UV yapmayın.

Bu gördüğümüz arıza faz besleme parazitli akım arızası, ekran kartının besleme takımına dokunursan bu arızayı alırsın. İstersen deneyebilirsin bir şey olmaz sadece kartın üstüne dokun.

Bu kırmızı ekran değildir bu arada, E.K en son renk işlemesi yapabildiği renki ekrana yansıtarak kendini korumaya alır.

Neden UV yapmayayım ki öneriyorlar ısınan ekran kartları için. Bu arada teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Chipset deme işteeeeee.

pentiti

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
U.V yapmadan önce bu var mıydı?

İmzadaki parçaları satmak istersen bana ulaş, gün içinde alabilirim.
Yok ilk defa karşılaşıyorum böyle bir şey ile.

Satma ihtimalim %0,01 falan bu arada. İstanbul da mı yaşıyorsun?

eminn_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Emin

viideodaki oyun adı nedir ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,788
Üyeler
149,271
Son üye
berkeulusal
Top Bottom