Neler Yeni

Öneri Bilgisayarım ne kadar eder?

Rabiotta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Mert Furkan Can
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar,oyunlar,diziler
seçim sonrası hiç bilgisayar satmak aklımda yoktu ama elime bi 10k geçti sistemimi mi yükseltsem ps5 mi alsam çok kararsız kaldım sizce ne yapmalıyım ve başlıkta sorduğum gibi sizce sistemim ne kadar eder.Ekran kartı dışındaki tüm parçalar 3 aylık

RX 6700XT NİTRO+(4 AY GARANTİSİ KALDI)
İ5 12400F (STOK FAN)
GSKİLL RİPJAWS 8X2 16GB RAM
PRO H610M-E DDR4 3200 MHZ

Thermaltake Versa T25 RGB TG 550W 80+USB 3.0 Mid Tower Kasa
James Donkey 512GB M2 SSD
SEAGATE 1TB 7200RPM HDD

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Semih Bugra
kanka ps5 için satılmaz bence oyunlar 1-2 yıl sonra pcye geliyor zaten

Rabiotta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Mert Furkan Can
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kanka ps5 için satılmaz bence oyunlar 1-2 yıl sonra pcye geliyor zaten
yok ps5 alıcaksam ustune koyarım yurtdısı alırım zaten 13e falan bulunuyor yükseltsem mi diye düşünüyorum

omer_34

80+ Silver
sisteminiz gayet iyi. ne gibi bir beklentiniz var ? eğer 2k oyunculuk istiyorsanız ekran kartınızı yükseltip 2k oyun deneyimi yaşayabilirsiniz diye düşünüyorum ama onun için monitör de lazım

Rabiotta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Mert Furkan Can
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sisteminiz gayet iyi. ne gibi bir beklentiniz var ? eğer 2k oyunculuk istiyorsanız ekran kartınızı yükseltip 2k oyun deneyimi yaşayabilirsiniz diye düşünüyorum ama onun için monitör de lazım
40 serisi veya 70 serisine geçme planım vardı

lOxOl

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
313
İsim
Sefa
Hocam hem ps5 var hem imzamdaki sistem var ps5'i en son god of war ragnarök için açtım. Onun dışında arada çıkan tüm oyunlar zaten pcye de geldi ve pcde oynamayı daha çok seviyorum. Discordu özgürce kullanabilmek, gerektiğinde Türkçe yama yapabilmek ve oyunlarımın topluca steamde olması daha keyifli geliyor bana. Hatta bu aralar ps5i satıp 4070 mi alsam diye düşünmüyor da değilim.
Tabii ben hemen hemen her exclusive oyunu oymamış birisi olarak böyle düşünüyorum. Siz bu özel oyunları oynamadıysanız alıp bir sene falan ps5 kullanın mutlaka derim. Sonrasında zaten konsolun piyasası da çok hızlı satacağım dediğinizde 1 2 güne rahat gidiyor konsol. Sonra o zamanın şartlarına göre daha ideal bir sistem toplarsınız diye düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca elinizdeki sistem de epey güçlü ve sizi birkaç sene sıkıntısızca idare edebilir. Dediğim gibi exclusive oynamamışsanız hiç ps5 almak epey mantıklı.

Rabiotta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Mert Furkan Can
İlgilendiği Kategoriler
Hocam hem ps5 var hem imzamdaki sistem var ps5'i en son god of war ragnarök için açtım. Onun dışında arada çıkan tüm oyunlar zaten pcye de geldi ve pcde oynamayı daha çok seviyorum. Discordu özgürce kullanabilmek, gerektiğinde Türkçe yama yapabilmek ve oyunlarımın topluca steamde olması daha keyifli geliyor bana. Hatta bu aralar ps5i satıp 4070 mi alsam diye düşünmüyor da değilim.
Tabii ben hemen hemen her exclusive oyunu oymamış birisi olarak böyle düşünüyorum. Siz bu özel oyunları oynamadıysanız alıp bir sene falan ps5 kullanın mutlaka derim. Sonrasında zaten konsolun piyasası da çok hızlı satacağım dediğinizde 1 2 güne rahat gidiyor konsol. Sonra o zamanın şartlarına göre daha ideal bir sistem toplarsınız diye düşünüyorum.

Ayrıca elinizdeki sistem de epey güçlü ve sizi birkaç sene sıkıntısızca idare edebilir. Dediğim gibi exclusive oynamamışsanız hiç ps5 almak epey mantıklı.
hiç playstationum olmadı ya ps plus da alıp eski oyunları oynamak fikri falan aklımda baya veya aynı fikirde oldugumuz konu olan 4070e geçmek arasında gidip geliyorum ya

lOxOl

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
313
İsim
Sefa
hiç playstationum olmadı ya ps plus da alıp eski oyunları oynamak fikri falan aklımda baya veya aynı fikirde oldugumuz konu olan 4070e geçmek arasında gidip geliyorum ya
Hocam yaz aylarında sık oyun oynuyorsanız zaten bir yaz tatili bile yeterli olacaktır. Zaten eski exclusive oyunları oynarken pek pc tarafında ihtiyacınız da olmaz diye düşünüyorum. Sonrasında da 4000 serisi kartların piyasası da daha oturaklı bir hal alır ve satıp almak epey kolaylaşır. Arada Kurdan dolayı değer kaybı yaşar mıyım diye soru işaretiniz varsa da playstationlar tıpkı altın gibi, piyasası çok canlı olduğu için dövizdeki dalgalanmaları anında yakalıyor. Yine değerini koruyacak bir cihaz yani demek istediğim.

Hocam yaz aylarında sık oyun oynuyorsanız zaten bir yaz tatili bile yeterli olacaktır. Zaten eski exclusive oyunları oynarken pek pc tarafında ihtiyacınız da olmaz diye düşünüyorum. Sonrasında da 4000 serisi kartların piyasası da daha oturaklı bir hal alır ve satıp almak epey kolaylaşır. Arada Kurdan dolayı değer kaybı yaşar mıyım diye soru işaretiniz varsa da playstationlar tıpkı altın gibi, piyasası çok canlı olduğu için dövizdeki dalgalanmaları anında yakalıyor. Yine değerini koruyacak bir cihaz yani demek istediğim.
Söylediğimi de tekrar edeyim, pc tarafında olmayan exclusive oyunları oynama fırsatınız olmamış, bu nedenle kesinlikle alıp oynamaya değer. Last of Us 2 ve God Of War Ragnarök için bile değecektir şahsi fikrim.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Semih Bugra
yok ps5 alıcaksam ustune koyarım yurtdısı alırım zaten 13e falan bulunuyor yükseltsem mi diye düşünüyorum
bence ps5 alma fikrin varsa hızlıca al veya yükselteceksen hızlıca al 4-5 ay sonra elindeki para çöp olur gider. Malum kur hızla artacak gibi duruyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,631
Üyeler
140,678
Son üye
mertler
Top Bottom