Neler Yeni

Bilgisayarım Oyunlarda Yüksek FPS Verirken Aniden Donuyor Ve Mavi Ekran Veriyor

SavageTRN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mustafa Turan
Dostlar başlıkta belirttiğim gibi fps konusunda sıkıntı yaşamıyorum lakin oyun oynarken oyunun ortasında bir anda donuyor ve bazen mavi ekran veriyor windows bazense direkt kalıyor o şekilde ben kendim hard reset atıyorum. Bunun nedeni harddisk im olabilir mi ? Böyle düşünmemin sebebi son bir kaç haftadır bilgisayarımı başlattıktan sonra açılırken disk taraması yapılacak geçmek için bir tuşa basın tarzı bir uyarı alıyordum. Sonrasında hiç tarama yapmadım ve devam ettim her seferinde. Son zamanlarda bu problem ortaya çıktığında acaba HDD'm de sıkıntı mı var diye araştırmak istedim. HD Tune Pro yazılımıyla testler yaptım her ne kadar anlamasam da. Yine de bu yazılım HDD'm de sorun olduğunu söyledi. Aynı zamanda kendimce fark ettiğim küçük bir detaydan daha bahsedeyim, bilgisayar normal bir şekilde çalışırken kasamda açma kapama ve reset tuşumun olduğu hizzada bir mavi ışık yanıp sönüyor sürekli. Oyundayken o bahsettiğim donma olayı gerçekleştiğinde ise o mavi ışık ya tamamen açık bir şekilde kalıyor ya da bazen tam sönük duruyor. Sorunum bu dostlarım sizce bilgisayarımdaki donma sorunu HDD ile mi alakalı ? Yoksa başka bir neden olabilir mi işlemci ram vs ?

Necmer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Mert
Ramleri de bi testte sokabilirsin mavi ekran ve donmalar genellikle ramlardan yaşanıyor ama senin sorun hdd de gibi duruyor kral

Carl Johnson CJ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
707
İsim
Carl Johnson
Instagram
carljohnson.jpg
Açılışta disk taraması yapılacak diyorsa işletim sistemininde de problem olabilir dosyaları doğrulamayı dene eğer dosyalar da sorun yoksa disk de sorun olma ihtimali yüksek disk verileri eksik yazıyor ve veri kaybına neden oluyor olabilir.

SavageTRN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mustafa Turan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
reisler eyvallah windows a format attim yine ayni sorun devam ediyor. Ram leri de teste soktuktan sonra ram ler temiz cikarsa sorun kesinlesmis oluyor degil mi ? Yani harddisk imden kaynakli oldugu..

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,033
Üyeler
140,750
Son üye
alpermenekse
Top Bottom