Neler Yeni

Çözüldü✓ Bilgisayarıma Virüs Bulaştı mı Nasıl Anlarım?

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
844
İsim
Buğra
Dostum indirdikten sonra iş bitiyor ayrıca şu dönemde yamalar çok güzel virüs barındırıyor zamanında aynsını yaşamıştım.
neyse artık eset ile taram yaptım ama bir şey bulmadı norton da bulmadı virüsler bu kadar iyi gizlenebiliyor mu ki

ENES652

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
ENES
Açmadıysan sıkıntı olacağını düşünmüyorum zaten rat olsa şimdiye kadar belli ederdi o yüzden format atmana gerek yok

man a man

80+
indirdiğin şey sağlam bir virüs barındırmıyorsa, açıp yüklemediysen,başka bir olay olmadıysa, bir şey olmaz. İçin rahat etsin istiyorsan arkaplan da bilindik bir virüs programını açık bırak

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
844
İsim
Buğra
indirdiğin şey sağlam bir virüs barındırmıyorsa açıp yüklemediysen (başka bir olay olmadıysa) bir şey olmaz. İçin rahat etsin istiyorsan arkaplan da bilindik bir virüs programını açık bırak
valla normalde asla yama indirmezdim ama rdr2 türkçe oynamayı çok istiyordum attığım sitede ilk başta virüstotalde bir şey çıkmadı dosyayı indirdikten sonra tekrar tarattığımda 9 tane tehdit çıktı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dediğin programlara güvenmiyorum, hitmanpro yükle tarat çıkmazsa devam.
tarattım tehdit bulmadı acaba görev yöneticisinden bakılarak anlaşılabilir mi ?

kaspersky virus remover tool ile bir tarama yapabilirmisiniz
hocam bir şey çıkmıyor ama şüpheliyim nedense veya takıntı yaptım bilmiyorum en temiz şekilde format nasıl atarım

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Dogancan
Virüstotal linkini atsana. Yüksek ihtimal ucuz antivirüsler virüs olarak bulmuş ve Yama yapan sitelerden indir yamayı paylaşanlar güvenilmez .

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
844
İsim
Buğra
Virüstotal linkini atsana. Yüksek ihtimal ucuz antivirüsler virüs olarak bulmuş ve Yama yapan sitelerden indir yamayı paylaşanlar güvenilmez .
hocam onu atabilmem için dosyayı tekrar indirmem gerekir ama indirmeden atmayı deneyeyim

Cagdas5389

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
mecit burak kılıç
valla normalde asla yama indirmezdim ama rdr2 türkçe oynamayı çok istiyordum attığım sitede ilk başta virüstotalde bir şey çıkmadı dosyayı indirdikten sonra tekrar tarattığımda 9 tane tehdit çıktı

tarattım tehdit bulmadı acaba görev yöneticisinden bakılarak anlaşılabilir mi ?

hocam bir şey çıkmıyor ama şüpheliyim nedense veya takıntı yaptım bilmiyorum en temiz şekilde format nasıl atarım
en az 8 gb bir flash bellek bulun googleye windows 10 iso yazın microsoftun sitesinden indirin indirdiğinizi açın ordan usb format diski oluşturmak için flashınızı seçin işlem bitince flashı pc ye takılı olduğuna emin olun biosa girip boot yani açılış birimini flash belleğiniz yapın ordan format atın

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
844
İsim
Buğra
en az 8 gb bir flash bellek bulun googleye windows 10 iso yazın microsoftun sitesinden indirin indirdiğinizi açın ordan usb format diski oluşturmak için flashınızı seçin işlem bitince flashı pc ye takılı olduğuna emin olun biosa girip boot yani açılış birimini flash belleğiniz yapın ordan format atın
hazırda windows 11 usb var onla yapayım mı yoksa şimdi yeniden indireyim mi pc de virüs varsa windows yükleme yaparken usb deki windowsa da virüs bulaşmaz mı ?

Cagdas5389

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
mecit burak kılıç
hazırda windows 11 usb var onla yapayım mı yoksa şimdi yeniden indireyim mi pc de virüs varsa windows yükleme yaparken usb deki windowsa da virüs bulaşmaz mı ?
dediğimin aynısını yapabilirsiniz virüs bulaşmaz hocam formatladıktan sonra flash belleği biçimlendirebilirsiniz öyle bir korkunuz var ise

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
844
İsim
Buğra
dediğimin aynısını yapabilirsiniz virüs bulaşmaz hocam formatladıktan sonra flash belleği biçimlendirebilirsiniz öyle bir korkunuz var ise
yok hocam mesela boş usb ye windows indirirsem bu pc den pc de virüs varsa usb ye indirilen windowsa bulaşabilir mi ?

buyurun bi bakın isterseniz

Top Bottom