Neler Yeni

Bilgisayarımda yerel disk c nin alanı surekli azalıyor

Keremdiyola

80+ Bronze
öncelikle selamlar, bilgisayarımda 3 4 gun önceden böyle bir sorun yasamıyordum bilgisayarımı temiz kullanmaya ve asla virüs sokmamaya calışan bi insanımdır. Geçenlerde rdr 2 oyunu için türkçe yama indirmek istedim yorumlarda birinin dosyayı virüs programının zararlı yazılım olarak algıladığını , ama bunun virüs olmadığını false positive olayının meydana geldiğini söyledi (ne olduğu hakkında zerre fikrim yok ). Bende bilgisayarımdaki kaspersky programına guvenerek indirdim tarattım ve bir sorun cıkmadı yamayı kullandım fakat sonraki süreçte bilgisayarımdaki 100 gb boş alanın yavaşça 99.8 99 97 96 .... diye giderek 92 gb a düştüğünü farkettim internetten araştırarak bazı dosyaları siliyordum ama cok gecmeden yeniden alanım dolmaya başlıyordu. Bende kaspersky ve malwarebytesin kendi virüs programlarıyla tam tarama yaptım ve hicbir sıkıntı cıkmadı. Sonrasında internette gordugum sanırım pop up virüslerine karşı bi program olan adwcleaner ile tarama yaptım kendiside sanırsam malwarebytese ait bir programmış . Program bilgisayarımda 5 tane tehdit bulup karantinaya aldı bende onları sildim . Sildim silmesine fakat olay hala aynı sekilde devam ediyor şuan 3 programda bilgisayarımda sorun bulamıyor yardımlarınıza muhtacım şimdiden teşekkür eder hayırlı günler dilerim.

dipnot: alanın azalma sınırı yok galiba 10gb oldu ve bilgisayarmın arka plandan birseyler indirmedigine ne emin oldum (windows update steam , epic vb güncellemeleri)
Mesaj otomatik birleştirildi:

up

mareshel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar,bilgisayar Bileşenleri
hocam format atın

Keremdiyola

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam format atın
hocam suanlık format atamiyorum yedekleyemeyecek miktarda dosya var başka çözümü yok mudur . Mümkünse format son çare olsa ?

belki durdurmama rağmen arkaplanda indiriyordur diye steamde guncellemesi olan oyunları da sildim halen depolama kendi kendini bitiriyor

Son düzenleme:

mareshel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar,bilgisayar Bileşenleri
hocam suanlık format atamiyorum yedekleyemeyecek miktarda dosya var başka çözümü yok mudur . Mümkünse format son çare olsa ?

belki durdurmama rağmen arkaplanda indiriyordur diye steamde guncellemesi olan oyunları da sildim halen depolama kendi kendini bitiriyor
hocam sanmıyorum olacağını baska çözüm sorunun gitmesi icin tamamen sıfırlamak gerek bemce,yada sadece önemli olanlari yedekleyin

Top Bottom