Neler Yeni

Bilgisayarimdan gelen cizirti sesi

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Noyan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kerem Uysal
Ses kalitesi kotu oldugu icin ozur dilerim. Ses PC'den geliyor videonun sesini açın veya kulaklik kullanirsaniz iyi duyuluyor en sonda geliyor siddetli bir cizirti sesi. Genellikle Apex Legends veya Fortnite oynarken geliyor ve surekli gelen bir ses degil yani arada bi geliyor. Sebebi nedir? Kotu yanlari var midir? Nasil cozebilirim?

Rauber

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Berat Eren Yıldızhan
Videoda ben fan sesi duydum anormal olarak birşeye çarpıyor veya arasına bişey girmiş olabilir. Kötü yanı var eğer fan çalışmayı durdurursa ve sende bunu farketmezsen sıcaklık artacağından dolayı kartta sorun olişabilir

Noyan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kerem Uysal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Videoda ben fan sesi duydum anormal olarak birşeye çarpıyor veya arasına bişey girmiş olabilir. Kötü yanı var eğer fan çalışmayı durdurursa ve sende bunu farketmezsen sıcaklık artacağından dolayı kartta sorun olişabilir
En son ekran karti destegine carpiyordu fan oyuzden bir alt kademeye aldim destek cubugunu ama simdide herhalde baska birseye carpiyor. Karti cikartip bakmam gerek herhalde.

Silvers

80+
Ekran kartına yük bindirecek oyunlar oynarken fanlar hızlı çalıştığı için sürtüyor olabilir. Fan dengesi bozulmuş olup fan yuvasına veya kablo benzeri birşeye sürtüyordur. Programla fanların o andaki hızının düşüş yaşayıp yaşamadığını kontrol etmeni veya kartı çıkarıp fanları denemeni öneririm.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
eğer kartınıza yük bindiğinde değişik ve tiz sesler geliyor ise, Coil whine durumu vardır. Kartınızın modelini Coil whine ile birlikte yazıp sesleri dinleyip karşılaştırın (örneğin: MSI Armor RX 580 Coil whine).

Silvers

80+
eğer kartınıza yük bindiğinde değişik ve tiz sesler geliyor ise, Coil whine durumu vardır. Kartınızın modelini Coil whine ile birlikte yazıp sesleri dinleyip karşılaştırın (örneğin: MSI Armor RX 580 Coil whine).
Tekrar kulaklıkla dinledimde arkadaşın dediği gibi ekran kartındaki Coil Whine sorununa benziyor. Nefret ettiğim bir şey, az yaşamadım değil.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,595
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Konu yanlış bölümde. Şimdilik taşıyorum...

Noyan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kerem Uysal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartına yük bindirecek oyunlar oynarken fanlar hızlı çalıştığı için sürtüyor olabilir. Fan dengesi bozulmuş olup fan yuvasına veya kablo benzeri birşeye sürtüyordur. Programla fanların o andaki hızının düşüş yaşayıp yaşamadığını kontrol etmeni veya kartı çıkarıp fanları denemeni öneririm.
Dinledim ve alakasi bile yoktu. Coil whineda ses surekli devam ediyor ve bu ses arada sirada googleda gezerken de cikiyor.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,595
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Ama nerenin teknik sorunu o baksaydın keşke :)

staten

80+
Ses kalitesi kotu oldugu icin ozur dilerim. Ses PC'den geliyor videonun sesini açın veya kulaklik kullanirsaniz iyi duyuluyor en sonda geliyor siddetli bir cizirti sesi. Genellikle Apex Legends veya Fortnite oynarken geliyor ve surekli gelen bir ses degil yani arada bi geliyor. Sebebi nedir? Kotu yanlari var midir? Nasil cozebilirim?
ekran kartını çıkartıp fanlarına saç kurutma makinesi tut hızlı bi şekilde bak bakalım nolcak eğer o şekildede oluyorsa fanların alt kısımını temizle

emirfurkan1907

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
534
İsim
Emir Furkan
mehmet abi sizin sistem çıkarmanızı bekleyen firmalarda sistem çıkardı ne zaman gelicek artık :)

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,817
Üyeler
152,966
Son üye
istare
Top Bottom