Neler Yeni

Bilgisayarımdan neden ses çok ses geliyor ? Termal macun yenilesem kesilir mi ?

tuanorak2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Tuna Orak
Merhaba, bilgisayarımdan oldukça fazla ses geliyor. bilgisayarı alalı yaklaşık 4 5 yıl olmuştur. i5 4.nesil işlemciye sahip ve o gündür termal macun yenilenmedi
termal macun yenilersem bu ses kesilir veya azalır mı? termal macun bana ne kadara gelir ?

SefaBaba

80+ Silver
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,032
İsim
Safa Uyğun
Merhaba, bilgisayarımdan oldukça fazla ses geliyor. bilgisayarı alalı yaklaşık 4 5 yıl olmuştur. i5 4.nesil işlemciye sahip ve o gündür termal macun yenilenmedi
termal macun yenilersem bu ses kesilir veya azalır mı? termal macun bana ne kadara gelir ?
tozlanmış olabilir

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Fanlar tozlanmış olabilir. Fanları temizleyerek ve macunu yenileyerek ısınmaya dolayısıyla yüksek sese engel olabilirsiniz.

tuanorak2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Tuna Orak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fanlar tozlanmış olabilir. Fanları temizleyerek ve macunu yenileyerek ısınmaya dolayısıyla yüksek sese engel olabilirsiniz.
ısınmadan kaynaklı ses geldiğini düşünmüyorum, çünkü bilgisayarı açtığımdan itibaren bu ses var. ısınması için biraz kullanmış olmam gerekmez mi ?

ThE LoSt

80+ Gold
Fanların bir ömrü vardır 4-5 yıl uzun bir süre macun yenilememekte değerlerin bir tık yüksek olduğunu ve fanların tam devirde döndüğüne işaret öncelik termal macun yenileyip ses devam ederse fanlarınızı yenileyin

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3
ısınmadan kaynaklı ses geldiğini düşünmüyorum, çünkü bilgisayarı açtığımdan itibaren bu ses var. ısınması için biraz kullanmış olmam gerekmez mi ?
İşlemci çabuk ısınan bir bileşen. Bilgisayar açılırken direk işlemciye yük bindiği için ısınır. Fan tozlanmadan dolayı da çok ses yapar soğutmak için.

utku26

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
291
İsim
Utku Başer
laptopmu masaüstümü

holywoo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Hollywoo
CPU Fanı güzel bir şekilde sökün.Ancak dikkat edin ki hiç macun yenilenmediyse o orda taş olmuştur.Fanı kaldırırken çok yavaşça yüklenmeden kaldırın aksi takdirde fanla beraber işlemci soketini sökersiniz.Fanı çıkarttıktan sonra temizleyin.Macunu da taşlaştıysa kazıyıp yenisini sürün.Sonra fanı takın eğer ses yine gelmeye devam ederse sorun ya PSU da ya da Fandadır.Bütçenizi söylerseniz termal macun öneriside yapabilirim.

tuanorak2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Tuna Orak
CPU Fanı güzel bir şekilde sökün.Ancak dikkat edin ki hiç macun yenilenmediyse o orda taş olmuştur.Fanı kaldırırken çok yavaşça yüklenmeden kaldırın aksi takdirde fanla beraber işlemci soketini sökersiniz.Fanı çıkarttıktan sonra temizleyin.Macunu da taşlaştıysa kazıyıp yenisini sürün.Sonra fanı takın eğer ses yine gelmeye devam ederse sorun ya PSU da ya da Fandadır.Bütçenizi söylerseniz termal macun öneriside yapabilirim
tanıdık bir bilgisayarcıya gitsem termal macun yenilemesini söylesem
benden ne kadar alır
çünkü kendim yapabileceğime inanmıyorum

Top Bottom