Neler Yeni

Bilgisayarımı Açınca Kırmızı Işık Yanıyor

XLostR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
Lost Cuk
Arkadaşlar fişe taktigimda normal monitör açılıyor. Power tuşuna bastığımda ilk yeşil ışık yanıyor sonra kırmızı ışık yanıp beep diyor . Yine normal bir şekilde fişe takıp bilgisayarı açtığımda f9 a bastım biosa girmek için. Böyle oldu . Yardım edin lütfen Pc hp compaq 8000 elite sff @Emmree

Nwfrx_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Ege Beker
Arkadaşlar fişe taktigimda normal monitör açılıyor. Power tuşuna bastığımda ilk yeşil ışık yanıyor sonra kırmızı ışık yanıp beep diyor . Yine normal bir şekilde fişe takıp bilgisayarı açtığımda f9 a bastım biosa girmek için. Böyle oldu . Yardım edin lütfen Pc hp compaq 8000 elite sff @Emmree
hocam o bip sesini uzun kısa olarak internette aratırsanız (örn. hp xxxx modeli 2 uzun 1 kısa bip sesi hangi hata?) hata büyük ihtimalle çıkar.

XLostR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
Lost Cuk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Korkudan direk fişi çektim bip sesi ne defa oldu bilmiom
hocam o bip sesini uzun kısa olarak internette aratırsanız (örn. hp xxxx modeli 2 uzun 1 kısa bip sesi hangi hata?) hata büyük ihtimalle çıkar

Nwfrx_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Ege Beker
Korkudan direk fişi çektim bip sesi ne defa oldu bilmiom
Hocam tekrar denemeden öğrenme şansınız yok, ben bir şey olacağını sanmıyorum fakat sorumluluk da almak istemiyorum, isterseniz tekrar deneyin isterseniz hp servise veya bir bilgisayarcıya gösterin.

XLostR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
Lost Cuk
Hocam tekrar denemeden öğrenme şansınız yok, ben bir şey olacağını sanmıyorum fakat sorumluluk da almak istemiyorum, isterseniz tekrar deneyin isterseniz hp servise veya bir bilgisayarcıya gösterin.
Tekrar bi bakayım kaç defa bip diyor die ona göre bakarım o zmn

Nwfrx_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Ege Beker

XLostR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
Lost Cuk

Nwfrx_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Ege Beker

XLostR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
Lost Cuk
ne sesi gibiydi fan sesi gibi mi
evet
Mesaj otomatik birleştirildi:

biraz daha bekledim bi 1 saat gibi yarım saat gibi

sonra normal açıldı bu olay yaşanmadan önce 2 saat pc bakmıştım sonra pc nin içini açıp ssd yerinde mi diye kontrol ettim statik elektrik olabilir diyorlar

yasssofe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
yusuf bolat
evet

biraz daha bekledim bi 1 saat gibi yarım saat gibi

sonra normal açıldı bu olay yaşanmadan önce 2 saat pc bakmıştım sonra pc nin içini açıp ssd yerinde mi diye kontrol ettim statik elektrik olabilir diyorlar
Knk pc çok toz toplamışmı ?

XLostR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
Lost Cuk
Knk pc çok toz toplamışmı ?
valla kanka hiç temizlemedim ama ondan olduğunu sanmıyorum pc ilk açışta kırmızı ışık yandi bip bip dedi 45 dk fln bekledim açtım yine aynısı oldu sonra 4 saat sonra açtım kırmızı ışık yanmadı ama görüntü gelmedi 5 dk sonra aşşşrıı gürültülü bi ses geldi fan sesi gibi 30 dk sonra açtığımda normal açıldı

yasssofe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
yusuf bolat
valla kanka hiç temizlemedim ama ondan olduğunu sanmıyorum pc ilk açışta kırmızı ışık yandi bip bip dedi 45 dk fln bekledim açtım yine aynısı oldu sonra 4 saat sonra açtım kırmızı ışık yanmadı ama görüntü gelmedi 5 dk sonra aşşşrıı gürültülü bi ses geldi fan sesi gibi 30 dk sonra açtığımda normal açıldı
Knk sen pc yi temizle tozlarını al en önemlisi fanlarda sorun orda pip pip sesi fan dönmüyor yada az dönebiliyor diye sana uyarı verir çünkü fan dönmese işlemci yada ekran kartını sıcaklıgı uçar ve ya bozulur yada pc kendini kapatır sonra sen beklersin işlemcinin sogmasını sonra açarsın o yüzden sen hemen temizle fanlarını felan youtubede var zaten bak nasıl çözülüyor yüzde 90 bu sebebten

XLostR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
Lost Cuk
Knk sen pc yi temizle tozlarını al en önemlisi fanlarda sorun orda pip pip sesi fan dönmüyor yada az dönebiliyor diye sana uyarı verir çünkü fan dönmese işlemci yada ekran kartını sıcaklıgı uçar ve ya bozulur yada pc kendini kapatır sonra sen beklersin işlemcinin sogmasını sonra açarsın o yüzden sen hemen temizle fanlarını felan youtubede var zaten bak nasıl çözülüyor yüzde 90 bu sebebten
valla kasada 1 fan var ön yüzde arkada psu da var bide son olarak işlemci üstünde var
oda kule tipi

yani dışında bi çark fln yok kapalı içi

shopping

buna benzer ama noxtua değil soğutucu

makra hp compaq 8000 elite sff

Top Bottom