Neler Yeni

bilgisayarımın ekranında saliselik beyaz çizgi çıkıyor

Rymeka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ahmet Tarık Kızıl
herkese merhaba yakalışık 3 hafta önce bir bilgisayr aldım vatan oem hazır sistemden r5 7500f zotac twine edge rtx 4070 süper bilgisayrı ilk açtığımda bios ekranına girdiğimde ekranda saliselik yatay beyaz çizgiler belirmeye başladı yukardan aşşağı aşşağı yukarı devam ediyordu dp kablosunu çıkartıp taktım düzeldi bilgisayrı kurdum hala aynı sorun var ekran kartındadır dedim gönderdim ekran kartını değişim yaptım geldi şuan kullanıyorum ve zamanı belrisiz şekilde ekranın herhangi bi yerinde yatay saliselişk çizig çıkıyor geçen sefer sürekli oluyordu şuan zamansız şekilde oluyor peki sorun ekran kartında değilde nerede. ki kaldıkı tkerar garntiye göndersem sorun somut değil zamansız çıktığı i.in ve pek belli olmadığı için sağlam diyip gönderceklerini düşünüyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,528
İsim
eren kılıçoğlu
herkese merhaba yakalışık 3 hafta önce bir bilgisayr aldım vatan oem hazır sistemden r5 7500f zotac twine edge rtx 4070 süper bilgisayrı ilk açtığımda bios ekranına girdiğimde ekranda saliselik yatay beyaz çizgiler belirmeye başladı yukardan aşşağı aşşağı yukarı devam ediyordu dp kablosunu çıkartıp taktım düzeldi bilgisayrı kurdum hala aynı sorun var ekran kartındadır dedim gönderdim ekran kartını değişim yaptım geldi şuan kullanıyorum ve zamanı belrisiz şekilde ekranın herhangi bi yerinde yatay saliselişk çizig çıkıyor geçen sefer sürekli oluyordu şuan zamansız şekilde oluyor peki sorun ekran kartında değilde nerede. ki kaldıkı tkerar garntiye göndersem sorun somut değil zamansız çıktığı i.in ve pek belli olmadığı için sağlam diyip gönderceklerini düşünüyorum yardımcı olursanız çok sevinirim
kablo yada monitör kaynaklı muhtemelen.

Rymeka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ahmet Tarık Kızıl
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kablo yada monitör kaynaklı muhtemelen.
monitorü test ettim ancak kabloyu denemedim ve monitorun içinden sıfır çıkktı bozuk olma ihitiamli var mı veya yazılımsal olma ihtimali

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,528
İsim
eren kılıçoğlu
monitorü test ettim ancak kabloyu denemedim ve monitorun içinden sıfır çıkktı bozuk olma ihitiamli var mı veya yazılımsal olma ihtimali
olabilir sen farklı bir kablo ile dene.

Talat

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Talat
kaplo ile alakası yok onun monütörün kendinden kaynaklı bir durum ısınınca artar veya azalır

Rymeka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ahmet Tarık Kızıl
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Uğur
monitörde sorun yok ise kablo veya ekran kartının dp hdmi portuyla ilgisi olabilir

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,528
İsim
eren kılıçoğlu
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,191