Neler Yeni

Bilgisayarın güç tuşuna bastığımda açılıp devamında kapanıyor

Merhaba, bilgisaarımı yeni toparladım. Yaklaşık 2 haftadır kullanımımda bir problem yoktu ancak dün 165 HZ bir monitöre geçiş yaptım. Dün yine sıkıntısız kullandım ancak dün bilgisayarı kapatırken kapanması çok uzun sürmüştü. Keza bugün de güç tuşuna bastığımda fanlar dönmeye başlıyor, ramin ve ekipmanların ışığı geliyor ancak daha sonrasında şalter atmasına benzer bir ses geliyor ve her şey kapanıyor. Bu olayların hemen ardından benim bir müdahelem olmadan bilgisayar yine açılıyor ve yine aynı durum oluyor. Bu döngü ben gücü kesene kadar devam ediyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

RAM: HyperX Fury 16GB 3200 MHZ
SSD: AData SX8200 Pro
Ekran kartı: GTX 670
Anakart: B660M-A
İşlemci: I5 12600

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,884
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Ya anakart yada psu kaynaklı büyük ihtimalle uzay montaj test et sonra psu dışarda ayrı test et

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba, bilgisaarımı yeni toparladım. Yaklaşık 2 haftadır kullanımımda bir problem yoktu ancak dün 165 HZ bir monitöre geçiş yaptım. Dün yine sıkıntısız kullandım ancak dün bilgisayarı kapatırken kapanması çok uzun sürmüştü. Keza bugün de güç tuşuna bastığımda fanlar dönmeye başlıyor, ramin ve ekipmanların ışığı geliyor ancak daha sonrasında şalter atmasına benzer bir ses geliyor ve her şey kapanıyor. Bu olayların hemen ardından benim bir müdahelem olmadan bilgisayar yine açılıyor ve yine aynı durum oluyor. Bu döngü ben gücü kesene kadar devam ediyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran kartı ve PSU haricinde tüm parçalarım sıfır. Bu arada belirtmeyi unutmuşum, PSU olarak gamemax GP-650 (650W) 80 Plus Bronze Power Supply kullanıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ya anakart yada psu kaynaklı büyük ihtimalle uzay montaj test et sonra psu dışarda ayrı test et
Hocam tavsiyeniz için teşekkürler. Ek olarak sizce hangisinden kaynaklanıyor olabilir? Anakart geleli henüz 2 hafta dahi olmadı. Dün yeni monitör takana kadar sistemde de bir problem yoktu.

YinYang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
-
Anakartın bozulmuş olma ihtimali var maalesef, fakat genede psu güç kablosunu çıkartın ve 5 saniye power dügmesine basın sonra tekrar açmaya çalısın

YinYang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
-
Yine aynı şalter atma sesiyle karşılaştım hocam. Devamında da yine döngüye girdi.
Bir ihtimaldir diye ramleri çıkartıp silgiyle uçlarını silin. Olmaz ise uzay montaj deneyin. Son olarak elinizde psu veya anakartı bilgisayarcıya test ettirmekten başka yolu yok gibi gözüküyor

SerhatCC

80+ Bronze
hocam ben yeni ram takıp biostan düzenleme yaptıktan sonra aynı sorun olmuştu. kasadan kapayıp açınca düzeldi sonra da döngüye girmedi hiç.ram ile alakalı olabilir çıkarıp takmakta yada yer değişiminde fayda var

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,884
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Ekran kartı ve PSU haricinde tüm parçalarım sıfır. Bu arada belirtmeyi unutmuşum, PSU olarak gamemax GP-650 (650W) 80 Plus Bronze Power Supply kullanıyorum.

Hocam tavsiyeniz için teşekkürler. Ek olarak sizce hangisinden kaynaklanıyor olabilir? Anakart geleli henüz 2 hafta dahi olmadı. Dün yeni monitör takana kadar sistemde de bir problem yoktu.
Psu dan şüpheleniyorum ben şahsen

Yunus Yıldız

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
Captain Jack Sparrow

ramleri tek tek bütün slotlarda dener misin

psu modelini yazar mısın
gamemax GP-650 (650W) 80 Plus Bronze Power Supply kullanıyorum.

gamemax GP-650 (650W) 80 Plus Bronze Power Supply kullanıyorum.
Dediğim gibi düne kadar bir problem yoktu ancak yeni monitöre geçtiğim akşamın sabahında bu sorunla karşılaştım. Bu arada dün bilgisayarı kapatırken de ilk defa kapanması çok uzun sürmüştü.

Top Bottom