Neler Yeni

bilgisayarın kendi kendine reset atması

jouly

80+ Bronze
arkadaşlar merhaba bilgisayarım 2 aydır kendi kendine reset atıyor psu 500 watt fakat ekran kartım yok ryzen 3 2200g apu sistem kullanıyorum yetmeme gibi bi şansı yok diye düşünüyorum .psum ısınmıyorda.işlemci boştayken 25-30 derece oyun açılınca max 60 derece oluyor .1tb hdd 240gb ssd var onların sata girişlerini değiştirdim yine sıkıntı devam ediyor prizin yerini değiştirdim yine olmadı.geçen gün pc çalışıyorken ramlere elim değdi ama çok hafif sallanmadı bile ekran gitti birden.sizce sorun ramlerde midir (4+4 8gb gskill ) lütfen yardım edin bıktım artık bu sorundan

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
RAM lere Memtest86 yaparmısın.

jouly

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
RAM lere Memtest86 yaparmısın.
yok aga yaptım testi 0 error var yani bişi yok ramlerde nolur bi yardım et de çözelim ya kafayı yicem şu pc bana ağız tadıyla bi oyun oynatmadı yaw

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Pc nin tüm parçalarını kontrol et, kablolarından tut RAM e kadar. RAM i çıkar bi silgiyle sil geri tak.

arkadaşlar merhaba bilgisayarım 2 aydır kendi kendine reset atıyor PSU 500 watt fakat ekran kartım yok ryzen 3 2200g APU sistem kullanıyorum yetmeme gibi bi şansı yok diye düşünüyorum .psum ısınmıyorda.işlemci boştayken 25-30 derece oyun açılınca max 60 derece oluyor .1tb HDD 240gb SSD var onların sata girişlerini değiştirdim yine sıkıntı devam ediyor prizin yerini değiştirdim yine olmadı.geçen gün PC çalışıyorken ramlere elim değdi ama çok hafif sallanmadı bile ekran gitti birden.sizce sorun ramlerde midir (4+4 8gb gskill ) lütfen yardım edin bıktım artık bu sorundan
Ramlerin yerini değiştirmeyi deneyebilirsin.

yasar55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Yaşar Pat
Pc nin kendi kendini yenilemesi ısınma yada güç yetersizliğinden dolayı olabilir yani yazdıklarına göre bir sorunda yok ama şöyle dene ramlarden birini çıkar öyle dene bide diğerini çıkar öyle dene ikisindede aynı sorunu yapıyosa zaten ramda değildir problem ikisinde sorun olsa pc açılmaz

jouly

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
PC nin kendi kendini yenilemesi ısınma yada güç yetersizliğinden dolayı olabilir yani yazdıklarına göre bir sorunda yok ama şöyle dene ramlarden birini çıkar öyle dene bide diğerini çıkar öyle dene ikisindede aynı sorunu yapıyosa zaten ramda değildir problem ikisinde sorun olsa PC açılmaz
tamam reis deneyeceğim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
980,903
Üyeler
155,176
Son üye
alephkatum
Top Bottom