Neler Yeni

Bina İçi Kablo Tesisatı Değiştirme

MustafaaY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Mustafa Yeşilyurt
Bugün Gibirnete geçtim internet hızını kontrol ettiğimde 60mbps hız alıyorum altyapı 95 destekliyor aradım müşteri hizmetlerini bina içi kablo değiştirmeniz lazım 65 mbps destekliyor dedi şimdi ben elektrikçi ile görüşücem ama dandik kablo çekmesinden korkuyorum ne yapmam lazım. Değerleri attım fazla anlamıyorum

IMG_20220815_133143.jpg

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
osman şenoğlu
O durum biraz küfür gibi oluyor gerçi ama yapacaksın artık :D

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,957
İsim
tümen dağ
hocam değerler normal bence zaten sözleşmedeki tam gelmez benımde böyle
bina içinden zil teli geliyor zaten değişsenizde hizin değişeceğini pek düşünmüyorum
elektrikçide çağırmanıza gerek yok onun için siz yaparsınız ben kendim yapmıştım

MustafaaY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Mustafa Yeşilyurt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam değerler normal bence zaten sözleşmedeki tam gelmez benımde böyle
bina içinden zil teli geliyor zaten değişsenizde hizin değişeceğini pek düşünmüyorum
elektrikçide çağırmanıza gerek yok onun için siz yaparsınız ben kendim yapmıştım
Zaten 75 verebiliriz diyor daha fazla verirsek kopmalar yaşanabilirmiş ben nasıl yapıcam
Mesaj otomatik birleştirildi:

kabloyu sen alacaksın adama işçilik vereceksin bu kadar basit
Hangi kablo alayım f/p ürünü lazım

kabloyu sen alacaksın adama işçilik vereceksin bu kadar basit
Hangi kablo alabilirim hiçbir fikrim yok f/p ürünü lazım

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,957
İsim
tümen dağ
Bugün Gibirnete geçtim internet hızını kontrol ettiğimde 60mbps hız alıyorum altyapı 95 destekliyor aradım müşteri hizmetlerini bina içi kablo değiştirmeniz lazım 65 mbps destekliyor dedi şimdi ben elektrikçi ile görüşücem ama dandik kablo çekmesinden korkuyorum ne yapmam lazım. Değerleri attım fazla anlamıyorum

Alıntıyı görüntüle
Cat 6 kablo çektiriceksin böyle paranoyak olmanın anlamı yok internette kablonun örnekleri var keza alacağınız kablodada Cat 6 yazar bunlara dikkat edin hız farkı stabilite farkı olur aynısını turknet bana demişti bendeki kabloda eskiydi hızım berbati bende turktelekom kutusundan eve kadar Cat 6 kablo çektim şuan 7 yıl olacak sorunsuz kullanıyorum + bende 7 yılın ardından gibirnete geçtim herhangi bir sorun yok 1 hafta oldu geçeli turknet teki fiyat yüzünden geçtim.

2 tel dediğiniz olay öyle olmuyor her telin üretimi kullanımı farklı telefon teli ile Cat 6 daki kablo telleri aynı değil yanlış bilgilendirme yapmayalım.

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,957
İsim
tümen dağ
2 tel dediğiniz olay öyle olmuyor her telin üretimi kullanımı farklı telefon teli ile Cat 6 daki kablo telleri aynı değil yanlış bilgilendirme yapmayalım.
bana dedi iseniz ben değil siz yapıyorsunuz
binadan eve gelen kablo cat6 mi olur

MustafaaY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Mustafa Yeşilyurt
Cat 6 kablo çektiriceksin böyle paranoyak olmanın anlamı yok internette kablonun örnekleri var keza alacağınız kablodada Cat 6 yazar bunlara dikkat edin hız farkı stabilite farkı olur aynısını turknet bana demişti bendeki kabloda eskiydi hızım berbati bende turktelekom kutusundan eve kadar Cat 6 kablo çektim şuan 7 yıl olacak sorunsuz kullanıyorum + bende 7 yılın ardından gibirnete geçtim herhangi bir sorun yok 1 hafta oldu geçeli turknet teki fiyat yüzünden geçtim.

Kutudan eve kadar kablo çekilecekse Cat 6 kablo çektirmesi lazım :) cümlemi nasıl algıladınız bilmiyorum ama isterseniz tüm internet sagliyicilarina sorun Cat 6 kabloyu
Cat6 alıp kendim çeksem kaboyu olur değilmi diğerinin ucuna bağlarım gelir ama şu sorun var kaç metre onu bilmiyorum

MustafaaY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Mustafa Yeşilyurt
Cat 6'yi kendiniz turktelekom kutusuna çakamazsiniz şayet kutudan eve kadar kablo cekicekseniz
Nasıl çakamam ne varki kutuda çekmesine kendim çekerim sıkıntı değil o

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
974,236
Üyeler
154,021
Son üye
ensar2861
Top Bottom