Neler Yeni

Bina içi kablo yenileme

ErriQ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mustafa ERİKÇİ
Selamlar. Eve internet bağlatmak istiyorum fakat ankastreden daireme gelen kablo bina ilk yapıldığı zamandan kalma yani 15 yıllık. Ben bu kabloyu değiştirmek istiyorum. Sorum şu gelen Türk Telekom ekipleri bu kablonun değişimini sağlıyorlar mı? Veya Turknet bunun değişimini sağlıyor mu?

Xeraton

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
893
İsim
Halil İbrahim Memiş
kardeşim hiç kimse uğraşmaz özellikle türktelekom

Tihulu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Muhammet
Selamlar. Eve internet bağlatmak istiyorum fakat ankastreden daireme gelen kablo bina ilk yapıldığı zamandan kalma yani 15 yıllık. Ben bu kabloyu değiştirmek istiyorum. Sorum şu gelen Türk Telekom ekipleri bu kablonun değişimini sağlıyorlar mı? Veya Turknet bunun değişimini sağlıyor mu?
1-2 kat için Türk Telekom ankastre ekibi oluyor ama bu bölge bölge değişiyor birde şu süretçte hiç yapmazlar ben TT saha ekibiyin benimde evdeki tesisatım eski ama 100 mbps çıkıyor daireye

ErriQ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mustafa ERİKÇİ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1-2 kat için Türk Telekom ankastre ekibi oluyor ama bu bölge bölge değişiyor birde şu süretçte hiç yapmazlar ben TT saha ekibiyin benimde evdeki tesisatım eski ama 100 mbps çıkıyor daireye
5. Kattayım. Kablo yok denecek seviyede o yüzden değiştirmek istiyorum.

ErriQ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mustafa ERİKÇİ
Üst komşum bağlattı geçen sene. Binadaki kabloları kullandı önce aşırı kopmalardan dolayı daha sonra kendisi değişti. Bende bu durumu yaşamak istemiyorum.

Tihulu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Muhammet
5. Kattayım. Kablo yok denecek seviyede o yüzden değiştirmek istiyorum.
Ozaman gelen ekip yapmaz çünkü ekiplere bunun için ne kablo nede ekipman verilmiyor elektrikçi ile çektirmeniz gerekecek
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bakır kablo ise bişey olmamıştır ki bence. Fibere geçersende kendileri yapar. Yani senin için bakırda değişen bişey olmaz pek
Bakır kablo zamanla kararır veya oksitlenir buda hatta Bayaa etkiler fiber kablo öyle ha denince çekilmiyor başvuru sayısı ve başvuru yapılan yer önce inceleniyor

ErriQ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mustafa ERİKÇİ
Ozaman gelen ekip yapmaz çünkü ekiplere bunun için ne kablo nede ekipman verilmiyor elektrikçi ile çektirmeniz gerekecek
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bakır kablo zamanla kararır veya oksitlenir buda hatta Bayaa etkiler fiber kablo öyle ha denince çekilmiyor başvuru sayısı ve başvuru yapılan yer önce inceleniyor

Teşekkürler.

EmrCPR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
700
İsim
Emre
Kardeşim süperonline tavsiye ederim. 5 yıl önce taşındım bina 12 yaşın da süperonline geldi kablolar eski dedi biz size yeni kablo çekelim dedi. Giriş kattan 8.kata kadar yeni kablo çekti adamlar 2 saat uğraştı. Ne kopma sorunu var ne başka bir şey var. 100 mphs hız alıyorum. 5 yıldır hiç bir sıkıntı yok. Sadece fiyatları biraz yüksek. Şu anda Turkcell TV plus da var ve toplam 109 TL ödüyorum.

ErriQ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mustafa ERİKÇİ
Kardeşim süperonline tavsiye ederim. 5 yıl önce taşındım bina 12 yaşın da süperonline geldi kablolar eski dedi biz size yeni kablo çekelim dedi. Giriş kattan 8.kata kadar yeni kablo çekti adamlar 2 saat uğraştı. Ne kopma sorunu var ne başka bir şey var. 100 mphs hız alıyorum. 5 yıldır hiç bir sıkıntı yok. Sadece fiyatları biraz yüksek. Şu anda Turkcell TV plus da var ve toplam 109 TL ödüyorum.
Fiber internet kullanıyorsunuz sanırım siz. Maalesef ki benim binamda fiber altyapı yok. Sadece adsl ve vdsl var.

Top Bottom