Neler Yeni

Yardım Binada fiber kutusu var ama daireye kadar kablo yok

Lrkende

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Mehmet Gündoğdu
Geçenlerde fiber altyapıyı getirdiler ve görünüyor da adreste. Ama şimdi kutu yukarda ve daireme çekilmiş kablo yok. Ben oradan daireye kadar kablo mu çektirmeliyim acaba? Bunu kime yaptırmalıyım? Kablo ne olmalı? Ücreti ne kadar tutar? Şuan VDSL kullanıyorum.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,113
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Onu bazen Telekom kendi çekiyor. Müdürlükle görüşüp net bilgi al.

Burak Aksoy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Burak
Geçenlerde fiber altyapıyı getirdiler ve görünüyor da adreste. Ama şimdi kutu yukarda ve daireme çekilmiş kablo yok. Ben oradan daireye kadar kablo mu çektirmeliyim acaba? Bunu kime yaptırmalıyım? Kablo ne olmalı? Ücreti ne kadar tutar? Şuan VDSL kullanıyorum.
Kutu yukarıda derken binadaysa zaten o kabloyu başvurduktan sonra servis sağlayıcı evinize kadar çekip kurulumu yapıyor.

Lrkende

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Mehmet Gündoğdu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

mojito

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
altan ayhan
İlgilendiği Kategoriler
teknoloji en sevdiğimden.
hangi firma?

mojito

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
altan ayhan
İlgilendiği Kategoriler
Gibirnet ne cins bir isim ya her yerde duyuyorum bu ismi normal şartlarda Telekom firması abonelik alınınca kendisi yapıyor bu işlemi kendim fiber internet teknikeriyim böyle saçmalık duymadım Çanakkale'de ve İstanbul'da çalıştım görmedim yani.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gibirnet ne cins bir isim ya her yerde duyuyorum bu ismi normal şartlarda Telekom firması abonelik alınınca kendisi yapıyor bu işlemi kendim fiber internet teknikeriyim böyle saçmalık duymadım Çanakkale'de ve İstanbul'da çalıştım görmedim yani.
Ki her elektrikçi çekemez o kabloyu kırma ihtimali var yani boşuna para ödemenize yol açabilirler.

Lrkende

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Mehmet Gündoğdu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
t

Ki her elektrikçi çekemez o kabloyu kırma ihtimali var yani boşuna para ödemenize yol açabilirler.
sanırım onlar çekecek hallediyoırum gibi

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,842
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
İç tesisat sizden sorumludur kabloyu sizin çektirmeniz gerekiyor türk Telekom ücret dahilinde yapıyor ama

mojito

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
altan ayhan
İlgilendiği Kategoriler
Telekom prize kadar kabloyu çekiyor eğer tesisatta tıkanıklık yoksa çekiliyor biz çekiyorduk şahsen İstanbul'da Çanakkale'de.
İç tesisat sizden sorumludur kabloyu sizin çektirmeniz gerekiyor türk Telekom ücret dahilinde yapıyor ama

yada kapı üstüne kadar çekilir ve müşteri çekeceği mesafe kadar uzunlukta kablo bırakılırdı Telekom ücret talep etmiyor

Lrkende

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Mehmet Gündoğdu
Telekom prize kadar kabloyu çekiyor eğer tesisatta tıkanıklık yoksa çekiliyor biz çekiyorduk şahsen İstanbul'da Çanakkale'de.

yada kapı üstüne kadar çekilir ve müşteri çekeceği mesafe kadar uzunlukta kablo bırakılırdı Telekom ücret talep etmiyor
Ben emin olamadım kablo bıraktılar mı bırakmadılar mı nasıl anlarım bilmiyormum.

mojito

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
altan ayhan
İlgilendiği Kategoriler
Ben emin olamadım kablo bıraktılar mı bırakmadılar mı nasıl anlarım bilmiyormum.
kutunun yanına bırakmış olabilirler görmeden bir şey demek zor kablo renkleri değişebiliyor genelde sarı yada beyaz olabilir ince kablodur

Top Bottom