Neler Yeni

Bios ayarlarını yaptıktan sonra kasa açılıyor görüntü gelmiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Enes Yılmaz
Merhaba, Asus prime b450m-k II anakartımda bios menüsünde bir ayar yapıp kaydedip çıkıyorum örneğin 3200MHz olan RAM 2400MHz de çalışıyordu bunu 3200MHz çekip (Profile 1) Seçeneğini seçip kaydedip çıkıyorum kasa restarttan sonra birdaha ekrana görüntü vermemeye başlıyor bios pilini çıkartıp takınca yani bios sıfırlayınca her şey eski haline dönünce görüntü tekrardan veriyor. Undervolt işlemi yapıcam fakat görüntü vermiycek diye yapamıyorum biosum güncel anakartım overclocksuz yardımcı olursanız sevinirim.

Cpu : R5 5600
Gpu : GEFORCE RTX 3060
Anakart : Asus prime b450m-k II

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,789
İsim
Emre Zengin
Merhaba, Asus prime b450m-k II anakartımda bios menüsünde bir ayar yapıp kaydedip çıkıyorum örneğin 3200MHz olan RAM 2400MHz de çalışıyordu bunu 3200MHz çekip (Profile 1) Seçeneğini seçip kaydedip çıkıyorum kasa restarttan sonra birdaha ekrana görüntü vermemeye başlıyor bios pilini çıkartıp takınca yani bios sıfırlayınca her şey eski haline dönünce görüntü tekrardan veriyor. Undervolt işlemi yapıcam fakat görüntü vermiycek diye yapamıyorum biosum güncel anakartım overclocksuz yardımcı olursanız sevinirim.

Cpu : R5 5600
Gpu : GEFORCE RTX 3060
Anakart : Asus prime b450m-k II
BIOS'um güncel demişsin, şuan çıkan en son ki BETA BIOS mu (sürüm 4001) kurulu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Enes Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
BIOS'um güncel demişsin, şuan çıkan en son ki BETA BIOS mu (sürüm 4001) kurulu?
Asusun sitesinde bulunan driveri indirmiştim şuan böyle.
1676064106390.png

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,789
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Enes Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
RAM'lerinin yerini değiştirip Profile 1'e almayı denedin mi hocam?
Zaten bu sorunu profile 1 de alıyorum müşteri hizmetlerini aradığımda Anakartımın 2666 MHz üstünü O.C (OverClock) şeklinde desteklediğini söylediler fakat ben yapmayı bilmediğimden yapamadım.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,789
İsim
Emre Zengin
Zaten bu sorunu profile 1 de alıyorum müşteri hizmetlerini aradığımda Anakartımın 2666 MHz üstünü O.C (OverClock) şeklinde desteklediğini söylediler fakat ben yapmayı bilmediğimden yapamadım.
Sorununu anladım. RAM'lerinin yerlerini değiştirdin mi peki? Değiştirmediysen yerlerini değiştir. Anakartında D.O.C.P açarak zaten 3200 MHz kullanacaksın. Benim dediğimi bir yap.

Top Bottom