Neler Yeni

Bios güncelleme konusunda yardımcı olabilecek birisi lazım.

Cellat87

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Çağdaş
Merhaba arkadaşlar bana bu bios konsiinda tecrübeli bir arkadaş lazım yardımcı olabilecek birisi varmı acaba PC açılmıyor kaç gündür servisi aradım az önce bios guncellemesi lazım dedi.

Sidar...

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Sidar Özel
Qbiosflash back özelliği varmi anakarta

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Cihaz veya donanım detayı paylaşırsanız yardımcı olacak arkadaş olabilir.

Son düzenleme:

Sidar...

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Sidar Özel
ewt ama yapamadım ben
Mesaj otomatik birleştirildi:

7500f işlemci
asus b650ma wifi 2 anakart
32 ram
Hocam youtube ta alisayiner diye bir kanal var oraya bak yaparsın çok basit bir işlem

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Biosu usb ye at. (usb yi formatladıktan sonra)
Bios dan Tool menüsünden
Asus flash tool tıkla
Usb ni seç
Bios dosyanı seçip tıkla

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
Merhaba arkadaşlar bana bu bios konsiinda tecrübeli bir arkadaş lazım yardımcı olabilecek birisi varmı acaba PC açılmıyor kaç gündür servisi aradım az önce bios guncellemesi lazım dedi.
Sorunun tam olarak nedir hocam? Bilgisayar açılıyor klavye, mouse ışıkları yanıyor ama görüntü mü gelmiyor?
Eğer halledemediysen BIOS'u bu dediğim şekilde güncelleyebilirsin:
- Flash belleğinizi FAT32 olarak biçimlendirin. https://www.asus.com/tr/motherboard...elpdesk_bios?model2Name=PRIME-B650M-A-WIFI-II buradan indir 1811 BIOS sürümünü. İndirdikten sonra PRIME-B650M-A-WIFI-II-ASUS-1811 sağ tıklayıp Tümüne Ayıkla de. Klasör haline geldikten sonra indirdiğiniz dosyanın içinde CAP adlı dosya ve BIOS Renamer olacak. BIOS Renamer'a basın ve sonra biraz bekleyin. (İşlem tamamlanınca herhangi bir tuşa basın.) O ekran kapandıktan sonra CAP dosyasını flash belleğe atın. Sonra bilgisayarı kapatın. Flash belleği kasanın arkasındaki 3 numaralı yere takın (Ekran görüntüsü 28). Sonra 9 numaralı Flashback butonuna 3 saniye basın. 3 kez ışık yanıp sönecek ve ardından işlem başlayacak işlem bitince ışık sönecek o zaman tamamlanmış olacak.
Ekran Görüntüsü (28).png

Yunus-16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Yunus Çamsever
Nasıl açılmıyor ? hiç görüntü vs mi gelmiyor ?

Cellat87

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Çağdaş
Sorunun tam olarak nedir hocam? Bilgisayar açılıyor klavye, mouse ışıkları yanıyor ama görüntü mü gelmiyor?
Eğer halledemediysen BIOS'u bu dediğim şekilde güncelleyebilirsin:
- Flash belleğinizi FAT32 olarak biçimlendirin. https://www.asus.com/tr/motherboard...elpdesk_bios?model2Name=PRIME-B650M-A-WIFI-II buradan indir 1811 BIOS sürümünü. İndirdikten sonra PRIME-B650M-A-WIFI-II-ASUS-1811 sağ tıklayıp Tümüne Ayıkla de. Klasör haline geldikten sonra indirdiğiniz dosyanın içinde CAP adlı dosya ve BIOS Renamer olacak. BIOS Renamer'a basın ve sonra biraz bekleyin. (İşlem tamamlanınca herhangi bir tuşa basın.) O ekran kapandıktan sonra CAP dosyasını flash belleğe atın. Sonra bilgisayarı kapatın. Flash belleği kasanın arkasındaki 3 numaralı yere takın (Ekran görüntüsü 28). Sonra 9 numaralı Flashback butonuna 3 saniye basın. 3 kez ışık yanıp sönecek ve ardından işlem başlayacak işlem bitince ışık sönecek o zaman tamamlanmış olacak.
Alıntıyı görüntüle
Mrb malesef bu dediğiniz işlemi 3 ayrı bellek ile denedim ama olmadı malesef. Servisi aradım bazı serilerde o tuş işe yaramıyor sadece biosu sifirliyor dedi bende tmm dedim onu duyunca direk iade oluşturdum gönderdim anakarti servis bile böyleyse vay halimize. :)

Nasıl açılmıyor ? hiç görüntü vs mi gelmiyor ?
Aynen açılıyor ama görüntü yok gelmiyor klavye mouse da aktif olmuyor.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
Mrb malesef bu dediğiniz işlemi 3 ayrı bellek ile denedim ama olmadı malesef. Servisi aradım bazı serilerde o tuş işe yaramıyor sadece biosu sifirliyor dedi bende tmm dedim onu duyunca direk iade oluşturdum gönderdim anakarti servis bile böyleyse vay halimize. :)

Aynen açılıyor ama görüntü yok gelmiyor klavye mouse da aktif olmuyor.
Aslında çalışması gerekirdi. BIOS Flashback tuşu o. Ekran kartı ve RAM'leri çıkarıp BIOS'u sıfırlayıp tekrardan takıp çalıştırmayı denemiş miydin?

Top Bottom