Neler Yeni

BIOS Güncellemesi hakkında

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bahadır tosun
Arkadaşlar A520M K V2 anakartım var. 1 aylık tatilden sonra Oyunlarda ara ara takılma hissediyorum. Anakartın sitesine girdim BIOS güncellemesi gelmiş temmuzda güncellemek istiyorum. Ama hangisini kuracağımı bilemedim. F4 sürümü ile F5c sürümü var. F5c sürümü en son çıkan olmasına rağmen beta sürümü olduğunu çok önerilmediği söylüyorlar. Tecrübeli ve bilgili arkadaşlarımdan destek bekliyorum :)

Ekler

• Screenshot_20240814_005735_Chrome.jpg
    Screenshot_20240814_005735_Chrome.jpg
    381.9 KB · Hit: 55

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
825
İsim
Kadir Efe Ulusoy
en son olanı kurucaksın anakartın rev srürümüne bak ama önce
Mesaj otomatik birleştirildi:

anakartın en son olanı yüklemen lazım

Whitshu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ege Ağaoğlu
Arkadaşlar A520M K V2 anakartım var. 1 aylık tatilden sonra Oyunlarda ara ara takılma hissediyorum. Anakartın sitesine girdim BIOS güncellemesi gelmiş temmuzda güncellemek istiyorum. Ama hangisini kuracağımı bilemedim. F4 sürümü ile F5c sürümü var. F5c sürümü en son çıkan olmasına rağmen beta sürümü olduğunu çok önerilmediği söylüyorlar. Tecrübeli ve bilgili arkadaşlarımdan destek bekliyorum :)
Hocam garanti olsun istiyorsanız beta sürümü yüklemenize gerek yok genelde güvenlik açıkları veya yeni donanımlar için için güncellemeler olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bahadır tosun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Beta sürümü hemen yükleme. F4 ü yükle derim hocam.
Peki hocam ben 1 aydır pc yi açmıyorum. Sistemim iyi ama oynadığım bazı oyunlarda ara ara takılma oluyor şimdi. 1 ay önce bunların hiçbiri yoktu bios güncellemesi ile alakalı olabilir mi?

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
232
İsim
Halil Karagöz
Peki hocam ben 1 aydır pc yi açmıyorum. Sistemim iyi ama oynadığım bazı oyunlarda ara ara takılma oluyor şimdi. 1 ay önce bunların hiçbiri yoktu bios güncellemesi ile alakalı olabilir mi?
Ara ara takılma sıcaklardan olabilir windows güncellemesi yaptıysanız o yüzden olabilir kontrol etmek için

Cmd yi yönetici olarak başlatıp aşağıdaki kodları çalıştır.

3.1 dism /online /cleanup-image /scanhealth

3.2 dism /online /cleanup-image /checkhealth

3.3 dism /online /cleanup-image /restorehealth

en son olarak sfc /scannow yap bakalım düzelecek mi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bahadır tosun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ara ara takılma sıcaklardan olabilir windows güncellemesi yaptıysanız o yüzden olabilir kontrol etmek için

Cmd yi yönetici olarak başlatıp aşağıdaki kodları çalıştır.

3.1 dism /online /cleanup-image /scanhealth

3.2 dism /online /cleanup-image /checkhealth

3.3 dism /online /cleanup-image /restorehealth

en son olarak sfc /scannow yap bakalım düzelecek mi.
Aynen pc yi açar açmaz Windows güncelleştirme yapmıştım. Bunlar ne oluyor akşam hemen gidince yapıp yazayim

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
232
İsim
Halil Karagöz
Windowsun her sürümü iyi değil hocam şimdilik 23h2 sürümünde kalın. Attığım kodlar windows sisteminde bir bozukluk olup olmadığını kontrol ediyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bahadır tosun
Windowsun her sürümü iyi değil hocam şimdilik 23h2 sürümünde kalın. Attığım kodlar windows sisteminde bir bozukluk olup olmadığını kontrol ediyor.
Tamamdır hocam sıkıntı varsa kodlar kendisi mi dediğiniz sürüme döndürecek

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
232
İsim
Halil Karagöz
Tamamdır hocam sıkıntı varsa kodlar kendisi mi dediğiniz sürüme döndürecek
Sürüme döndürmüyor hocam daha çok hasarlı kısımları onarıyor veya sağlamıyla değiştiriyor diyebiliriz. Kodlar konusunda windows yardım bölümünden daha detaylı bilgi alabilirsiniz ben en kısa böyle açıklayabilirim. Ama sistemin genel kontrolünü + hasarlı kısımların onarımı desek daha doğru olur kayıt defterlerinize varana kadar kontrol ediyor bu kodlar güncelleme veya silme yükleme işleminde bile hata oluşabiliyor yani size vermiyor hata kodunu arkada hata kodlu biçimde düzgün yüklendiğini sanarak çalışmaya devam ediyorlar. Bu kodlar bunları düzeltmek için windows ve sistem bütünlüğünü kontrol eder.

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Bahadır tosun
Sürüme döndürmüyor hocam daha çok hasarlı kısımları onarıyor veya sağlamıyla değiştiriyor diyebiliriz. Kodlar konusunda windows yardım bölümünden daha detaylı bilgi alabilirsiniz ben en kısa böyle açıklayabilirim. Ama sistemin genel kontrolünü + hasarlı kısımların onarımı desek daha doğru olur kayıt defterlerinize varana kadar kontrol ediyor bu kodlar güncelleme veya silme yükleme işleminde bile hata oluşabiliyor yani size vermiyor hata kodunu arkada hata kodlu biçimde düzgün yüklendiğini sanarak çalışmaya devam ediyorlar. Bu kodlar bunları düzeltmek için windows ve sistem bütünlüğünü kontrol eder.
Açıklayıcı cevabınız için çok teşekkür ederim işteyim şimdi akşam eve gidince deneyip mutlaka yazacağım.

Top Bottom