Neler Yeni

Bios Update İçin Yardım

Gravi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emir İbrahim Bozdoğan
Z390 Tomahawk Anakart i5-9600K işlemci . Dram ışığı yanıyor . Görüntü gelmiyor. 10 saattir denemediğim şey kalmadı. Bios update yapmaya çalışıyorum ama anakartta flashback butonu yok. Görüntü gelmediğinden bios update yapamıyorum. Nasıl BİOS update yapabilirim ? . Harici çözüm önerisi sunmayın. Aklınıza gelen her şeyi yaptım. Sorun muhtemelen bios . Sadece kasaya fan taktım diye böyle oldu. Eskidende arada yapıyordu . İşlemci ram sök tak yapınca düzeliyordu. Ama şuan ne yaparsam yapayım sorun düzelmedi. Aklıma bios güncellemekten başka bir şey gelmiyor. Onuda yapamıyorum. Nasıl bios güncellerim ?

Nemix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Mete Kul
Bios pilini 5 dakika çıkarıp geri takmayı denediniz mi?

Gravi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emir İbrahim Bozdoğan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet o tür basit işlerin hepsini denedim .

MamiKK

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,079
İsim
Muhammed
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartı, AnaKart, İşlemci
görüntü gelmediğini okumamistim yorumumu siliyorum*

Nemix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Mete Kul
Bios kısmına girebliyor musunuz acaba

Gravi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emir İbrahim Bozdoğan
Bios kısmına girebliyor musunuz acaba
Görüntü yok hocam . Klavye ışıkları bile yanmıyor . Biosa girebilsem post açmam zaten acil diye . Kafayı yicem . 10 saattir denemediğim şey kalmadı .

Ritim Ustası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,062
İsim
Mehmet Yılmaz
Z390 Tomahawk Anakart i5-9600K işlemci . Dram ışığı yanıyor . Görüntü gelmiyor. 10 saattir denemediğim şey kalmadı. Bios update yapmaya çalışıyorum ama anakartta flashback butonu yok. Görüntü gelmediğinden bios update yapamıyorum. Nasıl BİOS update yapabilirim ? . Harici çözüm önerisi sunmayın. Aklınıza gelen her şeyi yaptım. Sorun muhtemelen bios . Sadece kasaya fan taktım diye böyle oldu. Eskidende arada yapıyordu . İşlemci ram sök tak yapınca düzeliyordu. Ama şuan ne yaparsam yapayım sorun düzelmedi. Aklıma bios güncellemekten başka bir şey gelmiyor. Onuda yapamıyorum. Nasıl bios güncellerim ?
Ana karta bir şeyler temas edip kısa devre yapıyor olabilir

Nemix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Mete Kul
10 Saat denediysen sürekli birşeyleri tak çıkar tak çıkar yaptıysan, muhtemelen bozulmuştur birşeyler. Hasarlı olsa bile bozmuşsundur

Gravi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emir İbrahim Bozdoğan
görüntü gelmediğini okumamistim yorumumu siliyorum*
Bahsettiğiniz videoda anakart fabrikasyon olarak işlemci desteklemiyor o yüzden böyle bir yöntem sunulmuş . Benim anakartım işlemcimle çalışması için yazılıma ihtiyacı yok . Z390 zaten 9600k ile çıkmış bir anakart . 2 Side son nesil donanımlarıydı zamanında
Mesaj otomatik birleştirildi:

10 Saat denediysen sürekli birşeyleri tak çıkar tak çıkar yaptıysan, muhtemelen bozulmuştur birşeyler. Hasarlı olsa bile bozmuşsundur
Anakart kablolarını ellemedim yaptığım şöyle şu şekilde . Ramleri slotlarda teker teker denemek işlemciyi sök tak yapmak ( aşırı titiz bir şekilde ) bios pilini çıkartıp bekleyip takmak . Ekran kartı sökmek . Güç kaynağından gücü kesip başlat tuşu ile statik elektrik boşatmak . Daha fazlasını yapmadım

Ana karta bir şeyler temas edip kısa devre yapıyor olabilir
Ne gibi bir şey temas edebilir hocam . Dün neyse şuanda öyle . Sadece sök tak işlemleri yaptım . Oda kablolara değil sadece donanımlara

Nemix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Mete Kul
Taktığınız fanı çıkartmayı denediniz mi? Yaptığınız şey ana temel şeylerdir. Eğer bunlar olmadıysa bilemiyorum bilgisayarcıya götürmekte fayda var.
Teknik servis yapabilen bir yere götürün

Gravi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emir İbrahim Bozdoğan
Taktığınız fanı çıkartmayı denediniz mi? Yaptığınız şey ana temel şeylerdir. Eğer bunlar olmadıysa bilemiyorum bilgisayarcıya götürmekte fayda var.
Teknik servis yapabilen bir yere götürün
Bu sorun daha önceden ben hiç bir şey yapmadanda oluyordu . Masaya hafif şiddetli yumruk attığım zaman PC kitleniyordu titreşimden açılmıyordu daha mesela . Oda ayrı bir saçmalık zaten .Sök takla çözebildiğim şeylerdi yinele Bu sefer çok farklı . Sadece bios update yapmak istiyorum . Ama yapamıyorum . Çıldırmalık

Nemix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Mete Kul
Önceden de bu sorunla karşı karşıya kaldıysanız devamlı devamlı birşeyleri tak çıkar da bir yere kadar. Bilgisayar bu şekilde her zaman kendini yeniden taratıyor buda pc yi yoruyor. Yeni pc almakta yarar var BİOS'u halletseniz bile, masaya vurunca bilgisayarınızın tekrar kapanmaması ne malüm :D

Gravi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emir İbrahim Bozdoğan
Önceden de bu sorunla karşı karşıya kaldıysanız devamlı devamlı birşeyleri tak çıkar da bir yere kadar. Bilgisayar bu şekilde her zaman kendini yeniden taratıyor buda pc yi yoruyor. Yeni pc almakta yarar var BİOS'u halletseniz bile, masaya vurunca bilgisayarınızın tekrar kapanmaması ne malüm :D
Arada dediğim 2-3 kere . Bir PC 4-5 kere sök takla ömrü bitiyorsa geçmiş olsun yani .

Sadece biosu nasıl halledebilirim onu öğrenmek için post açtım .

Top Bottom