Neler Yeni

Bios Update Yaparken Yarisinda Ekran Gitti

Kuzeywq0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kuzey Bolcal
beuler acil valla yazarsaniz 100 kez dua ederim altima edicem bios update yaparken yarisina geldi ekran gitti klavyr isigi gitti ama kasa fanlarinin isikladj duruyo ve islemcinin sogutucu blogundaki fan bile calisiyo fakat goruntum gelmedi acil yardim ederseniz sevinirim
Anakart:Asus Prime A620M-K AM5 Soket

kaizor.ix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
İklim
MADDE MADDE Söyleyeyim:

* Laptop ise şarjı bitmiş olabilir
*Elektrik gittiyse bilgisayar hiç açılmaz anakart değişmesi gerekir
* İşlemcin güncelleme sürümü ile uyumlu olması gerek
*Efi(bios) ve ya boot ayararını ellediysen sistem bozulmuş olabilir

*Eğer güncellemeyi masaüstünde güzel bir şekilde zip veya exe den çıkarmadığın için sistem zarar görmüş olabilir.
*Eğer güncellemeyi kendi sitesinden indirmediysen zararlı yazılım anakarta bulaşmış olabilir

*Bios pilini çıkarıp 10-15 dk beklet bios sıfırlanır hiçbir zararı yoktur
*Bios pili bitmiş olabilir yeni pil tak

bu çözümler dışında böyle riskli bir işin çözümünü bilmiyorum ama bir dene, bilgisayarı kapat(muhtemelen olmayacak) ama dene sonra aç açılırken biosa gir guncellemeyi yeniden yap. Lutfen denedikten sonra mesaj yaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,197
İsim
Murat Orhan
beuler acil valla yazarsaniz 100 kez dua ederim altima edicem bios update yaparken yarisina geldi ekran gitti klavyr isigi gitti ama kasa fanlarinin isikladj duruyo ve islemcinin sogutucu blogundaki fan bile calisiyo fakat goruntum gelmedi acil yardim ederseniz sevinirim
Geçmiş olsun diyebilirim ekran birden gittiyse ve işlem yarıda kesilmişse bios atılması gerek.

Kuzeywq0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kuzey Bolcal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Geçmiş olsun diyebilirim ekran birden gittiyse ve işlem yarıda kesilmişse bios atılması gerek.
nasi yani anakart copmj
Mesaj otomatik birleştirildi:

MADDE MADDE Söyleyeyim:

*Eğer güncellemeyi masaüstünde güzel bir şekilde zip veya exe den çıkarmadığın için sistem zarar görmüş olabilir.
*Eğer güncellemeyi kendi sitesinden indirmediysen zararlı yazılım anakarta bulaşmış olabilir

bu çözümler dışında böyle riskli bir işin çözümünü bilmiyorum ama bir dene, bilgisayarı kapat(muhtemelen olmayacak) ama dene sonra aç açılırken biosa gir guncellemeyi yeniden yap. Lutfen denedikten sonra mesaj yaz
denedikren sonra uazcam

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,351
İsim
Emre Zengin
BIOS sıfırlamayı deneyebilirsin. Eğer çözüm olmazsa anakart garantiye gönderilip tekrardan BIOS atılacak.
BIOS sıfırlama:
- Öncelikle bilgisayarı kapatıp PSU kablosunu çıkar. Çıkardıktan sonra kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı kalmasın. Ondan sonra RAM'leri çıkar. Çıkardıktan sonra CLRTC yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 5-10 saniye değdir. Değdirdikten sonra RAM'leri geri takıp sistemi çalıştır bakalım.
Ekran Görüntüsü (71).png

goksel53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
125
İsim
Göksel
yanlış bios kurulumu yapmış olabilirsin anakartı yetkili servise gönder

Kuzeywq0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kuzey Bolcal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
MADDE MADDE Söyleyeyim:

olmadi

BIOS sıfırlamayı deneyebilirsin. Eğer çözüm olmazsa anakart garantiye gönderilip tekrardan BIOS atılacak.
BIOS sıfırlama:
- Öncelikle bilgisayarı kapatıp PSU kablosunu çıkar. Çıkardıktan sonra kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı kalmasın. Ondan sonra RAM'leri çıkar. Çıkardıktan sonra CLRTC yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 5-10 saniye değdir. Değdirdikten sonra RAM'leri geri takıp sistemi çalıştır bakalım. Alıntıyı görüntüle
olmuyor kasanin isiklari acik hatta direkt kasa calisiyor fakat monitore ne ekran geliyor ne bisey bu arada klavyemde calismiyor isiklari falan yok

Son düzenleme:

kaizor.ix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
İklim
olmadi

olmuyor kasanin isiklari acik hatta direkt kasa calisiyor fakat monitore ne ekran geliyor ne bisey bu arada klavyemde calismiyor isiklari falan yok
Ozaman anakartı yetkili servise gönder hiç uğraşma olmaz zaten direk gönder

Top Bottom