Neler Yeni

Bir anakartta 2 farklı ram olursa ne olur?

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,930
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
BIOS, yazılım ve kapanma sorunları
Instagram
gokkurtefe
Ben de 3 tane ddr3, 2 gb ram var biri SKhynix biri HI LEVEL biri bilmem ne ama hepsi beraber takarken bip sesi vermiyor ama belki sizde sorun çıkarabilir aynısını almaya çalışın

Reverse Flash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
944
İsim
Enes
iş orda bitmiyor aynı çip aynı marka aynı model olması gerekiyor birebir aynısı tıpa tıp aynısı bazen üreticiler çipleri değiştiriyorlar aynı ram bellekte o bile uyumsuzluk problemi çıkartır yada performans düşüklüğü
Mesaj otomatik birleştirildi:

corsair bir çip üreticisi olmadığı için zaman zaman aynı bellek bile olsa çip leri değiştiriyor sıkıntı çıkartabilir ama çıkarmayada bilir şans
sende dostum abartma tamam farklı ramler sıkıntı olur dedik taamda yani şimdi sende varya..
Çok fazla sistemde kullanılan bir ram. Ben daha sıkıntı duymadım bu ram ile ilgili o konuda valla

sami şahin

80+ Silver
En İyi Cevap
2
sende dostum abartma tamam farklı ramler sıkıntı olur dedik taamda yani şimdi sende varya..
Çok fazla sistemde kullanılan bir ram. Ben daha sıkıntı duymadım bu ram ile ilgili o konuda valla
bu arkadaşta samsung b die bellek var https://www.technopat.net/sosyal/konu/corsair-vengeance-ramlerin-cip-modelleri.854424/
bazılarında da hynix bellek var bazı forumlarda araştırırsanız şimdi nasıl uyumlu çalışsın abartma demişsiniz ama önce bir araştırsanız geçen sene her kez bu ram i önermiyor muydu şimdi bir ton sorun var diye kimse önermiyor bu belleklerle herkes crucial ballistix öneriyor çünkü crucial bir bellek üreticisi bu yüzden çipler her daim aynı bunda kimse sıkıntı yaşamaz ve bellekleri çok kaliteli corsair olunca kaliteli olmuyor malesef

Son düzenleme:

UzunKing

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,035
İsim
Burak

357 lira burada :)
bu LPX ve LPX sorunlu diye biliyorum. bir de bu benim ram im değil

Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Malik

UzunKing

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,035
İsim
Burak
Sizin linkini attığınız RAM bu. Yanlış link atmadıysan bir süredir sende LPX RAM kullanıyordun.
Şimdi ram in fotoğrafına baktım siteden LPX yazıyordu ama benimkisi LPX değildi diye hatırlıyorum, şimdi kasayı açtım kontrol ediyorum LPX mi diye

Sizin linkini attığınız RAM bu. Yanlış link atmadıysan bir süredir sende LPX RAM kullanıyordun.
baktım ama göremedim hangi model olduğunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Malik
Şimdi ram in fotoğrafına baktım siteden LPX yazıyordu ama benimkisi LPX değildi diye hatırlıyorum, şimdi kasayı açtım kontrol ediyorum LPX mi diye

baktım ama göremedim hangi model olduğunu
Çıkartma imkanınız varsa çıkarıp resim atabilirmisiniz?

Reverse Flash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
944
İsim
Enes
bu arkadaşta samsung b die bellek var https://www.technopat.net/sosyal/konu/corsair-vengeance-ramlerin-cip-modelleri.854424/
bazılarında da hynix bellek var bazı forumlarda araştırırsanız şimdi nasıl uyumlu çalışsın abartma demişsiniz ama önce bir araştırsanız geçen sene her kez bu ram i önermiyor muydu şimdi bir ton sorun var diye kimse önermiyor bu belleklerle herkes crucial ballistix öneriyor çünkü crucial bir bellek üreticisi bu yüzden çipler her daim aynı bunda kimse sıkıntı yaşamaz ve bellekleri çok kaliteli corsair olunca kaliteli olmuyor malesef
ben bi sorun olcağını düşünmüyorum ya. crucial ballistix çok iyi gerçekten bende kullanıyorum :D

servet95

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Servet Yücel
Diyelim ki bir mucize oldu ve uyumsuzluk yaşamadınız. En düşük değerleriniz referans noktası kabul edecektir. En yüksek CL değerinden ve en düşük MH değerinden performans alacaksınız.

Top Bottom