Neler Yeni

Bir anda bilgisayar kontrolünü kaybettim?

PoLyNa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Bilal Garanlı
Selamlar oyun oynuyordum bir anda klavye, mouse kontrolünü kaybettim oyunu kendisi oynamaya başladı alt+tab alt+f4 işlemez oldu ne yapacağımı bilemedim 3-5 saniye kendi kendine oynayıp durdu alt+tab atıp spotifyda çalan şarkıyı kapattı bilgisayarı daha dün aldım kendim windows yükledim ne yapmalıyım arkadaşlar norton 360 la tarattım fakat hiçbir şey çıkmadı bilgisayara bir şeyde indirmedim indirdiğim her şey güvenli bilindik şeylerdi ancak dün windowsu etkinleştirmek için cmd ye başka bir forum kullanıcısının rehberinde gördüğüm etkinleştirme yöntemini uyguladım ve alttaki görselle karşılaştım bununla bir bağlantısı olabilir mi yoksa sıfırdan temiz kurulum yapmalı mıyım internetim yavaş olduğu için hiç format atmak istemiyorum.
Hocam steamden mi oynuyordunuz? Benim başıma daha önce gelmişti kuzenimle ortak aynı steam hesabını kullanıyoruz ve biri oyundayken diğer pc ye bağlanıp kontrol edebiliyor Bi kere beni öyle trollemişti kalp krizi geçirmiştim korkudan 😁
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynı metot değil . Çok farklı . Bu direkt arka kapı . Sağ üstteki linkten daha fazla bilgiye erişebilirsin. https://massgrave.dev/hwid#how-does-it-work
Hocam arka kapı dediğiniz olay o kadar basit bir mevzu değil arkada bir portun açık olup sisteme girmedi gerçekten günümüzde zor bir şey. Birde sisteme yeni format atılmış bütün portlar kapalı

Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
Dogancan
Hocam steamden mi oynuyordunuz? Benim başıma daha önce gelmişti kuzenimle ortak aynı steam hesabını kullanıyoruz ve biri oyundayken diğer pc ye bağlanıp kontrol edebiliyor Bi kere beni öyle trollemişti kalp krizi geçirmiştim korkudan 😁

Hocam arka kapı dediğiniz olay o kadar basit bir mevzu değil arkada bir portun açık olup sisteme girmedi gerçekten günümüzde zor bir şey. Birde sisteme yeni format atılmış bütün portlar kapalı
Arka kapı dediğim şey port ile alakası yok Microsoft activation scrips Github projesinin windowsu kandırıp sunuculara bunu kaydet , kalıcı etkinleştir demesini kastettim.

Kms ile alakası yok, key management service güvenlidir, hangi sunucuya bağlandığınız önemli değil.
Evet o servis güvenilir ama o ip adresi güvenilir değil ve hiçbiri de olmayacak . Windows güncellemeleri o sunucu tarafından yapılıyor .

Ledampul

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mustafa
Büyük ihtimalle steam remote play özelliği sayesinde biri oyununa bağlanıp müdahale etmiştir, paylaşımlı steam hesabı mı kullanıyorsun ya da hesabını kullanan başka birisi var mı?

YusufMir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Yusuf Özdemir
Selamlar oyun oynuyordum bir anda klavye, mouse kontrolünü kaybettim oyunu kendisi oynamaya başladı alt+tab alt+f4 işlemez oldu ne yapacağımı bilemedim 3-5 saniye kendi kendine oynayıp durdu alt+tab atıp spotifyda çalan şarkıyı kapattı bilgisayarı daha dün aldım kendim windows yükledim ne yapmalıyım arkadaşlar norton 360 la tarattım fakat hiçbir şey çıkmadı bilgisayara bir şeyde indirmedim indirdiğim her şey güvenli bilindik şeylerdi ancak dün windowsu etkinleştirmek için cmd ye başka bir forum kullanıcısının rehberinde gördüğüm etkinleştirme yöntemini uyguladım ve alttaki görselle karşılaştım bununla bir bağlantısı olabilir mi yoksa sıfırdan temiz kurulum yapmalı mıyım internetim yavaş olduğu için hiç format atmak istemiyorum.
Kardeşim Kaspersky ilk yıl 5 kişi 300 sonraki yıllar 600 TL. Direkt al kullan. Hem PC yavaşlamaz. Hem de virüsün v si yanaşamaz.

SeryXS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Rust, Bilgisayar
Bence sizde panik atak var

Mota

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yılmaz Mota
Yani Windows'u kms sunucusuna bağlamışsın. Lisansı iptal edip, script yükleyip pc erişimini bozabiliyorlar fakat, pc ye bağlanıp da kontrol etme olayı çok ekstrem. Ne yapıp ne edip önce virüs taraması, virüs bulunmaz ise " millet yapmış, kullanıyor" demeyip en kötü 100 TL ye falan bir oem almanız. Kms bir tık tehlikeli.
Cmd den yapılabiliyor bence o bile saçma yöntem (şahsi algılamayın)

yunus1010

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
yunus
Steamini başkasıyla ortak kullanıyosan, pc ne uzaktan bağlanabiliyor, offline moda geçersen erişemez.

kisacaed

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Esad doğru
Geçmiş olsun öncelikle, yapman gereken bence ptt avm den orijinal Windows lisans al 20-40 TL civarında. Lisansın varsa da önce orijinal windowsun sitesinden win. İndirip kur. Farklı yerlerden indirdiklerinizde backdoor olayı çok fazla olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ramazan Bilgin
Yani Windows'u kms sunucusuna bağlamışsın. Lisansı iptal edip, script yükleyip pc erişimini bozabiliyorlar fakat, pc ye bağlanıp da kontrol etme olayı çok ekstrem. Ne yapıp ne edip önce virüs taraması, virüs bulunmaz ise " millet yapmış, kullanıyor" demeyip en kötü 100 TL ye falan bir oem almanız. Kms bir tık tehlikeli.
Buna gerek yok Microsoft serverlarına kendinizi kaydedebilirsiniz ne dediğimi anlamak için github.com (Microsoftun kendi sitesi) dan Masa gravel i araştırın orda özel yöntemi var 100tl ye çalıntı key almakda güzel deil en azından bunu yapın

dynamics

80+
Evet o servis güvenilir ama o ip adresi güvenilir değil ve hiçbiri de olmayacak . Windows güncellemeleri o sunucu tarafından yapılıyor .
Hayir sadece key guncelleme islemi yapar belirli araliklarla, guncellemeler normal kullanici bilgisayarlarindan da geliyor o halde herkes tehdit altinda bu mantikla.

Merak etmeyin sha kontrolu yapiliyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,651
Üyeler
141,168
Son üye
Yusuf_Yr
Top Bottom