Neler Yeni

Yardım Bir Anda "No Signal" verip RESET Atıyor

memruh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
143
İsim
ahmet saplı
Bilgisayarım oyun oynarken bir anda monitörlerde "No Signal" yazıyor ve 5-6 saniye kadar karşı sesleri duyabiliyorum ve kendi sesim de karşıya gidiyor daha sonra bilgisayarım kendini yeniden başlatıyor (anakart başlangıç ekranıyla açılıyor klasik açılma ekranı yani). Bu sorun bilgisayarı aldığımdan beri yapıyor bunu ve 1.5 ay önce çözdüm sandım ssd sağlığım %2 çıktı o restartlıyor sandım fakat 1 aydır formatlı ve o ssd olmadan kullanıyodum çözüldü sandım ancak bir anda dün gece valorantta yine yaptı ve ardından bugün 7 days to die oyununda çık gir yaptım oyuna tekrar açtım bi içeri gittim geldim oturdum restartladı yine. Herhalde bu sorun olunca arka arkaya yapıyor ama olmayınca da bir süre olmadan devam ediyor. Önceki konularıma bakabilirseniz yazdıklarımı okuyup çok daha detaylı anlarsınız. Bir abim ilk olduğunda yani aylar önce geçmiş olsun ekran kartı chipsetin bozuk demişti ama tabii kesin olacak diye bir şey de yok. Şu bilgiyide ekleyeyim ramlerim birisi 2400MHz diğeri 3000 fakat CL değerleri aynı ve önceki bilgisayarımda bu ramleri kullanıyodum hiçbir sıkıntı çıkmamıştı yıllarca

İlk konu: ikinci konu: üçüncü konu:

MioMatres

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alper Tunga
bilgisayarı yeni mi aldın ikinci el miydi?

memruh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
143
İsim
ahmet saplı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bilgisayarı yeni mi aldın ikinci el miydi?
yeni aldım hocam sadece eski kullandığım parçalar birisi 2017 de aldığım corsair vengeance lpx 2400 mhz cl 16 8gb ram diğeride 2021in son ayı aldığım aynı ramin 3000mhz olanı bunları hala kullanıyorum eski bilgisayarda sorunsuzdu 1050ti i5 7400. bu ramlerin amd uyumululuğu mu yok acaba birisi öyle dedi ama

MioMatres

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alper Tunga
benim arkadaşımım laptobunda aynı problem mevcuttu SSD'sini değiştirdik sorun halloldu SSD'yi değiştirmeni tavsiye ederim.

memruh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
143
İsim
ahmet saplı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
benim arkadaşımım laptobunda aynı problem mevcuttu SSD'sini değiştirdik sorun halloldu SSD'yi değiştirmeni tavsiye ederim.
ssd değişti zaten hocam çıkarttım sonra formatlayıp hdd ye kurdum windowsu ve sorun çözüldü sandım ama dün ve bugün yine yaptı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,649
Üyeler
141,468
Son üye
eminmisinn
Top Bottom