Neler Yeni

Birim C: (\Device\HarddiskVolume4) Tam Chkdsk işlemi gerçekleştirmek için çevrimdışı yapılması grkyr

aamettaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Taha Ertaş
2 ay önce incehesap üzerinden satın aldığım sistemde son günlerde mavi ekran hatasını sıklıkla görmeye başladım. Benzer sorunları yaşayan ve aynı hata kodlarını gören kişilerin yaptıklarını birebir uyguladım. Memtest, Windows bellek tanılama, Hard disk sentinel ile SSD kontrolü ve cmd üzerinden chkdsk komutu. Memtest testinde ve windows bellek tanılamada herhangi bir sorun çıkmadı, hard disk sentinel üzerinde SSD sağlam görünüyordu fakat bilgisayar > C: > özellikler > araçlar > denetle üzerinde diskte bir hata olduğu görünüyor. Sürücüyü onar dediğimde Windows kullanılırken disk onarımı yapılamaz, bilgisayarınızı yeniden başlatın uyarısı alıyorum. Bilgisayarı yeniden başlattığımda başlangıçta disk onarılıyor diyor ama açtıktan sonra aynı sorun yine görünüyor. Aynı şekilde olay görüntüleyicisinde "Birim C: (\Device\HarddiskVolume4) Tam Chkdsk işlemi gerçekleştirmek için çevrimdışı yapılması gerekiyor. Lütfen yerel olarak komut satırından "CHKDSK /F" komutunu veya PowerShell aracılığıyla yerel olarak veya uzaktan "REPAIR-VOLUME <sürücü:>" komutunu çalıştırın." hatası görünüyor. Diski onarırsam mavi ekran hatalarından kurtulacakmışım gibime geliyor çünkü aynı sorunu yaşayan başka birisi Windows'u farklı bir hard diske kurduğunda sorunun çözüldüğünü söylemiş. Bu diski onarmanın bir yolu var mıdır? (Minidump dosyalarını aşağıya bırakıyorum.)

minidump.rar - Google Drive

Sistem:
AMD R 5 3600
Gigabyte B450M S2H
XFX RX 5600XT
Adata XPG Gammix D30 16GB (8x2GB) DDR4 3200MHz CL16
Apacer Panther AS340 240GB SSD

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
956,794