Neler Yeni

Bluetooth kulaklık tavsiyesi

Uğur Altun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
353
İsim
Uğur Altun
Instagram
uguraltunn_
Merhaba arkadaşlar iPhone cihazım var. Kendime bluetooth kulaklık arıyorum. Müzik dinleyebileceğim, konuşma yapabileceğim cihaz arıyorum. Airpods Pro düşünüyorum fakat fiyatına değer mi bilemiyorum. Sizce alınır mı?

nightsoldier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
392
İsim
C.S.
Ben anker soundcore liberty 4 nc aldım. Her gün kullandığım kulaklığım airpods 3. Kesinlikle airpods 3ten daha iyi. Zira airpods 3lerin sol kulaklığın krnik ses seviyesi düşüklüğü sorunu var. Her ne kadar apple kulaklıkları değiştirse de ( benim kulaklıklar bu sorun yüzünden aıfırı ile değişti) 2-3 ay içinde sol kulaklığın sesi yine düşüyor. Ama anker böyle değil. Bir kere iphone uyumluluğu çok iyi. Soundcore uygulaması ile kullanmanız gerekiyor, oradan nc modunu ayarladığınız zaman, kulaklık son yaptığınız ayarı unutmuyor, böylece örneğin araç kullanırken şeffaf moduna alıp, kullanırsanız, sonraki sürüşünüz için kulaklığı kulağınıza taktığunızda şeffaf modla açılıyor. Bu da ekstra konfor sunuyor.
Metro ve toplu taşımda nc özelliği çok iyi çalışıyor. Müziğin sesi açtığınızda hemen her nc özellikli kulaklıkta sesten kurtulursunuz ama film izlerken bile özellikle kısık sesli diyaloglar dahil olmak üzere aktörün konuşmasını net duyabiliyorsunuz.

Ses yüksekliği gayet güzel, hatta çok yüksekte belirli bir süre müzik dinlerseniz, kulaklık sesi otomatik olarak avrupa birliği standartlarına çekiyor. Bunu ayarlardan yönetmek de mümkün.

Telefon konuşmasında hiçbir sorunu yok hatta airpods 3ten daha iyi çünkü rüzgar engelleme özelliği de var ve 6 mikrofonla çalışıyor ve dışarıda sesli ortamda konuştuğum kişilere sorduğumda ( eskişehir yolu kentpark avm önü otobüs duraklarının olduğu yerde ) sesimin karşıya gitmesinde herhangi bir sorun olmadığını, sokak gürültüsünü hiç almadıklarını söylediler. Şeffaflık modunda bile karşıdaki ses gayet güzel geliyor, nc modunda zaten toplantı odasındaymışsınız gibi konuşuyorsunuz.

Müzik kulağım pek yoktur ama spotify en kaliteli çalma listesinde aynı parçayı airpods 3 ve anker ile karşlaştırdığımda anker daha iyi ses verdi. Bunda ankerin kulak içi yapıda olması da etken ama ses için özelleştirilmiş sürücüleri airpodstan daha iyi. Ayrıca içinden birçok silikon tıkaç çıkıyor, kulağınıza en uygun olanı takın. Ben kulakiçi kullanamazdım ama ankerin silikon tıkaçları hem çok yumuşak hem de kulak kanalının içine çok girmediği için rahat ediyorsunuz.

Uygulaması çok detaylı. Enes özen ve diğer birçok youtube kanalında bir incelemesi var. Rthing sitesinde anker q45ten daha iyi puan almış. Keza anker liberty 3 prodan da daha iyi sonuç almış. Q45 ile aynı segmentte değiller, ancak bas ve midlerde Q45ten iyi olduğunu söylemiş site.

Pili muhteşem gidiyor. Airpodsları her gün şarj ederim, ankeri 1 haftadır metroda, egoda ful nc açık şekilde kullanmama rağmen daha bugün ilk şarjına taktım. ( işe gidişim ve gelişim toplam 2 saat, araç kullanımı günde ortslama 20 dk. Ancak direksiyonda ful şeffaf mod kullanıyorum.)

Amazonda 2 hafta önce günün fırsatında 2.500₺ye aldım. Şu anda fiyatını bilmiyorum ama kampanyaya girerse kaçırmayın. Q45 ile arasında çok kaldım sma Q45 3800-4000 arasında bir türlü inmedi. Sadece bir kez 2999 satıldı, onda da stok hemen bitti. Dolayısıyla fazladan 1300₺ vermek istemedim.

Anker dışında sennheiser tercih edebilirsiniz. Jabra da iyidir ama ben sevemedim, elit 7 pro alıp iade etmiştim zira telefon görüşmeleri rezaletti.

Top Bottom