Neler Yeni

Bozuk ekran kartı tamir ettirme

Sene başında RX 6600'üme fantastik bir kefir patlaması sonucunda kefir saldırısı oldu. Gece olduğu için bilgisayarcıya gidemedim. Ertesi gün götürdüğüm bilgisayarcı ölü dedi kart için. Babamın arkadaşına götürdük o da aynısını söyledi sonrasında bi tanıdığına verdi. Adam keyfine ekran kartı tamir ediyormuş. Benim kartı tamir etti ancak kartın ısınma problemi var. Hangi oyun olursa olsun neredeyse hepsinde %100 fan açıyor ve 90 derece oluyor. Civilization 6 oynarken de 90 derece, RDR2 oynarken de 90 derece. Hiç değişmiyor. Ben yeni ekran kartı aldım bu yüzden bunu düzeltip satmak istiyorum. Servis kullanıcı hatası olduğu için yapmadı. İstanbul'da bu işlerde iyi olan bildiğiniz yer var mıdır? Ve tamir edilmemiş haliyle kaç para eder? FPS anlamında problem yaşatmıyor bu arada mevzu sadece ısınması ve fan hızı.

zindan0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
burak şahin
İlgilendiği Kategoriler
pc parçaları toplama pc
Discord
zindan
Sene başında RX 6600'üme fantastik bir kefir patlaması sonucunda kefir saldırısı oldu. Gece olduğu için bilgisayarcıya gidemedim. Ertesi gün götürdüğüm bilgisayarcı ölü dedi kart için. Babamın arkadaşına götürdük o da aynısını söyledi sonrasında bi tanıdığına verdi. Adam keyfine ekran kartı tamir ediyormuş. Benim kartı tamir etti ancak kartın ısınma problemi var. Hangi oyun olursa olsun neredeyse hepsinde %100 fan açıyor ve 90 derece oluyor. Civilization 6 oynarken de 90 derece, RDR2 oynarken de 90 derece. Hiç değişmiyor. Ben yeni ekran kartı aldım bu yüzden bunu düzeltip satmak istiyorum. Servis kullanıcı hatası olduğu için yapmadı. İstanbul'da bu işlerde iyi olan bildiğiniz yer var mıdır? Ve tamir edilmemiş haliyle kaç para eder? FPS anlamında problem yaşatmıyor bu arada mevzu sadece ısınması ve fan hızı.
dokununca da aynı ısı varmı belki ısı algılayan şeyi bozulmuş olabilir

• Konu Sahibi Konu Sahibi
dokununca da aynı ısı varmı belki ısı algılayan şeyi bozulmuş olabilir
hocam çıkardım fikrim yok o yüzden. işlemci soğutucuyu söküp yerine ekran kartı takacak kadar da bilgim yok ne yazık ki. sence bu haliyle ne kadar eder?

zindan0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
burak şahin
İlgilendiği Kategoriler
pc parçaları toplama pc
Discord
zindan
hocam çıkardım fikrim yok o yüzden. işlemci soğutucuyu söküp yerine ekran kartı takacak kadar da bilgim yok ne yazık ki. sence bu haliyle ne kadar eder?
ekran kartı herhangi bir oyunda dediğin kadar ısınıyorsa çok edeceğini sanmam ama eğer dokununca el yakmıyorsa yani sensör bozuksa sana bir program önerebilirim. şuanlık laptop kullanıyorum ve tabikide çok ısınıyor ve durmadan işlemci kendini kısıyor bende bir program ile işlemcinin kendini kısmasını olabildiğince kapatmama yardım eden programı kullanıyorum. eğer sensör bozuksa programın adını verebilirim 2 yıldır kullanıyorum sorun çıkmadı hiç

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
983,578
Üyeler
155,588
Son üye
tybyt65872
Top Bottom