Neler Yeni

Bozuk Ekran Kartı

Muhammet Emir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
294
İsim
Muhammet Emir
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Oyunlar, Teknolojik Gelişmeler, Borsa, Ticaret, Kripto
birkaç haftadır elimdeki gtx 670 ekran kartıyla ilgili konular açtım önerdiğiniz tüm çözümleri denedim hiçbiri çözmedi bilmeyenler için anlatayim elimde gtx 670 ekran kartı var bir yerden bedavaya elimize geçti diyebilirim ama bir sorunu var oda birkaç saat çalıştıktan sonra kapanması her seferinde olmuyor bu ilk kapanıştan sonra diğer kapanışlar daha hızlı geliyor ama bırakınca kendi halinde uzun süre yine aynı şeyler oluyor ilk başta DDU (Display Driver Uninstaller) la driverları silip tekrar yükledim sorun çözülmedi ardından termal pad ve termal macun değişimi yaptım ekran kartında yine düzelmedi bu sefer ekran kartının arkasını biraz temizledim oksitlenmeler vardı yine düzelmedi yakın zamanda tinerle detaylı bir temizleme yapmayı planlıyorum eğer bu şekildede çözülmezse yine ısıdan olduğunu düşünüyorum problemin çünkü termal padleri değiştirdikten sonra bazı padlerin orda soğutması gereken yerlere değmediğini fark edince bazılarını 2 kat taktık ama hepsini değil o yüzden 2 kat takmadığımız yerlerin aşırı ısınmasından şüpheleniyorum (termal padlar 0.5mm ve termal iletkenliği 3.6W/m.k Sıcaklık) aklınıza bir fikir geliyorsa bu durumu çözmek için lütfen söyleyin zaman ayırdığınız için teşekkür ederim

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,981
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Core Temp üzerinden sıcaklıklara bakabilir misiniz?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,231
Üyeler
157,213
Son üye
Berkin Kaçar
Top Bottom