Neler Yeni

Çözüldü✓ Bozuk hdd mavi ekrana sebep olur mu?

Melih610

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Melih Arıkan
Sorum aslında başlıkta fakst bikaç bilgi vermek istiyorum.
Oyun oynarken birden mavi ekran yememle başladı sorun, hem işlemci hemde ekran kartı amd olan birisi için çok rutin bişeydir aslında(eski modeller)
Fakat sorunun neyden kaynaklandığını anlamak için bilgisayarı açmaya çalıştığımda açılmadı ve sürekli bios ekranından hemen sonra mavi ekran yiyerek kendisini tekrar başlatmaya başladı bende sorunu kendim çözemeyeceğimi farkedince bir tamirciye götürdüm bana diskimin ölmek üzere olduğunu ve beni yolda bırakabileceğini söyledi ve önemli dosyalarımı yedekleyerek bir format attı fakat sorun düzelmedi.
Şimdide diskimin değişmesi gerektiğini söyledi fakat bana disk satma niyetinde değil yani bunun için yapmadığına eminim zaten eğer disk değiştirecek olursam kendim satın alacağımıda ona söyledim sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir ve ne yapmalıyım?

Ekran kartı: XFX RX570
İşlemci: Amd Ryzen 5 2600
Ram: Team T-Force Vulcan TUF Gaming Alliance 16GB (2x8GB)
Hdd: Barracuda 1TB
Anakart: Asus Prime B450M-K II

Ben bir klavyeyim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Ryzen
Oyun oynarken birden mavi ekran yememle başladı sorun, hem işlemci hemde ekran kartı amd olan birisi için çok rutin bişeydir aslında(eski modeller)
Fakat sorunun neyden kaynaklandığını anlamak için bilgisayarı açmaya çalıştığımda açılmadı ve sürekli bios ekranından hemen sonra mavi ekran yiyerek kendisini tekrar başlatmaya başladı bende sorunu kendim çözemeyeceğimi farkedince bir tamirciye götürdüm bana diskimin ölmek üzere olduğunu ve beni yolda bırakabileceğini söyledi ve önemli dosyalarımı yedekleyerek bir format attı fakat sorun düzelmedi.
Şimdide diskimin değişmesi gerektiğini söyledi fakat bana disk satma niyetinde değil yani bunun için yapmadığına eminim zaten eğer disk değiştirecek olursam kendim satın alacağımıda ona söyledim sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir ve ne yapmalıyım?

bende pc açılmadı direk .
Mesaj otomatik birleştirildi:

bozulduysa diski çıkar başka disk dene o zaman büyük ihtimal bios atar.

Melih610

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Melih Arıkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bende pc açılmadı direk .

bozulduysa diski çıkar başka disk dene o zaman büyük ihtimal bios atar.
Deneyebilecek diskim yok, aslında olsa deneyip yenisini alıp almamaya öyle karar vericem

Ben bir klavyeyim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Ryzen
Deneyebilecek diskim yok, aslında olsa deneyip yenisini alıp almamaya öyle karar vericem
başka diskle dene bu arada harbi disk gg

satın al

1 tb hddler var.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,749
İsim
Emre Zengin

HDD ile bilgisayar kullanılmaz artık. 1 TB M2 SSD'i alabilirsin. Sorun depolama kaynaklı gibi duruyor. RAM'lerden birini sistem çıkarıp değişiklik olup olmayacağına da bakabilirsin. Eğer bir değişiklik olmazsa bu sefer aynı işlemi diğer RAM'de dene bakalım.

Melih610

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Melih Arıkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
HDD ile bilgisayar kullanılmaz artık. 1 TB M2 SSD'i alabilirsin. Sorun depolama kaynaklı gibi duruyor. RAM'lerden birini sistem çıkarıp değişiklik olup olmayacağına da bakabilirsin. Eğer bir değişiklik olmazsa bu sefer aynı işlemi diğer RAM'de dene bakalım.
Ramleri başka bir arkadaşımın bilgisayarıyla test ettik ramler sağlam

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
995,235
Üyeler
157,343
Son üye
atosupp
Top Bottom