Neler Yeni

Bu ekran kartı ve sistem uygunmu ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Nuh Şahin
GIGABYTE GeForce RTX 4060 EAGLE OC 8GB GDDR6 128 Bit DLSS 3
Ryzen7 7800x3d
ASUS PRIME B650M-R 7200MHz(OC) DDR5 Soket AM5 M.2 HDMI mATX Anakart
CORSAIR 16GB Vengeance 5200Mhz CL40 DDR5
GameBooster TITAN 240 Rainbow 240mm Sıvı Soğutucu
KIOXIA EXCERIA G2 1TB NVMe M.2 SSD (2100MB Okuma / 1700MB Yazma)
BitFenix FANG 750W 80+ Bronze Tempered Glass USB 3.0 Mesh ARGB Fan Kontrolcülü ATX Siyah Kasa
Sistem birbirine uygun mu acaba fiyatı 47.500

LoserIl

80+ Bronze
Umarım almamışsındır değişmesi gereken çok şey var.

Ryzen 7 7800x3d şuan dünyadaki en güçlü oyun işlemcisi iken attığın ekran kartı düşük-orta seviye bir ekran kartı yani çok zayıf kalır bu da işlemci performansını geride bırakır. Daha güçlü bir ekran kartı seçmelisin

Günümüzde 16GB ram yavaş yavaş yetersiz kalmaya başlıyor ve DDR5'te 32 GB daha çok tercih ediliyor. Ayrıca ddr5 ramler de 6000MHz CL32 veya CL30 seçilmesi en mantıklı seçim olur.

O kadar güçlü bir işlemciyi o kadar dandik bir soğutucu ile soğutamazsın. 2000 liradan ucuza alabileceğin kaliteli kule tipi soğutucular (örn; Phantom spirit, Frost commander) neredeyse tüm 240mm sıvı soğutuculara fark atıyor hatta 360mm sıvı soğutucularıda soğutma performansı açısından geçmeleri nadir bir olay değil. Sıvı soğutma alacaksan kaliteli 360mm almalısın, kule tipi olarak frost commander veya Phantom spirit alırsan yeterli olur (çok yük altına sokmayacaksan işlemciyi)

SSD çok yavaş

Kasa C4 bombası gibi. Böyle dandik markaların PSUları ciddi sorunlara yol açabiliyor. Boş kasa olsa bir şey olmazdı ama içindeki güç kaynağı çok kötü dediğim gibi sorun çıkma ihtimali aşırı yüksek. Bozulmayı bıraktım diğer parçalara da zarar verebilir.

nostrovia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
DirtyBlue
Bende de aynı işlemci ve ekran kartı var ekran krtını ileride değiştirme ihtimaline karşı 850w PSU tercih edilebilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Nuh Şahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ryzen 7 7800x3d şuan dünyadaki en güçlü oyun işlemcisi iken attığın ekran kartı düşük-orta seviye bir ekran kartı yani çok zayıf kalır bu da işlemci performansını geride bırakır. Daha güçlü bir ekran kartı seçmelisin

Günümüzde 16GB ram yavaş yavaş yetersiz kalmaya başlıyor ve DDR5'te 32 GB daha çok tercih ediliyor. Ayrıca ddr5 ramler de 6000MHz CL32 veya CL30 seçilmesi en mantıklı seçim olur.

O kadar güçlü bir işlemciyi o kadar dandik bir soğutucu ile soğutamazsın. 2000 liradan ucuza alabileceğin kaliteli kule tipi soğutucular (örn; Phantom spirit, Frost commander) neredeyse tüm 240mm sıvı soğutuculara fark atıyor hatta 360mm sıvı soğutucularıda soğutma performansı açısından geçmeleri nadir bir olay değil. Sıvı soğutma alacaksan kaliteli 360mm almalısın, kule tipi olarak frost commander veya Phantom spirit alırsan yeterli olur (çok yük altına sokmayacaksan işlemciyi)

SSD çok yavaş

Kasa C4 bombası gibi. Böyle dandik markaların PSUları ciddi sorunlara yol açabiliyor. Boş kasa olsa bir şey olmazdı ama içindeki güç kaynağı çok kötü dediğim gibi sorun çıkma ihtimali aşırı yüksek. Bozulmayı bıraktım diğer parçalara da zarar verebilir.
Yok almadım çok bilmediğimden bilmi almak istiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

SSD çok yavaş

Yıllardır topluyorum paramı almak için acele etmek istemiyorum yanlış alırım diye

LoserIl

80+ Bronze
Yok almadım çok bilmediğimden bilmi almak istiyorum

Yıllardır topluyorum paramı almak için acele etmek istemiyorum yanlış alırım diye
İyi ki konu açmışsın büyük bir hata yapabilirdin çok mantıklı bir karar olmuş. Tam bir bütçe ve kullanım alanını belirterek bir konu açarsan daha iyi olur. Ben sistem özelliklerinden anlıyorum ama piyasadan sistem bulmakta zorlanıyorum.

İstersen ben senin için konu açayayım Bütçeni ve kullanım alanını belirt başkalarının attıklarından en mantıklı duranı iletiyim sana

İstersen ben senin için konu açayayım Bütçeni ve kullanım alanını belirt başkalarının attıklarından en mantıklı duranı iletiyim sana

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Nuh Şahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İyi ki konu açmışsın büyük bir hata yapabilirdin çok mantıklı bir karar olmuş. Tam bir bütçe ve kullanım alanını belirterek bir konu açarsan daha iyi olur. Ben sistem özelliklerinden anlıyorum ama piyasadan sistem bulmakta zorlanıyo

İyi ki konu açmışsın büyük bir hata yapabilirdin çok mantıklı bir karar olmuş. Tam bir bütçe ve kullanım alanını belirterek bir konu açarsan daha iyi olur. Ben sistem özelliklerinden anlıyorum ama piyasadan sistem bulmakta zorlanıyorum.

Çok sevinirim 50 55 bütçem oyun için alıcam yayın yapmayı düşünüyorum 50 55 bin lik bir pc hayliyle yayın açar o civarlarda bi oyun pcsi almak istiyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,691
Üyeler
152,305
Son üye
Burakesen11
Top Bottom