Neler Yeni

Bu iki laptop arasındaki fiyat farkına değer mi ?

gymice

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
gymice
Beyler üni için laptop almam gerekiyor. Bilgisayarla ilgili bir bölüm okuyorum ve nesneye yönelik programlama öğreniyorum. ayrıca günlük hayatta ufak tefek oyunlarıda oynuyorum. ( lol,fm,m&b warband vs...)

şimdi sorum şu, bu iki laptoptan birini alacağım ancak 1. laptopa bütçem ucu ucuna yetiyor. kenarda biriktirmiş olduğum bir miktar para var ama dövizde tutuyorum ve bozdurmak istemiyorum. işlemci olarak aralarında gözle görülür bir fark var mı ve ayrıca 4gb ram bu oyunlarda veya VS Code editöründe bana zorluk çıkartır mı ? kendimi zorlayıp 2.yi almazsam pişman olur muyum kısacası.

Birde Benzer özelliklere sahip Hp acer gibi markaların da laptopları var 8000tl civarlarında ama malzeme kalitelerinden dolayı önyargılıyım acaba onları mı almalıyım ?

Btengin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Batuhan Engin
Hocam 4GB notebook alınmaz, 8 bile alınmaz ama hadi bu bütçeye 8'e okey desek bile mümkünse daha sonradan ramini artırabileceğiniz bir model olsun.

gymice

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
gymice
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam 4GB notebook alınmaz, 8 bile alınmaz ama hadi bu bütçeye 8'e okey desek bile mümkünse daha sonradan ramini artırabileceğiniz bir model olsun.
haklısınız günümüz için yeterli değil ama zaten halihazırda masaüstü bilgisayarım var saydığım işler için günü kurtarması derdindeyim şuan. belki ilerde bütçem artarsa yükseltme yapabilirim

Btengin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Batuhan Engin
Hocam 4GB ramle oyunu falan geçtim günlük işlerinizde bile çok sorun yaşarsınız, 8 iyi kötü biraz idare eder.

gymice

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
gymice
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam 4GB ramle oyunu falan geçtim günlük işlerinizde bile çok sorun yaşarsınız, 8 iyi kötü biraz idare eder.
biraz araştırdım ama tam anlayamadım galiba bu laptoplarda 4gb gömülü şekilde geliyor ve bir adet de ram slotu oluyor. 1000tlye 16gb ram takviyesi yapıp 20gb ram ile kullanabilirim eğer öyle ise.

Top Bottom