Neler Yeni

Bu klavye Türkçe harf dizilimine sahip mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,779
İsim
Murat Orhan
Rampage ve Gamepower'da KRGD Jixian Content Outemu dışında kullanılan switch yok. Sadece R6 hydra'da huano switch kullanılıyor onu da dışarıda bıraktım zaten. Switch dışında keycap ve kasa kalitesi vasat bir iki kasada alüminyum kasa kullanılması dışında diğer kasalar leş gibi plastik kalitesi ile geliyor. Sırf sahibindende bile tonlarca switchleri çalışmadığı için satılan klavyeler mevcut.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,266
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Bana gamepower ve rampage'den adam gibi 3 klavye sayar mısın nedenleri ile beraber? MSI'dan da bekliyorum Asusta en fazla k3 vesaire sayabilirsin o da fiyatını hak edecek kadar kaliteli bir klavye değil.
Bunlar yıllardır piyasada var. 2 sene önce şu an bayıldığınız Çin malı klavyelere çöp deyip geçiyordu bu şimdiki kitle. Diğer markalar fiyatları uçurunca bunlara bayılır oldunuz bir anda. Daha 5-6 aylık markanın ürününü kaliteli diye lanse ediyorsunuz daha uzun bir süre kullananı bile yok. Bir durun hele ne bu fanlık?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,779
İsim
Murat Orhan
Bunlar yıllardır piyasada var. 2 sene önce şu an bayıldığınız Çin malı klavyelere çöp deyip geçiyordu bu şimdiki kitle. Diğer markalar fiyatları uçurunca bunlara bayılır oldunuz bir anda. Daha 5-6 aylık markanın ürününü kaliteli diye lanse ediyorsunuz daha uzun bir süre kullananı bile yok. Bir durun hele ne bu fanlık?
Konuştukça batıyorsunuz hocam bunun markayla bir ilgisi yok. Klavyede hepi topu 3 tane bileşen var zaten PCB switch ve keycap. Hot swappable tüm pcbler hemen hemen bilindik zaten ki Ziyoulang'ların kullandığı pcbler en kötüleri olmasına rağmen yine de gamepower ve rampage'den daha kaliteli pcb yapısına sahip. Bunlar dışında zaten switchleri markalar üretmiyor halihazırda markaların ürettikleri switchleri kullanıyorlar ki bahsettiğiniz markalar outemu jixian krgd content varyantı berbat switchleri tercih ediyorken sizin çöp dediğiniz klavyelerde Huano TTC RK Gateron veya custom switchler kullanılıyor ki bu switchler öve öve bitiremediğimiz cherry mxlerden çok daha kaliteli ve iyi bir iş çıkarıyorlar. bir diğer hususta keycap kalitesi. 700 800 Liralık ''çöp'' diye tabir ettiğiniz klavyeler bile PBT Doubleshot veya dyesub keycapler kullanırken övdüğünüz markalar tekrar ucuza kaçıp abs bile demeye dilimin varmadığı leş gibi naylon kokan keycapler ile geliyor. Uzun kullananı yok mu? Yıllar önce alınan Mizar MZ60lar Gamekay MK61ler HK Gaming'ler de bu bahsettiğiniz kategoriye giriyor altını çizerim. Benim yaptığım fanlık ise bu durumda sizin yaptığınız fanlığın alası oluyor :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

bandicam 2023-12-19 15-13-40-343.jpg
bandicam 2023-12-19 15-13-45-366.jpg
bandicam 2023-12-19 15-13-48-679.jpg
bandicam 2023-12-19 15-13-51-591.jpg
bandicam 2023-12-19 15-13-55-990.jpg
bandicam 2023-12-19 15-13-58-879.jpg
bandicam 2023-12-19 15-14-02-323.jpg
bandicam 2023-12-19 15-14-04-230.jpg
bandicam 2023-12-19 15-14-07-281.jpg
bandicam 2023-12-19 15-14-10-182.jpg
bandicam 2023-12-19 15-14-12-780.jpg
bandicam 2023-12-19 15-14-18-363.jpg
bandicam 2023-12-19 15-14-21-103.jpg
bandicam 2023-12-19 15-14-23-453.jpg
bandicam 2023-12-19 15-14-26-217.jpg

Yine biz fanboy olduk iyi mi.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,266
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Konuştukça batıyorsunuz hocam bunun markayla bir ilgisi yok. Klavyede hepi topu 3 tane bileşen var zaten PCB switch ve keycap. Hot swappable tüm pcbler hemen hemen bilindik zaten ki Ziyoulang'ların kullandığı pcbler en kötüleri olmasına rağmen yine de gamepower ve rampage'den daha kaliteli pcb yapısına sahip. Bunlar dışında zaten switchleri markalar üretmiyor halihazırda markaların ürettikleri switchleri kullanıyorlar ki bahsettiğiniz markalar outemu jixian krgd content varyantı berbat switchleri tercih ediyorken sizin çöp dediğiniz klavyelerde Huano TTC RK Gateron veya custom switchler kullanılıyor ki bu switchler öve öve bitiremediğimiz cherry mxlerden çok daha kaliteli ve iyi bir iş çıkarıyorlar. bir diğer hususta keycap kalitesi. 700 800 Liralık ''çöp'' diye tabir ettiğiniz klavyeler bile PBT Doubleshot veya dyesub keycapler kullanırken övdüğünüz markalar tekrar ucuza kaçıp abs bile demeye dilimin varmadığı leş gibi naylon kokan keycapler ile geliyor. Uzun kullananı yok mu? Yıllar önce alınan Mizar MZ60lar Gamekay MK61ler HK Gaming'ler de bu bahsettiğiniz kategoriye giriyor altını çizerim. Benim yaptığım fanlık ise bu durumda sizin yaptığınız fanlığın alası oluyor :D
Önce okuduğunu anla, ben çöp mü yazmışım oraya? Ayrıca Gateron, Huano'nun kaliteli olduğunu nereden çıkardın? Bunlar yurt dışında yüzüne bakılmayacan switchler. Markalar enayi mi sana 600 TL'ye kaliteli ürün satacak? Uzun vadede hiçbirinin bir artısı yok sana. 2-3 yıla muhtemelen Outemu da, bayıldığınız Gateron, Huano da elinizde kalacak.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,266
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Bu arada oraya eklediğin Ogre klavyeyi ben 2.5 yıl kullandım hala kutusunda duruyor hiçbir sorun yaşamadım. Olumsuz yorum arayacaksak buraya attığın Çin klavyerlere de bir ton yorum çıkarırım saçma sapan işlere girişme.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,779
İsim
Murat Orhan
Önce okuduğunu anla, ben çöp mü yazmışım oraya? Ayrıca Gateron, Huano'nun kaliteli olduğunu nereden çıkardın? Bunlar yurt dışında yüzüne bakılmayacan switchler. Markalar enayi mi sana 600 TL'ye kaliteli ürün satacak? Uzun vadede hiçbirinin bir artısı yok sana. 2-3 yıla muhtemelen Outemu da, bayıldığınız Gateron, Huano da elinizde kalacak.
Dünyanın en iyi ve en düşük ms değerlerine sahip klavyesi kabul edilen Wooting 60he hangi switchi kullanıyor outemu mu? Aşın bunları artık hocam dedikçe daha da batıyorsunuz. Gateron ile huano 3 5 aylık switchler değiller bomboş karalama derdindesiniz hala. yurtdışında yüzüne bakmama gibi bir durum da söz konusu değil budged klavyelerde kullanılan ve bizim ülkemize göre kaliteli switchler. Yoksa onlar da akko epomaker dışında gateron'ların farklı modellerini kullanıyorlar baby kangaroo'lar x lekkerlar vesaire. Ayrıca ben yurtdışında övdüğünüz markaların switchlerinin kimse tarafından kullanıldığını göremedim maalesef.

Bu arada oraya eklediğin Ogre klavyeyi ben 2.5 yıl kullandım hala kutusunda duruyor hiçbir sorun yaşamadım. Olumsuz yorum arayacaksak buraya attığın Çin klavyerlere de bir ton yorum çıkarırım saçma sapan işlere girişme.
Siz de başladınız ''ben kullandım sorun yaşamadım'' diyen insanlar gibi davranmaya. şikayetvarda ki 1363 yorumu kim yazdı o zaman ben mi yazdım markaya olan nefretimden dolayı? Buraya attığım çin klavyelerden bir ton yorum çıkar bana hocam ama rica ediyorum rampage ve gamepower'ı geçsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ona bakarsanız bende de rampage kb-r18 myth var 4 5 yıldır yer yer kullanılıyor onda da bir sorun yok ama bu kalitesinin kötü olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Kıvanç🖱️

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,692
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Çevre Birimleri, Sistem Toplama, İndirimler
Üstad Ogre'yi 2 ya da 3 kere switch bozuldu diye garantiye yolladım ben de 😬

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,266
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,779
İsim
Murat Orhan
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Sadece son konularından birindeki bir klavyenin yorumları. Öyle yorum ayıklamakla olmuyormuş dimi?
Ajazz AK33 olduğunu tahmin ediyorum bu klavyenin. Cidden 1400 değerlendirmeden %4lük 1 yıldız kısmını mı alıp paylaştınız? Gitgide bu konuşma daha da komikleşmeye başlıyor ama hadi açıklık getirelim:
Klavyede bazı tuşların çalışmama nedeni Fn+ctrl kombinasyonu ile farklı yazım modlarına geçiş yapıyor olması olabilir alan kişiler bunları bilmiyor ve bu yüzden iade ediyor çoğu zaman. Bazı yorumlarda da Kargodan dolayı ürünün kırık gelmesi US layout olması renk farklılığı gibi kişisel ya da klavyeye bağlı olmayan nedenler. Klavye hot swap olduğu için çalışmayan tuşların değiştirilme şansı da mevcut ayrıca olası bir çalışmama durumunda. 1400 değerlendirmede sadece 24 1 yıldızlı yorum 17 de 2 yıldızlı yorum var. ve şunu da söylemeden geçmeyeceğim bu klavyeyi paylaşma nedenim klavyenin aşırı kaliteli olmasından ziyade klavyenin nays ile 500 TL gibi bir fiyata gelmesi. Yoksa bakın bakalım kaç tane ajazz önermişim şimdiye kadar. Ayrıca ''tonla'' dediğiniz de hepi topu 41 yorum içeriyor beni hayal kırıklığına uğrattı.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,266
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Ajazz AK33 olduğunu tahmin ediyorum bu klavyenin. Cidden 1400 değerlendirmeden %4lük 1 yıldız kısmını mı alıp paylaştınız? Gitgide bu konuşma daha da komikleşmeye başlıyor ama hadi açıklık getirelim:
Klavyede bazı tuşların çalışmama nedeni Fn+ctrl kombinasyonu ile farklı yazım modlarına geçiş yapıyor olması olabilir alan kişiler bunları bilmiyor ve bu yüzden iade ediyor çoğu zaman. Bazı yorumlarda da Kargodan dolayı ürünün kırık gelmesi US layout olması renk farklılığı gibi kişisel ya da klavyeye bağlı olmayan nedenler. Klavye hot swap olduğu için çalışmayan tuşların değiştirilme şansı da mevcut ayrıca olası bir çalışmama durumunda. 1400 değerlendirmede sadece 24 1 yıldızlı yorum 17 de 2 yıldızlı yorum var. ve şunu da söylemeden geçmeyeceğim bu klavyeyi paylaşma nedenim klavyenin aşırı kaliteli olmasından ziyade klavyenin nays ile 500 TL gibi bir fiyata gelmesi. Yoksa bakın bakalım kaç tane ajazz önermişim şimdiye kadar. Ayrıca ''tonla'' dediğiniz de hepi topu 41 yorum içeriyor beni hayal kırıklığına uğrattı.
1702989255302.png

Senin yaptığını yaptım işte. Gamepower gibi markaların klavyelerinde de aynı oran var zaten. Aradan yorum seçmekle çok biliyorum uçup kaçıyorum deme bana. Ha Gamepower ha Ajazz hepsi aynıdır benim gözümde. Ama birine dandik deyip birine kaliteli dersen gülüp geçerim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,779
İsim
Murat Orhan
Alıntıyı görüntüle
Senin yaptığını yaptım işte. Gamepower gibi markaların klavyelerinde de aynı oran var zaten. Aradan yorum seçmekle çok biliyorum uçup kaçıyorum deme bana. Ha Gamepower ha Ajazz hepsi aynıdır benim gözümde. Ama birine dandik deyip birine kaliteli dersen gülüp geçerim.
Bu paylaştığın gamepower da 500 liralık bir klavye mi ajazz gibi? Senin gözünde aynı olabilir ama aynı olmadıklarını garanti ederim sana. Ben sana rampage ve gamepower'ın şikayetvar linklerini de attım görmediysen eğer. Ajazz zaten benim önerdiğim klavyeler arasından en kalitesiz markadır fakat buna rağmen malzeme kalitesi gamepower'dan iyidir o konuda şüpheniz olmasın. Sizce o şikayetvarda ki 1400 olumsuz yorum neyden kaynaklanıyor? Switch kalitesinden tabiiki başka neyden kaynaklanacak? Rica ediyorum bu konuyu daha da uzatmayalım hocam siz dilerseniz yine gamepower veya benzeri marka modellerden öneri yapabilirsiniz ama gördüğüm yerde ben de kendi önerimi yapıp nedenlerini de yazarım. Ha eğer benim aldırdığım bir ürün yüzünden de sorun yaşayan biri olursa yardımcı da olurum her konuda onun da vebalini alırım yani sorun yok ama çok şükür şimdiye kadar böyle bir şey yaşanmadı.

Top Bottom