Neler Yeni

Bu laptopa ram önerisi

snowfoxstache

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,034
İsim
mert

Ben bu laptopu aldım bana 8gb ram önerir misiniz bir de hasar vermeden kendim taksam garanti gider mi ?

xoycg

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
314
İsim
Orhan Kibar
Instagram
@xoycg

snowfoxstache

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,034
İsim
mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Abdullah abinin inceledği laptop olduğunu bilmiyordum o zaman bozulmaz genelde laptoplara servis dışı bir müdahale edilince bozulduğunda dolayı öyle dedim.
tamam teşekkürler aynı seride laptoplar sadece bu i5 o i7

Çakıcı

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
tercan

Ben bu laptopu aldım bana 8gb RAM önerir misiniz bir de hasar vermeden kendim taksam garanti gider mi ?
Üzerinde zaten 8 GB RAM var neden değiştiriyorsunuz? Bir de laptop RAM leri problem çıkartabiliyor servisin yapması daha uygun olur, karar sizin :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Emre Balyenez
Üzerinde zaten 8 GB RAM var neden değiştiriyorsunuz? Bir de laptop RAM leri problem çıkartabiliyor servisin yapması daha uygun olur, karar sizin :)
2x8 yapmak olabilir diye düşünüyorum amacını. Yoksa dediğiniz gibi mantıksız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bununla ilgili izlediğim bu videoda 2 ram slotu olduğunu görüyorum. Yani 2x4 olduğu ortada. Eğer 2x8 16 GB yapmayacaksınız dokunmanizi önermem. Eğer yükseltme yapacaksınız evet garantiyi bozmuyor fakat , alt kapağı açma sırasında kasaya vereceğiniz bir hasar (kırık vs) garantiyi bozar. Çünkü servisler sadece bozulan yerin sizden kaynaklı olup olmadığına bakmaz. Ürünün genel durumuna bakar. Mesela siz alt kapağı çıkartırken kırdınız diyelim , ama 5 ay sonra anakart da yada bambaşka bir yerde ekranda sıkıntı oldu. Garantiye götürdüğünüzde garantiyi bozacaktır. Demek istediğim ya çok aşırı dikkatli olun yada serviste yaptırın. Ben kendim adına garantiye önem vermiyorum pek fazla ama sizin için önemliyse dediklerimi dikkate almanızı öneririm.

Son düzenleme:

snowfoxstache

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,034
İsim
mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
dual channel 16 gb yapacağım

Bununla ilgili izlediğim bu videoda 2 RAM slotu olduğunu görüyorum. Yani 2x4 olduğu ortada. Eğer 2x8 16 GB yapmayacaksınız dokunmanizi önermem. Eğer yükseltme yapacaksınız evet garantiyi bozmuyor fakat , alt kapağı açma sırasında kasaya vereceğiniz bir hasar (kırık vs) garantiyi bozar. Çünkü servisler sadece bozulan yerin sizden kaynaklı olup olmadığına bakmaz. Ürünün genel durumuna bakar. Mesela siz alt kapağı çıkartırken kırdınız diyelim , ama 5 ay sonra anakart da yada bambaşka bir yerde ekranda sıkıntı oldu. Garantiye götürdüğünüzde garantiyi bozacaktır. Demek istediğim ya çok aşırı dikkatli olun yada serviste yaptırın. Ben kendim adına garantiye önem vermiyorum pek fazla ama sizin için önemliyse dediklerimi dikkate almanızı öneririm.
kötü oldu bu ya 12 gb olacak o zaman ellerim hassastır ben hallederim

1

Bununla ilgili izlediğim bu videoda 2 RAM slotu olduğunu görüyorum. Yani 2x4 olduğu ortada. Eğer 2x8 16 GB yapmayacaksınız dokunmanizi önermem. Eğer yükseltme yapacaksınız evet garantiyi bozmuyor fakat , alt kapağı açma sırasında kasaya vereceğiniz bir hasar (kırık vs) garantiyi bozar. Çünkü servisler sadece bozulan yerin sizden kaynaklı olup olmadığına bakmaz. Ürünün genel durumuna bakar. Mesela siz alt kapağı çıkartırken kırdınız diyelim , ama 5 ay sonra anakart da yada bambaşka bir yerde ekranda sıkıntı oldu. Garantiye götürdüğünüzde garantiyi bozacaktır. Demek istediğim ya çok aşırı dikkatli olun yada serviste yaptırın. Ben kendim adına garantiye önem vermiyorum pek fazla ama sizin için önemliyse dediklerimi dikkate almanızı öneririm.
12 gb ile 16 nın çok farkı var mıdır peki mesela rdr 2'de nasıl bir kaybım olur ? Z aten 2021 veya 2022'nin başında 32 yapacağım ama beni götürür mü o zamana kadar

Son düzenleme:

snowfoxstache

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,034
İsim
mert
Bu arada almanız gereken RAM DDR4 2666Mhz. Tavsiyem ileriye yönelik 32 GB yapma olasılığına karşı 1x16 fakat hiçbir zaman olmayacak derseniz 2x8 daha uygun olacaktır.
1-2 yıl içinde 32 olacak şimdilik 12 iş yappar mı rami sipariş ettim de

Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Emre Balyenez
dual channel 16 gb yapacağım

kötü oldu bu ya 12 gb olacak o zaman ellerim hassastır ben hallederim

1

12 gb ile 16 nın çok farkı var mıdır peki mesela rdr 2'de nasıl bir kaybım olur ? Z aten 2021 veya 2022'nin başında 32 yapacağım ama beni götürür mü o zamana kadar
Açıkçası rdr2 sistem gereksinimlerini bilmiyorum ama 4+8 çalışmanın pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. 8 gb alma bütçeniz varsa, 4x2 şeklinde satıp , elinizdeki tüm parayla 1x16 DDR4 2666Mhz ram alabilirsiniz.

1-2 yıl içinde 32 olacak şimdilik 12 iş yappar mı rami sipariş ettim de
İllaki iş yapar. Baktım önerilen 12 gb ram. Fakat siz alt tap yaptığınızda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Kesinlikle 4*2 olanları satıp 16 yapın bence.

snowfoxstache

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,034
İsim
mert
Açıkçası rdr2 sistem gereksinimlerini bilmiyorum ama 4+8 çalışmanın pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. 8 gb alma bütçeniz varsa, 4x2 şeklinde satıp , elinizdeki tüm parayla 1x16 DDR4 2666Mhz RAM alabilirsiniz.

İllaki iş yapar. Baktım önerilen 12 gb RAM. Fakat siz alt tap yaptığınızda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Kesinlikle 4*2 olanları satıp 16 yapın bence.
kusura bakmayın ama bir sorum daha olacak ikisini de satsam neredeyse 8 gb ram parası çıkarır mıyım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Emre Balyenez
kusura bakmayın ama bir sorum daha olacak ikisini de satsam neredeyse 8 gb RAM parası çıkarır mıyım?
İkinci el piyasasına hakim değilim fakat, ikisini satıp sıfır alamasanız bile ikinci el alırsınız. Ram kolay bozulan donanımlar değil. O sebeple içiniz rahat olsun. Ben sıfır alacağım diyorsanız da tahminimce 100 lira fazla verirsiniz en fazla. Birde her iki modülünde aynı mhz,marka ve model numarası olmasına dikkat edin. Aksi takdirde mavi ekran hataları alabilirsiniz.

Top Bottom