Neler Yeni

Bu Puanla Nereye Gidebilirim?

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Serdar BULUT
Arkadaşlar merhabalar üniversite tercihleriyle alakalı bir sorum olacaktı. Ben normalde grafik tasarım veya yönetim bilişim sistemleri bölümlerine gitmeyi düşünüyordum puan normalde tutuyor baktığımda çünkü 2019'dan bu yana 230-240 puanla alınmış grafik tasarım, bende 270 puan var ama sıralamam neden bu kadar geride anlamadım en kötü 450.000 bekliyordum o yüzden şaşırdım. Şimdi soruma gelecek olursam yinede tasarım veya ybs bölümlerini ilk tercihlere koyarsam gelme olasılığı var mıdır? Yoksa sözelden girmek daha mı mantıklı olur? Normalde ben dediğim bölümlerden istiyordum ama matematik zayıf olduğu için sözelimide garanti yapmaya çalıştım ancak hedefim sözelden bir bölüme gitmek değil. KPSS'den memurlukta düşündüğüm için acaba maliye gibi bölümlere yönelip tasarımıda artık uzaktan hobi şekilde mi yapayım freelancer gibi sizce ne önerirsiniz?

gketrfgvl.png

Bünyamina

80+ Platinum
Arkadaşlar merhabalar üniversite tercihleriyle alakalı bir sorum olacaktı. Ben normalde grafik tasarım veya yönetim bilişim sistemleri bölümlerine gitmeyi düşünüyordum puan normalde tutuyor baktığımda çünkü 2019'dan bu yana 230-240 puanla alınmış grafik tasarım, bende 270 puan var ama sıralamam neden bu kadar geride anlamadım en kötü 450.000 bekliyordum o yüzden şaşırdım. Şimdi soruma gelecek olursam yinede tasarım veya ybs bölümlerini ilk tercihlere koyarsam gelme olasılığı var mıdır? Yoksa sözelden girmek daha mı mantıklı olur? Normalde ben dediğim bölümlerden istiyordum ama matematik zayıf olduğu için sözelimide garanti yapmaya çalıştım ancak hedefim sözelden bir bölüme gitmek değil. KPSS'den memurlukta düşündüğüm için acaba maliye gibi bölümlere yönelip tasarımıda artık uzaktan hobi şekilde mi yapayım freelancer gibi sizce ne önerirsiniz?

Alıntıyı görüntüle
her sene puanlar artıyor bölümlerin bu sene baya artacak gibi gözüküyor sıralamalara bakınca en doğrusu neyse o olsun dostum senin için bilişim güvenliği gibi bir bölüm özelde okursun gibi duruyor

kerim4

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
kerim kanpalta
özelde burssuz gelir bişeyler de özele giden biri olarak söylüyorum verdiğin parayı karşılamaz bence

asdkle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,444
İsim
asdk
Puanın bir olayı olmadığını ne zaman anlarsınız tahmini...

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Serdar BULUT
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
her sene puanlar artıyor bölümlerin bu sene baya artacak gibi gözüküyor sıralamalara bakınca en doğrusu neyse o olsun dostum senin için bilişim güvenliği gibi bir bölüm özelde okursun gibi duruyor
özelde burssuz gelir bişeyler de özele giden biri olarak söylüyorum verdiğin parayı karşılamaz bence
Puanın bir olayı olmadığını ne zaman anlarsınız tahmini...
Sözelden girmek daha mantıklı o zaman. Peki sözelden ne önerirsiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yinede tercih ettiğimde gelme olasığı yok mudur sizce? 500.000 sıralama ile almış bir ünversitenin?

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,901
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Sözelden girmek daha mantıklı o zaman. Peki sözelden ne önerirsiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:
Seneye gireceksen sözelden özel eğitim öğretmenliği öneririm. Bende bu bölümü okuyorum. İş garantisi var. Ve sanıldığı gibi zor bir meslek değil, öğretmenlik genelde kolay bu meslekte. Öğretmen olmak istemezsen RAM'larda da çalışma imkanın var.

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Serdar BULUT
Seneye gireceksen sözelden özel eğitim öğretmenliği öneririm. Bende bu bölümü okuyorum. İş garantisi var. Ve sanıldığı gibi zor bir meslek değil, öğretmenlik genelde kolay bu meslekte. Öğretmen olmak istemezsen RAM'larda da çalışma imkanın var.
1 sene daha mezuna bırakmak istemiyorum ne benim psikolojim kaldırır ne de ailemin psikolojisini artık evde duramam gibi o yüzden bu puanla nereye atanırsam artık. Siz bir fikir verebilirsiniz şimdi ben grafik tasarım bölümü istiyordum ancak sıralama mâlum 650.000'lerde ve zor gibi duruyor aslında 500.000'le alıyor üniversiteler ama denk gelme olasılığı düşük gibi. Sözelde ise animasyon veya memurluk için maliye bölümü okumak var siz ne önerirsiniz? Kafam çok karışık eşit ağırlıktan pek tercih hakkım yok gibi ama yinede grafik tasarım veya ybs seçersem gelme olasılığı var mıdır? İlk sıralara istediğim ea bölümlerini sonrada diğer dediğim sözel bölümleri yazarsam daha mantıklı olur değil mi? Ha birde sonradan ekliyorum 2 yıllık tasarım bölümü okuyup sonradan 4 yıllığa geçmem zor olur mu? DGS'den tam olarak kaç almam gerek zor bir sınav mı? Çok soru sordum ama sizin bileceğinizi düşündüğüm için sordum. Yardımcı olursanız sevinirim. @Harley Quinn❖

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Serdar BULUT
Gastronomiye baktım da şehirler biraz zort ama sorun değil dersen ve biraz ilgin varsa gastronomi bence.
Gastronomiye hiç ilgim yok ben bilgisayarla alakalı tasarım animasyon gibi bölümlere ilgim var.

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Serdar BULUT

The Batman

80+ Silver
bilgisayar programcılıgı falan puansız olması lazım sıra pek iç acıcı degil ancak böyle yerler tabi benim üni tercih yapalı bile 7yıl oldu

Top Bottom