Neler Yeni

Bu Puanla Nereye Gidebilirim?

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Serdar BULUT

The Batman

80+ Silver
Memurluk için hangi bölümü önerirsiniz? E kpss'yede girme ihtimalim var.
kpss ile atanmak çok zor bunu gözen alın amacınız sadece üni mevzunu olmaksa kolay bölümlere bakın memurluk için özel bölüm bilmiyorum ben üniyi 5 yıl okudum üstüne 2 yıl geçti bazı şeyler degişmiş olabilir ama benim fikrim üniversite sizin için vakit kaybı olabilir

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Serdar BULUT
kpss ile atanmak çok zor bunu gözen alın amacınız sadece üni mevzunu olmaksa kolay bölümlere bakın memurluk için özel bölüm bilmiyorum ben üniyi 5 yıl okudum üstüne 2 yıl geçti bazı şeyler degişmiş olabilir ama benim fikrim üniversite sizin için vakit kaybı olabilir
İstediğim tasarım animasyon bölümlerinden de iş şansım az ama tutsa bile aynı şey ybs bölümü içinde geçerli bunlardan iş şansım var mı ki? Sağlık bölümü seçmediğim sürece her türlü boşta kalacağım o zaman anladığım kadarıyla.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Harley Quinn❖ siz ne düşünüyorsunuz önceki sorum ve şimdi yazdıklarıma göre?

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,901
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
1 sene daha mezuna bırakmak istemiyorum ne benim psikolojim kaldırır ne de ailemin psikolojisini artık evde duramam gibi o yüzden bu puanla nereye atanırsam artık. Siz bir fikir verebilirsiniz şimdi ben grafik tasarım bölümü istiyordum ancak sıralama mâlum 650.000'lerde ve zor gibi duruyor aslında 500.000'le alıyor üniversiteler ama denk gelme olasılığı düşük gibi. Sözelde ise animasyon veya memurluk için maliye bölümü okumak var siz ne önerirsiniz? Kafam çok karışık eşit ağırlıktan pek tercih hakkım yok gibi ama yinede grafik tasarım veya ybs seçersem gelme olasılığı var mıdır? İlk sıralara istediğim ea bölümlerini sonrada diğer dediğim sözel bölümleri yazarsam daha mantıklı olur değil mi? Ha birde sonradan ekliyorum 2 yıllık tasarım bölümü okuyup sonradan 4 yıllığa geçmem zor olur mu? DGS'den tam olarak kaç almam gerek zor bir sınav mı? Çok soru sordum ama sizin bileceğinizi düşündüğüm için sordum. Yardımcı olursanız sevinirim. @Harley Quinn❖
DGS ile sonradan geçerim işini bir bırak öncelikle. Üniversiteler DGS için bir iki kişilik kontenjan açıyorlar, yani Türkiye'de toplasan yılda yüz kişi vardır Dikey geçiş yapan. Yani düşük bir ihtimal ve de zor. Bu ihtimali göze alıp DGS'ye hiç bulaşma.

Söylediğin bölümlerin iş garantisi yok, tamamen sana bağlı. Bende bilmiyorum pek o bölümler nedir necidir. Bölümler ile alakalı rehberlik öğretmenine danışabilirsin.

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Serdar BULUT
DGS ile sonradan geçerim işini bir bırak öncelikle. Üniversiteler DGS için bir iki kişilik kontenjan açıyorlar, yani Türkiye'de toplasan yılda yüz kişi vardır Dikey geçiş yapan. Yani düşük bir ihtimal ve de zor. Bu ihtimali göze alıp DGS'ye hiç bulaşma.

Söylediğin bölümlerin iş garantisi yok, tamamen sana bağlı. Bende bilmiyorum pek o bölümler nedir necidir. Bölümler ile alakalı rehberlik öğretmenine danışabilirsin.
Söylediğim bölümlerin iş garantisi yok tamam peki sözeldende bu sıralamayla iş garantisi olan bir bölüm var mı? Yoksa kendi oturduğum ilde yani Çorum'da iktisat maliye kamu yönetimi var bu bölümlerden birini okuyup kpss'den memur olmaya çalışmak daha mı mantıklı sizce?

Aziz G.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Aziz
Instagram
azizgunes07
önlisans bölümlerinin (2 yıllık) çoğuna gidersin dostum kafana takma
1658441314434.png

önlisans bölümlerinin (2 yıllık) çoğuna gidersin dostum kafana takma
1658441314434.png
1658441381213.png

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Serdar BULUT
önlisans bölümlerinin (2 yıllık) çoğuna gidersin dostum kafana takmaAlıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Giderim gitmesine ama 2 yıllık gidip onu 4 yıllığa almak için yine ayrı dgs'ye girmem gerek onunda kontenjanı ya 2 ya 3 oluyor o yüzden sırf bilgisayar bölümü diye 2 yıllık gidersem benim için sonuç değişmez yine iş imkanım yok.

Bünyamina

80+ Platinum
Sözelden girmek daha mantıklı o zaman. Peki sözelden ne önerirsiniz?

Yinede tercih ettiğimde gelme olasığı yok mudur sizce? 500.000 sıralama ile almış bir ünversitenin?
gelme olasılığı 0 bence

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,025
İsim
Bilal Tepe
Arkadaşlar merhabalar üniversite tercihleriyle alakalı bir sorum olacaktı. Ben normalde grafik tasarım veya yönetim bilişim sistemleri bölümlerine gitmeyi düşünüyordum puan normalde tutuyor baktığımda çünkü 2019'dan bu yana 230-240 puanla alınmış grafik tasarım, bende 270 puan var ama sıralamam neden bu kadar geride anlamadım en kötü 450.000 bekliyordum o yüzden şaşırdım. Şimdi soruma gelecek olursam yinede tasarım veya ybs bölümlerini ilk tercihlere koyarsam gelme olasılığı var mıdır? Yoksa sözelden girmek daha mı mantıklı olur? Normalde ben dediğim bölümlerden istiyordum ama matematik zayıf olduğu için sözelimide garanti yapmaya çalıştım ancak hedefim sözelden bir bölüme gitmek değil. KPSS'den memurlukta düşündüğüm için acaba maliye gibi bölümlere yönelip tasarımıda artık uzaktan hobi şekilde mi yapayım freelancer gibi sizce ne önerirsiniz?

Alıntıyı görüntüle
Sözelin biraz düşük gelmiş 202 bin sözel için çok iyi değil ama yazcak iyi ogretmenlik vs olabilir diye düşünüyorum

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Serdar BULUT
Sözelin biraz düşük gelmiş 202 bin sözel için çok iyi değil ama yazcak iyi ogretmenlik vs olabilir diye düşünüyorum
Kendi bulunduğum ilde iyi sözel bölümler yazabiliyorum eşit ağırlıktada iktisat maliye bölümlerini yazabiliyorum

gelme olasılığı 0 bence
Bu sene farklılık olmaz mı barajdan dolayı?

Bu puan geçen sene olmuş olsa 50.000 sıralamaya giriyormuşum ama bu sene barajdan dolayı sanırım geriye attı geçen senede hemen hemen aynı netleri bırakmıştım ama tyt baraj 149'da kaldığı için tercih yapamamıştım benim şansım kaderim buymuş sanırım

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,025
İsim
Bilal Tepe
Kendi bulunduğum ilde iyi sözel bölümler yazabiliyorum eşit ağırlıktada iktisat maliye bölümlerini yazabiliyorum

Bu sene farklılık olmaz mı barajdan dolayı?

Bu puan geçen sene olmuş olsa 50.000 sıralamaya giriyormuşum ama bu sene barajdan dolayı sanırım geriye attı geçen senede hemen hemen aynı netleri bırakmıştım ama tyt baraj 149'da kaldığı için tercih yapamamıştım benim şansım kaderim buymuş sanırım
Kader nasıl kısmet

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Serdar BULUT
Kader nasıl kısmet
Düşüncem memurlyktan girmek en garantisi bu dışardan da tasarım ve adobe programlarına kendimi geliştirmek

Çünkü tutsa bile ybs tasarım bölümlerinin iş garantisi yok

Top Bottom