Neler Yeni

Bu sistem sizce nasıl? Duayen sistem uzmanları yardıma gelsin..

emircbsk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emircan Başak
Instagram
emircbsk
Bütçe
90000
Arkadaşlar her şeyin max level olduğu bir sistemim var fakat 2. bir f/p ama kaliteden de çok ödün vermeyen bilgisayar toplamam gerekiyor, bu sistemi en fazla 90K civarına hatta daha da altına satın alabiliyorum, benim araştırdığım kadarıyla fiyat performans ve fp olacak diye de çok da ezdirilmeyen bir sistem topladığımı düşünüyorum, sizden istediğim şey, sistem de şu parça değil de bu olmalı çünkü şöyle, böyle diyebileceğiniz, bunu sakın alma çünkü .... dediğiniz, bu parça iyi fakat bence bu parça fiyatına göre sana daha faydalı olur, oluşturduğu fiyat avantajı ile de şunu ekleyebilirsin dediğiniz ve benzeri tavsiyeler vermeniz.
Hatta direkt bu sisteme karşılık olarak kendi önerdiğiniz listenizi de paylaşabilirsiniz, link atmanıza gerek yok ürün ismi vermeniz ve ulaştığınız genel fiyatı belirtmeniz yeterli olur, şimdiden teşekkür ederim.

Not: Ryzen 7 7800X3D kesin olarak sistem de bulunmalı gerçekten performansını sevdiğim bir işlemci ama yine de muadil olarak şunu alabilirsin bence o pahalı diyorsanız öneri verebilirsiniz. Ayrıca anakart konusunda da çok kalitesini öldürmek istemiyorum çünkü ekran kartını ileride iyi bir model RTX 4080 SUPER ile değiştirebilirim, anakart da zayıf model kalsın istemiyorum açıkçası.

Sistem;
  • AMD Ryzen 7 7800X3D
  • Arctic Liquid Freezer III - 360 (RGB'siz tercih ettim ama öneriniz rgb olursa da olur)
  • MSI MAG X670E Tomahawk WiFi AM5 DDR5 6600MHZ(OC)
  • Corsair Vengeance RGB 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 AMD EXPO DDR5 Ram (CL30 ve 6000Mhz belleklerin amd 7000 serisi ile daha iyi çalıştığını öğrendim, yanlış bilgi mi emin değilim beni düzeltin.)
  • MSI PSU MPG A850G PCIE5 850W 80 PLUS GOLD ACTIVE PFC FULL MODULAR
  • Samsung 990 PRO 1TB MZ-V9P1T0BW 7450MB-6900MB/Sn PCIe 4.0 x4 NVME 2.0 M.2 SSD (Anakart Gen5 destekliyor biliyorum fakat fiyatı bana çok gereksiz pahalı geldi.)
  • NZXT H9 Flow Black Tempered Glass USB 3.2 ATX Mid Tower Kasa (Klasik kasa görünümünden sıkıldım, biraz geniş, panoramik ve iyi olduğunu bildiğim bir kasa tercih ettim)
  • Gainward GeForce RTX 4070 Ti Super Panther OC 16GB GDDR6X 256 Bit DLSS 3 Ekran Kartı (Başta kararsız kaldım fakat sırf adı var diye de FP bir sisteme fazladan para harcamak istemedim panther'in gayet iyi olduğunu söylediler)

Termal Macun olarak da ‎Thermal Grizzly ‎TG-KE-002-R 14.2W 2gr (Link) karar verdim ama farklı önerileriniz var ise merak ediyorum. (Bu tarz önemli teknik aletlere fazla para verebilirim önemli değil ama gerek yok derseniz önerinizi dinlerim)

Tekrardan teşekkürler, önerilerinizi bekliyorum, Eksik bir şey de varsa lütfen beni düzeltin.

Ekstra Not: Ucuz olsun diye dandik psu ve dandik ssd de almak istemediğim için hazır sistemlere sıcak bakmıyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
970,340
Üyeler
153,374
Son üye
xCreed86
Top Bottom