Neler Yeni

Çözüldü✓ Bütçe Max 5k Hangi̇ Moni̇tör Alinir

AggY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
umut
Yakın zamanda monitör alacağım bütçe max 5k bu monitörlerden hangisi alınır. Yakın zamanda itopya bayram indirimleri var sizce hangi monitör indirimde 5k altına düşüp ve hangi fiyata düşerse alınır.
Monitörlerin yükseltilip indirilmesi pivot olması önemli değil ona bakmadan öneri yapın. nb f160 monitör tutucu var

Yukarıdaki monitörler haricinde önereceğiniz monitörlerde varmı. Genelde valorant oynarım arada hikayeli oyunlar film felanda izlerim sık sık. Önereceğiniz monitörler 24inç 165 hz ve üstü ips olsun benim bulduklarımda bunlar bu bütçeyle sizin tercihiniz ne olurdu.

Son düzenleme:

ardamorant_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
263
İsim
Arda
Yakın zamanda monitör alacağım bütçe max 5k bu monitörlerden hangisi alınır. Yakın zamanda itopya bayram indirimleri var sizce hangi monitör indirimde 5k altına düşüp ve hangi fiyata düşerse alınır.

Yukarıdaki monitörler haricinde önereceğiniz monitörlerde varmı. Genelde valorant oynarım arada hikayeli oyunlar film felanda izlerim sık sık. Önereceğiniz monitörler 24inç 165 hz ve üstü ips olsun benim bulduklarımda bunlar bu bütçeyle sizin tercihiniz ne olurdu.
g24f-2

Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Tnc öz

AggY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
umut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bunda pixelleşme sıkıntısı yaşamazssın ama kendin bilirsin :)
haklısın hocam tek sıkıntı 1080p 27inç diye pixel sayma olayı değil. çoğunlukla valorant oynadığım için 27 büyük oluyor, yoksa 27 daha iyi olurdu benim için film izlerken öneri içiin teşekkür ederim bu arada :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

güzel monitörde hocam kısa sürede 3400 den 4600 olunca alası kalmıyor insanın itopya indiriminde 4k altına düşerse direk kaparım gibi

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
721
İsim
Yunus
Monitörlerin yükseltilip indirilmesi pivot olması önemli değil ona bakmadan öneri yapın. nb f160 monitör tutucu var

Ben bu Mag in 27" olanını kullanıyorum Gayet güzel öneririm.

AggY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
umut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben bu Mag in 27" olanını kullanıyorum Gayet güzel öneririm.
peki hocam fps oyunlarda 27 sıkıntı oluyormu size ve yakından bakınca pixel sayma olayı varmı sizde

ardamorant_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
263
İsim
Arda
peki hocam fps oyunlarda 27 sıkıntı oluyormu size ve yakından bakınca pixel sayma olayı varmı sizde
fps oyunlarında 27 iyidir üstü biraz göz yarar piksel sayma olayı ise monitörün dibinden bakarsanız tabii ki olur uzaktan görüntü çöp falan diyorlar öyle bir şey yok

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
721
İsim
Yunus

Hocam piksel sayma muhabbeti gerçekten kulaktan dolma bilgiden başka bir şey değil, sen gözünü monitöre sokmadıkça öyle bir şey olmuyor.

Ben dizi, film, hikaye oyunları vs olarak kullanıyorum monitörü, arada canım sıkılınca veya arkadaşlar vs çağırırsa fps giriyorum.

Sürekli fps oynamadığım için benim için bir problem yok fakat uzun saatler fps oynanacak ise 24" öneririm göz yoracaktır aksine.

Fakat benim gibi kullanıcaksanız eğer kesinlikle 27" öneririm çünkü gerçekten güzel bir zevki var. (Diğer bilgisayarımda 24" var onunla kıyaslıyarak söylüyorum)

AggY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
umut
bi tık 27 kafama yatmaya başladı gibi 27 de şu 2 monitöre bakıyordum kullanan veya bilen varmı yada başka bir önerisi olan

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
24G2SPU varken G24F-2 alınmaz. Aynı paneli kullanmalarına rağmen 24G2SPU modelinin arka aydınlatması G24F-2'den daha iyi. Bu yüzden G24F-2'yi eleyin.

G2422HS'nin de 1ms GTG katalog değeri yüzünden abartıldığını düşünüyorum, listedeki monitörler varken tercih edilmez.

EX2510S diğer monitörlere kıyasla daha düşük renk gamına sahip, özellikle kırmızı tonlarında sRGB uzayının kapsadığı alanlara ulaşamıyor. 250cd parlaklık sunuyor ki bu günümüz için düşük bir değer. Fiyatını da hesaba katarsak mantıklı bir tercih olmaz.

EX240 modeli de güzel; sRGB modu fena değil, kontrast oranı IPS panel ortalamasının biraz altında kalıyor. Genel olarak alınabilir bir model ama fiyatına değecek kadar da bir şey sunmuyor.

MAG245R2 hakkında bir yorumum yok, yeterince bilgi yok çünkü monitör hakkında. Bu sebeple tercih etmezdim.

Geriye Omen 25i ve 24G2SPU kalıyor. İkisi de güzel modeller ama benim ilk tercihim Omen 25i'den yana olurdu. Kullanılabilir sRGB modu, geniş renk gamı, yüksek HDR(480cd) ve SDR(390cd) parlaklığı, yüksek dinamik kontrast oranı(9500:1) ve detaylı OSD menüsü bu monitörü benim gözümde ilk sıraya koyuyor. Eğer alırsanız önerim Amazon'a stoğu gelince almanız, hem daha uyguna alırsınız hem de herhangi bir sorun çıkarsa iade/değişimi kolay olur.

AggY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
umut
24G2SPU varken G24F-2 alınmaz. Aynı paneli kullanmalarına rağmen 24G2SPU modelinin arka aydınlatması G24F-2'den daha iyi. Bu yüzden G24F-2'yi eleyin.

G2422HS'nin de 1ms GTG katalog değeri yüzünden abartıldığını düşünüyorum, listedeki monitörler varken tercih edilmez.

EX2510S diğer monitörlere kıyasla daha düşük renk gamına sahip, özellikle kırmızı tonlarında sRGB uzayının kapsadığı alanlara ulaşamıyor. 250cd parlaklık sunuyor ki bu günümüz için düşük bir değer. Fiyatını da hesaba katarsak mantıklı bir tercih olmaz.

EX240 modeli de güzel; sRGB modu fena değil, kontrast oranı IPS panel ortalamasının biraz altında kalıyor. Genel olarak alınabilir bir model ama fiyatına değecek kadar da bir şey sunmuyor.

MAG245R2 hakkında bir yorumum yok, yeterince bilgi yok çünkü monitör hakkında. Bu sebeple tercih etmezdim.

Geriye Omen 25i ve 24G2SPU kalıyor. İkisi de güzel modeller ama benim ilk tercihim Omen 25i'den yana olurdu. Kullanılabilir sRGB modu, geniş renk gamı, yüksek HDR(480cd) ve SDR(390cd) parlaklığı, yüksek dinamik kontrast oranı(9500:1) ve detaylı OSD menüsü bu monitörü benim gözümde ilk sıraya koyuyor. Eğer alırsanız önerim Amazon'a stoğu gelince almanız, hem daha uyguna alırsınız hem de herhangi bir sorun çıkarsa iade/değişimi kolay olur.
sağolun hocam güzel özetlemişsiniz 2 gün önce omen 25i teknosadan 4500 tl alıyordum stok bitti alamadım amazon stoğunu bekleyebilirim ama kesin yenilenirmi ve ne kadar sürer yenilenmesi bilmiyorum ve fiyat değişikliği olurmu acaba stok bitmeden önce amazonda kaç tl idi bilginiz varmı
bu arada EX2510S 400CD diye biliyorum ben yanlış biliyor olabilirim emin değilim

Top Bottom