Neler Yeni

Çözüldü✓ Bütçe Max 5k Hangi̇ Moni̇tör Alinir

Furkanozr

80+ Silver
sağolun hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

24 kafi be hocam
Hocam çok cahil yorumlar var dell G2422HS varken aynı fiyatda olan gigabyte ve Aoc u tavsiye etmek büyük cahillikdir

Bence Dell i alın diğerlerine fazladan para vermeye gerek yok Dell in paneli kaliteli ve özellikleri iyi ( 1 ms gtg )
En önemlisi 0 ölü pixel garantisi var içiniz rahat olur

AggY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
147
İsim
umut
Hocam çok cahil yorumlar var dell G2422HS varken aynı fiyatda olan gigabyte ve Aoc u tavsiye etmek büyük cahillikdir

Bence Dell i alın diğerlerine fazladan para vermeye gerek yok Dell in paneli kaliteli ve özellikleri iyi ( 1 ms gtg )
valla hocam yarınki fiyatlara bağlı hepsi 4k altı düşerse aoc ve gigabyte çok daha mantıklı oluyor indirimsiz almam zaten düşmezse 4k altına omen 25i beklerim gibi

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2

Bana cahil demeden önce kendinizi bir sorgulayın, daha önce anlatmış olmama rağmen anlamıyorsunuz ve hâlâ aynı şeyleri tekrarlıyorsunuz. 1ms GTG diye bir şey yok, bunu anlamanız lazım. OLED ve bazı TN panel monitörler hariç 1ms GTG diye bir şey yok. 165Hz monitörün 1ms GTG olmasının da bir mantığı yok. Belki öğrenmeye açık biri olursanız diye sebebini aşağıya bırakıyorum.

Ayrıca 1ms GTG katalog değeri dışında sizin gözünüzde G2422HS'nin panelini kaliteli ve özelliklerini iyi yapan nedir? Merak ettim.

Ghostingin monitörün yenileme hızıyla ilişkisi vardır. Örneğin, 144 Hz bir monitör saniyede 144 kere ekrandaki pikselleri yeniler. Bir saniye 1000 milisaniyeye tekabül eder. Ufak bir matematik hesabı: 1000/144=6,9 Yani, her piksele 6,9 milisaniye süre tanınıyor. Her 6,9 milisaniyede bir monitör piksellere "Sen diğer renge geç hele bakayım." diyor. Monitörünüzün tepkime süresi 6,9 milisaniyenin altındaysa geçiş sorunsuz tamamlanıyor. Eğer 6,9 milisaniyenin üstündeyse hafiften ghosting başlıyor.

1ms mevzusu satış stratejisi olmasaydı ve monitör her geçişte 1ms verebilseydi de bu sebep yüzünden 144Hz monitörde 1ms gtg ile 5ms gtg arasında bir fark görülmeyecekti. Monitör alırken kağıt üstünde yazan sayıya(1ms,5ms)/cinsine(MPRT,GTG) değil UFO testi görsellerine veya varsa inceleme kanallarındaki gerçek verilerine bakarak karar verin. Elinize sağlık.

5 ölü (yanmayan) piksel garanti kapsamına giriyor, o dediğin parlak(tek renk yanan) piksel için geçerli.

ConquerorXIV

80+ Gold
Yakın zamanda monitör alacağım bütçe max 5k bu monitörlerden hangisi alınır. Yakın zamanda itopya bayram indirimleri var sizce hangi monitör indirimde 5k altına düşüp ve hangi fiyata düşerse alınır.
Monitörlerin yükseltilip indirilmesi pivot olması önemli değil ona bakmadan öneri yapın. nb f160 monitör tutucu var

Yukarıdaki monitörler haricinde önereceğiniz monitörlerde varmı. Genelde valorant oynarım arada hikayeli oyunlar film felanda izlerim sık sık. Önereceğiniz monitörler 24inç 165 hz ve üstü ips olsun benim bulduklarımda bunlar bu bütçeyle sizin tercihiniz ne olurdu.
ben msı olanı alırdım. msı'ın renkleri daha canlı oluyor ve sistemi tek marka yapma gibi bir takıntın varsa 2. seçenek aoc

AggY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
147
İsim
umut
Garantisi yok. İtopya indirimlerinden bir şey çıkmazsa Amazona stoğunu gelmesini bekleyin bence.

İtopya'da AOC önceliğiniz olsun, 500TL'ye kadar fiyat farkı verilir bence.

24" 27" mevzusuna da yorum yapacaktım unutmuşum, 27"te ekranın dibine girmediğiniz sürece piksel sayma muhabbeti olmaz ama PPI değeri düştüğünden 24"e göre daha bulanık bir görüntü elde edersiniz.
indirim öncesi itopya yine zam geldi komedi gibi olay ya 4000 den 4850 ye çıkardılar bi kaç gün içinde. 2 monitörde 4k altına düşmezse almicam omen25i stok beklerim

AggY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
147
İsim
umut
Garantisi yok. İtopya indirimlerinden bir şey çıkmazsa Amazona stoğunu gelmesini bekleyin bence.

İtopya'da AOC önceliğiniz olsun, 500TL'ye kadar fiyat farkı verilir bence.

24" 27" mevzusuna da yorum yapacaktım unutmuşum, 27"te ekranın dibine girmediğiniz sürece piksel sayma muhabbeti olmaz ama PPI değeri düştüğünden 24"e göre daha bulanık bir görüntü elde edersiniz.
hocam aoc 3999 tl gigabyte 3799 tl ye düştü aoc olanı aldım yorumların için teşekkürler

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,465
Üyeler
156,779
Son üye
Sebastian Bach
Top Bottom