Neler Yeni

Bundan sonra ne AMD Ekran Kartı alırım ne de Öneririm !

ben gtx 1060 6gb kullanıyordum, mining döneminde millet ekran kartı bulamazken çooook ucuza anlık rx 6600 düştü diye aldım. geldiği gibi kutusunu açtım bi güzel format atıp temiz kurulum yaptım. hoooop yazılımsal amd hatalar sistemi tokatlamaya başladı yetmedi kartın bios hatasıda eklendi 1 saat içinde kutusuna geri koyup gtx 1060 6gb'da geri döndüm ve ohhhh bee dünya varmış dedim :) amd ekran kartıyla maceram tam 1 saat sürdü kâfiydi görüşürüz dedim sırtına vurarak yallah geldiğin yere dedim. aradan 3 ay geçti 3060ti aldım yazılım konusunda bildiğin hor kullanıyorum bazen ddu ile silmeye bile üşeniyorum gık demiyor banamısın demiyor kerata :)
Bende o aralar 2060 aldım büyük ihtimalle de miningit kart galaxtı ölmüş gibiydi hiç sevemedim sonra sattım 1060 a geçtim yukarda haha atmayın stabilite konusunda hepiniz haklısınız

Kimileri hak vermesede benim gözümde:
iPhone:nvdia Android:AMD
Parası olan AMD almaz

Nirvana

80+ Silver
En İyi Cevap
1
herkes bu sorunları yaşamıyor ama evet yazılımsal olarak riskli bi marka. Yine de 7000 serisinden çok şikayet gelmedi ve bi kaç ay içerisinde detaylı bi driver güncellemesi gelecek diye biliyorum. bundan sonraki çıkacak nesillerde böyle sorunlar olacağını sanmıyorum ki umarım olmaz. biz nvdia nın eline kalırsak bu gidişle halimiz yaman
Piyasa tek istemiyoruz ama amd gidişatını çevirmiyor rx serisi kronik arıza olarak gözükmeye başladı gözümde birdaha yok .

Grande Terim

80+ Silver
yaklaşık 5 ay kadar önce yeni pc aldım ve alana kadar bir ton araştırma yaptım. Vram konusunda cimri olduğunu bildiğim halde stabilite konusunda yazılım desteği konusunda nvidia kat be kat önce olduğu için ve çoğuncası sorunsuz olduğu için 6800xt yerine 3070 tercih ettim. Kimisi enayi vs. diye lakaplar taktı ama en azından 'wattman hatası aldım' veya 'oyunum çöktü' veya 'driver yüklenmiyor, driver yüklendi performans düştü' vs tarzında sorunlarla boğuşmuyorum. Bu amd yazılım sorunları ben hd7950 kullanırken de bu şekildeydi rx580 4gb kullandım (kardeşim hala kullanıyor) onda da sorunlar var. Nvidia sisteme geçtim güncelleme geldikçe güncelliyorum ve rahat kafayla kullanmaya devam ediyorum. Nvidia candır keşke vramde cimri olmasalar şu 3070te 16 vram görebilseydik ama her gülün bir de dikeni var işte.
rx 570 zaten sorunlu kart ve 3070 8gb vramde ileride yetmeyecek onuda hesaba kat

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,826
İsim
uwu
Piyasa tek istemiyoruz ama amd gidişatını çevirmiyor rx serisi kronik arıza olarak gözükmeye başladı gözümde birdaha yok .
nvidia da cıvıtıp amd 16 koyarken o 8 koyuyor

Nirvana

80+ Silver
En İyi Cevap
1
yaklaşık 5 ay kadar önce yeni pc aldım ve alana kadar bir ton araştırma yaptım. Vram konusunda cimri olduğunu bildiğim halde stabilite konusunda yazılım desteği konusunda nvidia kat be kat önce olduğu için ve çoğuncası sorunsuz olduğu için 6800xt yerine 3070 tercih ettim. Kimisi enayi vs. diye lakaplar taktı ama en azından 'wattman hatası aldım' veya 'oyunum çöktü' veya 'driver yüklenmiyor, driver yüklendi performans düştü' vs tarzında sorunlarla boğuşmuyorum. Bu amd yazılım sorunları ben hd7950 kullanırken de bu şekildeydi rx580 4gb kullandım (kardeşim hala kullanıyor) onda da sorunlar var. Nvidia sisteme geçtim güncelleme geldikçe güncelliyorum ve rahat kafayla kullanmaya devam ediyorum. Nvidia candır keşke vramde cimri olmasalar şu 3070te 16 vram görebilseydik ama her gülün bir de dikeni var işte.
keşke bende öyle yapsaydım ama bilmiyorum rx6600 kartını hiç denememiştim ondan dolayı bi heves benim böyle saçma sapan huylarım var mesele bugün kafamda sistem belirledim onu kurdum i7 3770 ile rx 6600 birleştirdim kart işlemcinin boğazını sıkıyor adeta i7 de yazık garibim karınca gibi yük kaldırmaya çalışıyor ama beceremiyor.

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
intel ve amd nin bütün tuşlara basması lazım yoksa nvdia iyice cıvıtır. her yeni seride kartlara en az 20 dolar zam yapıyolar, tr de bu zam katlanarak geliyo zaten

Coolpanda

80+ Silver
Ben ikinci el kelepir amd alıyorum. Yazılım sıkıntısı yaşarsam satıp bir daha keleip amd kart alıyorum. Neden böyle yapıyorum çünkü 3060/3070 nvdia alamam hem pahalı hem aynı fiyattaki amdye göre fps az veriyor amd alıyorum FPS lazım moruq.

Grande Terim

80+ Silver
intel ve amd nin bütün tuşlara basması lazım yoksa nvdia iyice cıvıtır. her yeni seride kartlara en az 20 dolar zam yapıyolar, tr de bu zam katlanarak geliyo zaten
Vramde sorunuda var nvidiada eğer intelde bol bol vram koymaya başlarsa nvidia düzelir bence

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
Vramde sorunuda var nvidiada eğer intelde bol bol vram koymaya başlarsa nvidia düzelir bence
adamlar 770 e 16 gb koydular ve umarım intel sonraki nesillerinde 4k için falan güçlü kartlar çıkarır da piyasada adını daha çok duyurur

Nirvana

80+ Silver
En İyi Cevap
1
AMD sıkıntı çıkarma olasılığı %50-%70 ise nvidia tarafında bu oran %10 bile değildir. Polyannacılık oynamayalım sorunsuz kullananlar elbette var ama sorun çıkan da çok fazla ve saçma sorunlar bu devirde bununla mı uğraşıcaz dedirtecek tarzda sorunlar.
Amd ekran kartlarında yaşadım sorunların %3 yada %5 ini nvidia kartlarda göremedim bir gt serisi vardı gt serisi nvidianın ölüm çukuruna oluşturan seri o seri beta sürücülerle çalışıyordu güncel driver ile çalışmıyordu. ama gt serisini iptallediler adamlar. GT serisinin karşılığı amd de ise benim gözümde rx serisi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben ikinci el kelepir amd alıyorum. Yazılım sıkıntısı yaşarsam satıp bir daha keleip amd kart alıyorum. Neden böyle yapıyorum çünkü 3060/3070 nvdia alamam hem pahalı hem aynı fiyattaki amdye göre fps az veriyor amd alıyorum FPS lazım moruq.
Bende bu mantıkta gittim şimdi kafamda sistem belirtisi vardı şimdi i7 de rtx 3060 ile rtx 2060 ı denedim zaten onlar ağır geldi rx 6600 ile deniyim dedim birde hiç rx 6600 almamıştım deneyim oldu .

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
ve evet o vram meselesi yukarıda da anlattığım gibi tamamen nvdia nın şımarıklığından kaynaklanıyo adamlar 4080 i bile 12gb vram le satacaklardı. Bu durumun sebebi de tamamen nvdia nın özellikle üst seri kartlarda amd yi ciddi bi rakip olarak görmemesi bence

Grande Terim

80+ Silver
ve evet o vram meselesi yukarıda da anlattığım gibi tamamen nvdia nın şımarıklığından kaynaklanıyo adamlar 4080 i bile 12gb vram le satacaklardı. Bu durumun sebebi de tamamen nvdia nın özellikle üst seri kartlarda amd yi ciddi bi rakip olarak görmemesi bence
Amd kendini biraz daha düzeltse piyasda nvidia kalmazda işte

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
En sorunlu mimarilerden birine sahip olan RX570'i kullanıyorum, 800TL'ye almıştım hala bir hata falan almadım. Wattman sadece ekran kartıyla değil bütün sistem ile alakalı bir şey.

Top Bottom