Neler Yeni

Bunun günahı ne sorun benmiyim

umuttt

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,536
İsim
umt
Discord
umt#4257
Merhaba arkadaşlar 3-4 ay önce komşumuz tarafından bize bir kuş verildi bu haftada kuş tüy dökümüne girmişti dün çok üşüyordu bende aldım yatağıma koydum biraz ısınsın diye o sırada uykuya dalmış ım ve şuan Sabah 8 civarı uyandığımda kuşun ezildiği farkettim ve çok ağladım bunun suçlusu benmiyim nolur bana fikir verin nolur kalp masajı falan denedim ama çok soğuktu ne yapcam ben şimdi..
bilerek yapmamışsın ya geçmiş olsun

UmutYiğit

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,320
İsim
Umut Yiğit Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Klavye
Merhaba arkadaşlar 3-4 ay önce komşumuz tarafından bize bir kuş verildi bu haftada kuş tüy dökümüne girmişti dün çok üşüyordu bende aldım yatağıma koydum biraz ısınsın diye o sırada uykuya dalmış ım ve şuan Sabah 8 civarı uyandığımda kuşun ezildiği farkettim ve çok ağladım bunun suçlusu benmiyim nolur bana fikir verin nolur kalp masajı falan denedim ama çok soğuktu ne yapcam ben şimdi..
Geçmiş olsun. Bilinçli bir eylem yok eğer vicdanınız rahatlayacaksa sokak hayvanlarına falan mama alın belki kendinizi daha iyi hissedersiniz.

Ben Tümay

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
557
İsim
Tümay
Bence sen suçlusun. Aklı olan herkes o kuşun ezileceğini düşünürdü, hayatında ilk kez uyuya kalmıyorsun sonuçta. Ayrıca kuş hakkında da belli ki bilgin yok, üşüdüğünü tüylerini kabarttı falan diye sanmışsındır. Herkesin kendi fikri fakat burada aşırı bir cahillik var. Günahı istemeden yaptığın için olmaz, tövbe et, dua et bir şey olmaz bence fakat kimse en doğrusunu bilemez. Geçmiş olsun bu arada.

Gözlemci⚔️

80+ Bronze
Hocam normal ama elinizde değildi öyle düşünün..
Valla bilmiyorum ama valla hayatımda hiç bu kadar ağlamadım çok kötü oldum
Bence sen suçlusun. Aklı olan herkes o kuşun ezileceğini düşünürdü, hayatında ilk kez uyuya kalmıyorsun sonuçta. Ayrıca kuş hakkında da belli ki bilgin yok, üşüdüğünü tüylerini kabarttı falan diye sanmışsındır. Herkesin kendi fikri fakat burada aşırı bir cahillik var. Günahı istemeden yaptığın için olmaz, tövbe et, dua et bir şey olmaz bence fakat kimse en doğrusunu bilemez. Geçmiş olsun bu arada.
Teşekkürler dostum biraz haklısın

Ben Tümay

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
557
İsim
Tümay
Valla bilmiyorum ama valla hayatımda hiç bu kadar ağlamadım çok kötü oldum

Teşekkürler dostum biraz haklısın
Ağlama kardeşim bende çok kuş yetiştirdim, üreticilik yapıyordum ve en son dişi kuşumu (diğerlerinden çok farklı ve özeldi) kaybettiğimde tüm kuşlarımı sattım sadece 7 yıldır bende olan erkek kuşum kaldı. Dişi kuşumun da ölüm sebebi bendim, yumurta sayısını karıştırıp kuluçkaya bir kez daha yatmasına izin verdim ve o minik vücudu bunu kaldıramadı. Keşke o gün kuluçkayı sökseydim de yavru bakacağım diye kendini öldürmeseydi :cry: O gün bugündür asla yavru işine girmedim ve kuşlar hakkında öğrenebileceğim her şeyi öğrendim. İstemeden yaptığımız şeyler bazen çok üzebiliyor insanı. Eminim ki böyle olmasını istemedin ve iyi niyetli yaklaştın, inan bunun günahı yok. Suçlu sensin dememin sebebi bir daha ki sefere çok daha fazla dikkat etmen, aynı benim gibi...
Mesaj otomatik birleştirildi:

O minik canı kaybetmenin acısını çok iyi bilirim. Hiç bir şeye ağlamayan ben günlerce ağlamıştım :cry:

Gözlemci⚔️

80+ Bronze
Ağlama kardeşim bende çok kuş yetiştirdim, üreticilik yapıyordum ve en son dişi kuşumu (diğerlerinden çok farklı ve özeldi) kaybettiğimde tüm kuşlarımı sattım sadece 7 yıldır bende olan erkek kuşum kaldı. Dişi kuşumun da ölüm sebebi bendim, yumurta sayısını karıştırıp kuluçkaya bir kez daha yatmasına izin verdim ve o minik vücudu bunu kaldıramadı. Keşke o gün kuluçkayı sökseydim de yavru bakacağım diye kendini öldürmeseydi :cry: O gün bugündür asla yavru işine girmedim ve kuşlar hakkında öğrenebileceğim her şeyi öğrendim. İstemeden yaptığımız şeyler bazen çok üzebiliyor insanı. Eminim ki böyle olmasını istemedin ve iyi niyetli yaklaştın, inan bunun günahı yok. Suçlu sensin dememin sebebi bir daha ki sefere çok daha fazla dikkat etmen, aynı benim gibi...

O minik canı kaybetmenin acısını çok iyi bilirim. Hiç bir şeye ağlamayan ben günlerce ağlamıştım :cry:
Maalesef öyle gerçekten sizede geçmiş olsun 🥲

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,977
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Yumurtadan yeni çıkmış bir kuş sahiplenmiştim, annesi bakamıyordu. Onu 40 gün kadar elimde beslemiştim. Yanlış mama verdiğim için öldü ama yanlış olduğunu bilmiyordum. Seni çok iyi anlıyorum, senin bir suçun yok.

Yasin Çınar

80+ Bronze
bizim sınıftan bir çocuğunda başına buna benzer bir şey gelmişti küçükken civcivi ezmiş yanlışıkla

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,958
İsim
tümen dağ

-nisay

80+ Bronze
niyetin öldürmek değil ama yatağa koyduğunda ezilecek olması muhtemel. dikkat etmek lazım. geçmiş olsun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
162
İsim
kucuk nibba
iyi niyete ve kalbe sahipsin. kaybetme bunu. bazen biz istemesek de başımıza kötü şeyler gelir. bir dahakine dikkatli davranırsın. ders çıkarmak önemli.

Gözlemci⚔️

80+ Bronze
niyetin öldürmek değil ama yatağa koyduğunda ezilecek olması muhtemel. dikkat etmek lazım. geçmiş olsun.
Normalde asla unutmam birden uykuya dalmışım uyuduktan 4 saat sonra uyandım hemen gördüm kalp masajı suni teneffüs da falan yaptım ama vücudu çok soğuktu dönmedi geri ama şuan çok vicdan azabı çekiyorum normalde sokaktan geçerken kuşlar yerdeyken korkmasın yemeğini yemeye devam etsin diye yolumu değiştiriyorum ama oldu işte

iyi niyete ve kalbe sahipsin. kaybetme bunu. bazen biz istemesek de başımıza kötü şeyler gelir. bir dahakine dikkatli davranırsın. ders çıkarmak önemli.
Sağolun hocam

Top Bottom