Neler Yeni

Yardım Bunun ne olduğunu bilen var mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
250
İsim
Süleyman Güzey
İlgilendiği Kategoriler
Havacılık, Uzay, Müzik, Sinema, Kitap, Masaüstü Bilgisayar ve Parçaları, Bilgisayar Oyunları, Yazılım,
Gpu ve soğutucu bloğun üstünde bu süngerimsi yapı var. İsmini ve nerede bulabileceğimi bilen var mı?

Ekler

• 20200409_163721.jpg
    20200409_163721.jpg
    1.9 MB · Hit: 83

Emre Baş

80+ Gold
Termal macun CPU ve blok arasındaki ısı iletimini sağlar

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,764
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Termal macun. Isının daha hızlı iletilmesini sağlar, bileşenlerin ısınmamasında büyük rol oynar. Her termal macun aynı değildir, kalitelisinden almak gerekir. Ancak hiç olmazsa dandik de olsa bir termal macunun sürülmesinde büyük fayda var, boş olmasından iyidir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
250
İsim
Süleyman Güzey
İlgilendiği Kategoriler
Havacılık, Uzay, Müzik, Sinema, Kitap, Masaüstü Bilgisayar ve Parçaları, Bilgisayar Oyunları, Yazılım,
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Termal macun CPU ve blok arasındaki ısı iletimini sağlar
Termal macunun ne olduğunu biliyorum. İşlemcinin üzerinde var. Ama bu gpunun ki biraz daha farklı. Sünger gibi bi yapısı var.

HADOLEITE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Halit
Termal ped yazarsan bant şeklinde bulabilirsin. Macundan biraz daha işlevsiz ama daha kalın bir yapısı olduğundan mosfetlerde veya bazı çiplerde kullanılıyor..

Dahası  
Reaksiyon skoru
250
İsim
Süleyman Güzey
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,605
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Bazı soğutucular tam olarak temas etmiyor o yüzeye. Eğer o tarz bir yapı varsa termal ped şart.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,892
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
thermalpad o süngerimsi şey bilgisayar tamircilerinde bulabilirsin ama maske takmayı unutma :)

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,709
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
profil mesajları ve konu dışı
Top Bottom