Neler Yeni

C++ Öğrenmek İçin Kitap Tavsiyesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Yusuf Selim A
Hayırlı Pazarlar...
Öncelikle kendimi tanıtayım; Unreal Engine oyun motoru üzerinden UE nin kendi kodlama sistemi ile -BluePrint üzerinden- oyun geliştiriyorum.
Bu program içerisinde ayrıca cpp de kullanabilmekteyiz.
Unreal Engine içerisindeki cpp kodlaması her ne kadar cpp nin kendisiyle çok eşleşmiyor deselerde cpp öğrenmek istiyorum çünki direkt olarak cpp öğreten bir eğitimi mevcut değil yada çok detaya girmiyorlar.

Sizllere birkaç sorum olacak.
Aslında javascript'e gönlüm kaymış durumda ama vaktim kalmadığı için ve cpp üzerinden UE kullanabileceğim için cpp de ilerlemek istiyorum.
1-)cpp öğrenmek için hangi kitabı almalıyım? Yabancı kaynak olması fark etmez İngilizcem çok iyi değil ama bu sayede İngilizcemi de ilerletebilirim. Amazon üzerinden satın almak benim için daha iyi olur.
2-)Yol haritamın yanlışlığı, benim göremediğim bir kusuru var mıdır?

seyfo-dayı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
577
İsim
Kerpeten
Hayırlı Pazarlar...
Öncelikle kendimi tanıtayım; Unreal Engine oyun motoru üzerinden UE nin kendi kodlama sistemi ile -BluePrint üzerinden- oyun geliştiriyorum.
Bu program içerisinde ayrıca cpp de kullanabilmekteyiz.
Unreal Engine içerisindeki cpp kodlaması her ne kadar cpp nin kendisiyle çok eşleşmiyor deselerde cpp öğrenmek istiyorum çünki direkt olarak cpp öğreten bir eğitimi mevcut değil yada çok detaya girmiyorlar.

Sizllere birkaç sorum olacak.
Aslında javascript'e gönlüm kaymış durumda ama vaktim kalmadığı için ve cpp üzerinden UE kullanabileceğim için cpp de ilerlemek istiyorum.
1-)cpp öğrenmek için hangi kitabı almalıyım? Yabancı kaynak olması fark etmez İngilizcem çok iyi değil ama bu sayede İngilizcemi de ilerletebilirim. Amazon üzerinden satın almak benim için daha iyi olur.
2-)Yol haritamın yanlışlığı, benim göremediğim bir kusuru var mıdır?
Rez

Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Yusuf Selim A
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şu an amazon üzerinden bazı kitaplara bakmaktayım ama aşırı pahalı seçenekler gözüme çarpıyor.

Silinsin

80+ Silver
Çok güzel bir kaynaktır gerisi sende
Mesaj otomatik birleştirildi:

Burda ki yazıyı yazan da c++'ı icat eden adamın kendi yazısı

İlla kitap istersen C++ Primer

Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Yusuf Selim A
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Yusuf Selim A
Şuan konu hakkında pek bilgim yok ama kütüphane ve geleceği hakkında bir takım yönlendirmeler. Mesela Robotik gibi...

1666516056336.png
Plus olan mı?

Silinsin

80+ Silver
Şuan konu hakkında pek bilgim yok ama kütüphane ve geleceği hakkında bir takım yönlendirmeler. Mesela Robotik gibi...

Alıntıyı görüntülePlus olan mı?
Plus değil hiç tavsiye de etmem plusu

Alıntıyı görüntülePlus olan mı?
Alan seçimi size kalmış c++ her alanda başarıya ulaşabilecek bir dil şahsen, c'nin nesne tabanlısı gibi düşünebiliriz o yüzden limiti yok okuyarak öğrenmekte zor bir dil kendin denemen lazım küçük projelerle.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Yusuf Selim A
Plus değil hiç tavsiye de etmem plusu

Alan seçimi size kalmış c++ her alanda başarıya ulaşabilecek bir dil şahsen c'nin nesne tabanlısı gibi düşünebiliriz o yüzden limiti yok okuyarak öğrenmekte zor bir dil kendin denemen lazım küçük projelerle.
Kitaplarda ince ayrıntısına kadar anlatıldığı için kitaplara yöneliyorum

Her şey için Teşekkürler :)

Silinsin

80+ Silver
Kitaplarda ince ayrıntısına kadar anlatıldığı için kitaplara yöneliyorum

Her şey için Teşekkürler :)
Rica ederim o biraz garip konu ince ayrıntılar keşfedilen şeylerdir hiç bir kitap şahsen yeterli değil ama tamamen büyük bir kaynak arayışın varsa buradan seç beğen al :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Yusuf Selim A
Rica ederim o biraz garip konu ince ayrıntılar keşfedilen şeylerdir hiç bir kitap şahsen yeterli değil ama tamamen büyük bir kaynak arayışın varsa buradan seç beğen al :D
oo , bu kıyağını unutmam. Sağ olasın.

Top Bottom