Neler Yeni

🚨 ÇALIŞMA SAATLERİ 8'DEN 6'YA DÜŞEBİLİR!

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Türkiye'de cumartesi günü de çalışıldığının farkına varırlarsa çalışma saatleri konusunda düzenleme yapılabilir. Henüz bunu bilmiyorlar gibi bir hava var çünkü.

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Bulunduğum pozisyon ve yaptığım işin hiçbir gerekliliği olmadığı halde sırf patron kendini tatmin etsin diye günde 10 saatten haftada 6 gün 60 saat çalışıyorum. Türkiyede imkansız bu işler.
Özel sektörde 60 satten az çalışan mı var başkan. Özel sektörde kimse o kadar az çalışmaz kamuda da kimse 8 saat çalışmaz. Çalışma saatini 6 yapsalar kamuda millet 4 saat çalışıp çıkar gider sen ben özelde 10 satten devam.

_Zaur_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,223
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Beyaz adamlara ait böyle haberler

Dash Zeus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,233
İsim
Hezekiel
Asgari ücreti aylıktan saatliğe geçirmedikleri sürece çalışma saatini değiştirmenin pek bir anlamı yok

Kontfire

80+ Silver
Özel sektorde imkani yok uygulanamaz. 6 gun gunde 11 saat calisiyoruz cumartesi 7 saat sadece

ImAngryDJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,315
İsim
Çağatay

Mesai Süresi Düzenlemesi Meclis'te!

Bakan Bilgin, çalışma saatlerine ilişkin şunları söyledi:
"Ben onu daha önce söyledim. Ertesi gün çalışma gününü kaça düşürüyorsunuz? sorusu ile karşılaştım. İngiltere biliyorsunuz önce 6 saat sonra 5 saat pilot uygulamalar yaptı. İngiltere'de 5 saat ile ilgili çalışma neticelenmedi ama 6 saat neticelendi.

Türkiye'de bu konuda sektörel düzeyde farklılaştırarak bu çalışma sürelerindeki etkililiği ve verimliliği değerlendiren çalışmalar yapılması lazım. Ben buna acil ihtiyacımız olduğunu söyledim. Onun üzerine Çalışma Bakanı çalışma süreleri azalacak diye haberler çıktı. Ama bizim böyle bir hazırlığımız var. Bu çalışmayı yapalım. Hangi sektörlerde çalışma süreleri; Adam 8 saat çalışıyor ama verimliliği çok düşük. 5 saat çalışsa belki daha verimli olacak.

Bu konu ile ilgili hazırlığımız var. Ben OECD'de bir toplantıya katılmıştım. Hangi kadrolar ne zaman kaç saat çalışıyor tartışması vardı. Ben de demiştim: Türkiye'de 8 saat çalışma var ama dünyanın pekçok yerinde var. Avrupa'da biraz 7 saat uygulamaları var. Sektörel eksende bakmak lazım. Tüm sektörlerde emek verimliliği aynı değil.

vedat-bilgin-aa-1968545.jpg
Aksa akrilik firması Türkiyede çalışmasını haftada 5 günden 4 güne düşüren firma olmuştu. Genel olarak verimliliğin arttığını söylüyorlardı. Bende hafta içi 5 gün çalışıyorum ( 08-18 ) ve hep hayalim hafta da 4 gün çalışmak 3 gün tatil yapmak ama bu haberde atıp tutumuş siyasiler gibi geliyor bana. Şirket sahiplerinin bu uygulamayı kabul edeceğini sanmam. Kabul edilirse ücretlerinde belirli oranda düşme ihtimali olacaktır. Dengeli bir anlaşma olacağını sanmıyorum.

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Özel sektorde imkani yok uygulanamaz. 6 gun gunde 11 saat calisiyoruz cumartesi 7 saat sadece
Aga sen toggda simülasyon falan yapmıyon mu? Seni bile çalıştırıyorlarsa biz bitmişiz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,022
İsim
Diyarhan
Vallahi 6 saatlik işi versinler 4 saatte yapıp evime gideyim kafasında olan biriyim. Kısa ve öz olsun ya.

FatihCevik

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Özel sektörde 60 satten az çalışan mı var başkan. Özel sektörde kimse o kadar az çalışmaz kamuda da kimse 8 saat çalışmaz. Çalışma saatini 6 yapsalar kamuda millet 4 saat çalışıp çıkar gider sen ben özelde 10 satten devam.
Özel sektördeyim uçuş harekat memuruyum bu hafta günlük 4.9 saat ortalaması ile çalışıyorum, en yoğun olduğum zaman da günlük 6.8 saat ortalaması ile çalışıyorum.

ExploiT

80+ Bronze
Türkiye de bu tür uygulamalar tamamen hayal dünyası arkadaşlar. İşveren asla kabul etmez böyle bir şeyi bir şekilde çıkar yol aranır işçiye düşük ücret verilir şartlarımız bu denir vs. ama kesinlikle kabul görmez. Ortadoğu ülkesi olmaktan çıkamayız hiç bir zaman biz.

Pcman06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
355
İsim
Oğuz
Bu gene masa başı çalışan memurlara yarayacak. Zaten yatıyorlar iyice yatacaklar.

seyfo-dayı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
577
İsim
Kerpeten

Mesai Süresi Düzenlemesi Meclis'te!

Bakan Bilgin, çalışma saatlerine ilişkin şunları söyledi:
"Ben onu daha önce söyledim. Ertesi gün çalışma gününü kaça düşürüyorsunuz? sorusu ile karşılaştım. İngiltere biliyorsunuz önce 6 saat sonra 5 saat pilot uygulamalar yaptı. İngiltere'de 5 saat ile ilgili çalışma neticelenmedi ama 6 saat neticelendi.

Türkiye'de bu konuda sektörel düzeyde farklılaştırarak bu çalışma sürelerindeki etkililiği ve verimliliği değerlendiren çalışmalar yapılması lazım. Ben buna acil ihtiyacımız olduğunu söyledim. Onun üzerine Çalışma Bakanı çalışma süreleri azalacak diye haberler çıktı. Ama bizim böyle bir hazırlığımız var. Bu çalışmayı yapalım. Hangi sektörlerde çalışma süreleri; Adam 8 saat çalışıyor ama verimliliği çok düşük. 5 saat çalışsa belki daha verimli olacak.

Bu konu ile ilgili hazırlığımız var. Ben OECD'de bir toplantıya katılmıştım. Hangi kadrolar ne zaman kaç saat çalışıyor tartışması vardı. Ben de demiştim: Türkiye'de 8 saat çalışma var ama dünyanın pekçok yerinde var. Avrupa'da biraz 7 saat uygulamaları var. Sektörel eksende bakmak lazım. Tüm sektörlerde emek verimliliği aynı değil.

vedat-bilgin-aa-1968545.jpg
Şimdi textildn 4:45 demi çıkıcam inşallah moruk

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,076
Üyeler
141,237
Son üye
enes0372
Top Bottom