Neler Yeni

CBR 125 r koku ve duman sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
arif
Arkadaşlar öncelikle sa benim 61 k kilometrede CBR 125 r im var motor şuan kış ayındayız malum dışarıya çıkarıp ısıtmaya başlayınca ilk marş verdigimde beyaz duman sonrasında devir yukseltikce beyaz duman atiyo ve bu duman atma olayı motor isinana kadar azalarak devam ediyo bide artı olarak motordan yanık kokusu geliyo oda motor isinana kadar azalarak devam ediyo arada motor sicakenfe geliyor yardımcı olursanız sevinirim

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
emirhan çördükçü
motorun ısınmasını bilmiyorum fakat duman atması gayet normal. ısınana kadar duman atar

abcdefg1234

80+ Silver
Arkadaşlar öncelikle sa benim 61 k kilometrede CBR 125 r im var motor şuan kış ayındayız malum dışarıya çıkarıp ısıtmaya başlayınca ilk marş verdigimde beyaz duman sonrasında devir yukseltikce beyaz duman atiyo ve bu duman atma olayı motor isinana kadar azalarak devam ediyo bide artı olarak motordan yanık kokusu geliyo oda motor isinana kadar azalarak devam ediyo arada motor sicakenfe geliyor yardımcı olursanız sevinirim
Motor bloğuna veya egzoz borularına poşet falan yapışmış olabilir. Benim egzoz borusuna yapışmış, egzoz borusu ısınınca yapışan poşet tekrar tekrar eriyip koku yapıyo

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz
yağ bakımını ne zaman yaptın koyduğun yağdan dolayı olabilir ısınınca kesiliyorsa normaldir, ısınınca kesilmiyorsa sekman veya conta değişimi istiyor olabilir
ben de geçen gün yaptım bakımını repsol moto rider 10w40 kattım ısınana kadar beyaz duman atmaya başladı normal diyebiliriz buna ama dediğim gibi ısınınca devam ediyorsa ustte dediğim gibidir

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,820
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Götür motorcuna göstger.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Araçların benzinli, mazotlu fark etmeksizin cold start dediğimiz o sabah çalışmasında biraz duman daha doğrusu buhar atması normal, koku için ise bi servise gitmenizi tavsiye ederim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
arif
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yağ bakımını ne zaman yaptın koyduğun yağdan dolayı olabilir ısınınca kesiliyorsa normaldir, ısınınca kesilmiyorsa sekman veya conta değişimi istiyor olabilir
ben de geçen gün yaptım bakımını repsol moto rider 10w40 kattım ısınana kadar beyaz duman atmaya başladı normal diyebiliriz buna ama dediğim gibi ısınınca devam ediyorsa ustte dediğim gibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

600 km oldu yağı degiseli yarın tamirciye goturcem peki bişey sorcam yağ yakiyosa pistonda agirza olabilirmi yoksa sadece conta sekmanmi degisir

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz
Mesaj otomatik birleştirildi:

600 km oldu yağı degiseli yarın tamirciye goturcem peki bişey sorcam yağ yakiyosa pistonda agirza olabilirmi yoksa sadece conta sekmanmi degisir
Motor 61k km de diyorsun rodaji düzgün yapildiysa ve bu zamana kadar fazla hor kullanilmadiysa sanmiyorum ama olabilir tabi silindir, ust kapak reflektiye+ piston seti değişimi yaparsin oyle bir şey varsa

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
935,801
Üyeler
147,014
Son üye
wissy
Top Bottom