Neler Yeni

Cbr 125r VS Rks Rnx 125 hangisini almalıyım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Onur Can Emir
Selam,arkadaşlar soru net motor bilgisi olan arkadaşlara lütfen beni aydınlatsın.Cbr 125r almayı düşünüyordum fakat ikinci el motosikletlerde sizde biliyorsunuzki 2 söyleyen 5 söylemiyor.Sıfır Rks Rnx alayım diyorum oda hava soğutmalı uzun yollarda sıkıntı çıkarabilir.Sizin görüşlerinizi merak ettim açıkcası.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Hakan Can Poyraz
Ama alınca uzunca bir süre satmıcam ve bana da sıkıntı çıkarsın istemiyorum.Bu bağlamda sıfır motosiklet daha avantajlı olmaz mı?
Honda gayet temiz ve sağlıklı motosiklet üreticisi ikinci el temiz bulduktan sonra bir problem yaşatıcağını sanmıyorum 30 bin km altına bak

Gryden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Enes hekimoğlu
Honda cbr 125 temiz bulursan al dostum

Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Ramazan İşbilen
Selam,arkadaşlar soru net motor bilgisi olan arkadaşlara lütfen beni aydınlatsın.Cbr 125r almayı düşünüyordum fakat ikinci el motosikletlerde sizde biliyorsunuzki 2 söyleyen 5 söylemiyor.Sıfır Rks Rnx alayım diyorum oda hava soğutmalı uzun yollarda sıkıntı çıkarabilir.Sizin görüşlerinizi merak ettim açıkcası.
Bence ikisinide alma git mt125 2020 felan al hem madem uzun süre satmıyacaksın hem başlangıç için ideal hem havalıda bir motor ama diyorsanki ben zenginim r125 almanı tavsiye ederim (zenginsen)
ama senin yerinde olsam 2020 R25 le başlardım diyecem zaten 2020 R25 le başlayacağım eğer uzun süre motorunu satmayacaksan 250lik al 125likler gitmiyor

Spektrumdx3

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Rks hiç kullanmadım. Honda ps150i sahibiyim. Motoru alırken honda kullanan arkadaşlarla fikir alışverişi yaparak hangi ustaya göstermem gerektiğini öğrendim önce. Aldığım motor ustaya gösterdiğim 4. Motordu. 43000 km de aldım şu anda 52000 olmak üzere ve uzun yolda yapıyorum hemde 2 kişiyle. Su soğutma olduğu için hararet veya şişme sorunu yok. Aldığımdan beri debriyaj bakımı yağ bakımı gibi genel bakımlar dışında sanayi yüzü görmedi.

Dostum honda güzel motordur alınır.
1. Motoru anlayan Bi ustaya göster.
2. 125 cc yeterli Bi güçtür. Yolda 85-100 arasında gitmek iyidir yani Burda gitmiyor diyip atıp tutanlara bakma. Sanmayınki motorlar radar cezası yemiyor...!
3. Km önemli değil motor bakımlı olsun yeter. Honda 30000 km den sonra çöp olur diye kanun mu var 100000 km giden cbf ler var.
4. Cbr 125 genç kullanıcı motoru seçerken çok dikkatli ol fazla apaçilik görmüş olmasın.

Veunes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Kaan aşık

Cbr'ı kıyaslama yapman bile hata ben başka motor göremiyorum

spinner41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
653
İsim
İbrahim Ç.
Instagram
ibrahimc09
Bence ikisinide alma git mt125 2020 felan al hem madem uzun süre satmıyacaksın hem başlangıç için ideal hem havalıda bir motor ama diyorsanki ben zenginim r125 almanı tavsiye ederim (zenginsen)
ama senin yerinde olsam 2020 R25 le başlardım diyecem zaten 2020 R25 le başlayacağım eğer uzun süre motorunu satmayacaksan 250lik al 125likler gitmiyor
sadece grenaj parasina yeni motor alabilirsin ve o motor en az 20k civarı açıp bakmadım yuzde 90 daha fazladir. Onerdikleriniz cok sacma geldi bana acikcasi soruyla alakasiz

Synche

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Ahmet E.
@Onur Can27 hocam size açık konuşayım.. 5500 TL'ye 2019 aralık ayında bajaj discover 150f aldım çok yakın tanıdığımdan.. bana masrafsız, tam motor öğrenmelik dedi.. güvendik satın aldık, 12 bin km'de.. 5500 tl para değil benim için, hani bunun lafını yapmak için konuşmayacağım..

motoru teslim aldım.. sonuçta üstünde can taşıyacak.. götürdüm ustasına.. dedim bunun neyi var neyi yoksa yapalım.. güvenerek bineyim.. şöyle bir baktı.. motoru dedi iyi tanıyoruz.. sürekli gidip geliyor.. akü problemi falan var bunun dedi.. dedim ya küçük para mühim değil.. yap abi neyi varsa dedim.. benden önceki sahibini de aramadım, bak böyle böyle dedin de böyle çıktı motor diye..

işte efendime söyleyeyim balatalar değişti, vlc akü takıldı, 2 buji değişti, konjektör diye şarj işi yapan bir parça varmış arızalıymış o değişti falan.. 900 tl'de masraf yaptım.. git gel şirkete ait kapalı otoparkta motosikleti öğrenirken 2 gün geçti 3 gün geçti.. motor marş almamaya başladı.. bir daha götürdük elektrik devresi komple değişecek falan dedi.. bende aldım abi motoru 5 bin tl'den sattım..

şimdi neden yazdım bu kadar.. öncelikle araba piyasası zaten uçtu da.. bu motosiklet piyasasında güvenilecek pek az adam var türkiye'de onu söyleyeyim.. ne yan servisler adam (resmi servislerin "çoğunu" tenzih ederim..) nede motoru hor kullanıp, bir şeyi yok diyerek satan..

büyük şehirler hariç türkiye'de motosiklet servis bakım onarım işini kurumsallar dışında böyle hakkıyla yapan adam zaten yok.. sayılıdır yani dikkat ettiyseniz şu servise gittim de şöyle güzel, böyle iyi diyen..

motosiklet alacaksan ilk bir bulunduğun şehri araçtır.. hangi markaların resmi servisi var.. sonra bütçene uygun motosikletleri listele.. sonra o motosikletlerde kronik arıza var mı yok mu bir bak araştır.. her şehirde motosiklet kulüpleri var artık.. her soruna cevap veriyor arkadaşlar.. kronik arızası yoksa, servisi işinin ehliyse, kullanıcı yorumları olumlu ise hayırlı uğurlu olsun.. ufak cc'lerde piyasada o kadar seçenek var ki.. markadan önce baktığın modelin geniş çaplı kullanıcı yorumları önceliğin olsun.. ben kazığı 2. kez yedim.. 3. sefer ya sıfır alıcam, yada hiç almıcam..

@Spektrumdx3 hocam da doğru söylemiş.. her söylediğine katılarak.. 150 cc motor şöyle kendimi sağlam tutmadığım zaman altımdan kaçacak gibi oluyor.. millet yüksek cc önerir durur.. sen uzun müddet kullanmadan, ben artık oldum demeden de yüksek motor bakma yani..

Son düzenleme:
Top Bottom