Neler Yeni

Çevrimiçi 2 aylık Osmanlı Türkçesi Eğitimi

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,892
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113

OrionKnight55

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
429
İsim
Selim Çakır
Discord
OrionKnight#0090
Tarihini bilmeyen bir millet yok olmaya mahkumdur.
Tarih kimliktir.
Dil kimliktir.
Adamın aklında "benim atalarım bu dili 1000 yıl kullandı" gibi bir düşünce yok ki. Şahsen ben Osmanlı Türkçesi metinler gördüğüm zaman halk kütüphanelerinde okuyamadığım (genel olarak bildiğimiz Türkçe olduğu için okuyorum ama anlam çıkartmak zor geliyor) zaman üzülüyorum.
Osmalı Türkçesini de tügvadan öğrenecek kadar olamazsın Alexa, değil mi

123kral14

80+ Silver
Yanlış anlama Ama Zaten Osmanlı türkçesini Konuşan yok maalesef dünya'da hiçbir ülke konuşmuyor bilmiyor Onun yerine daha çok iş gören İngilizce ve İspanyolca veya fransızca tavsiye ederim ama o arada 10.000 yıllık dil konuşan bir ülke yok varsa bile dili Şuan modern konuştuğu dil ile çok farkları vardın.
ABİ YARIDAN SONRASINI OKUMADIM ŞU TACİZCİ VE BOŞ ADAMI BANLAYIN LÜTFEEEEEEN

Enver Paşa

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,157
İsim
Stanker
İlgilendiği Kategoriler
Tarih, Siyaset
Yanlış anlama Ama Zaten Osmanlı türkçesini Konuşan yok maalesef dünya'da hiçbir ülke konuşmuyor bilmiyor Onun yerine daha çok iş gören İngilizce ve İspanyolca veya fransızca tavsiye ederim ama o arada 10.000 yıllık dil konuşan bir ülke yok varsa bile dili Şuan modern konuştuğu dil ile çok farkları vardın.
Senin eski pp de araba üzerinde oturan atletli çocuk mu vardı?

Nasparus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,684
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, JS, İktisat, Felsefe, İslam, Müzik
İngilizce öğrenmek bile daha kolay bunu öğrenip kim napıcak.
Osmanlıca = Türkçe 🤣🤣🤣😂😂

1. CahiIIer, cesur oIurIar. Hz.Muhammed

2. En büyük cezaevi, cahiI bir insanın kafasının içidir. Montaigne

3. BiIgisizIik, insanın gönüI rızasıyIa istediği bir taIihsizIiktir. M. T. Cicero

4. CehaIet her zaman, kendisine hayran oImaya hazırdır. Sache Guitry

5. En koyu cehaIet, hakkında hiçbir şey biImediğin bir şeyi reddetmektir. J.Brown

6. CahiI insanIar davuI gibidir. Sesi çok çıkar ama içi boştur. Sadi Şirazi

7. CahiIIiğin eyIeme geçişinden daha korkunç bir şey yoktur. Goethe

DoğuamaBatı

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,239
İsim
........
Dünyada kullanılmayan bir dili öğrenmek boş vakittir onun yerine İngilizce Almanca öğrenmek daha mantıklı en azından tr gibi ülkede bi tık önde olursun iş başvurusunda adama osnanlica biliom desen napim der.

Nasparus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,684
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Dünyada kullanılmayan bir dili öğrenmek boş vakittir onun yerine İngilizce Almanca öğrenmek daha mantıklı en azından tr gibi ülkede bi tık önde olursun iş başvurusunda adama osnanlica biliom desen napim der.
Olm ne çok büyüttünüz osmanlı dediğimiz dil türkçedir alfabesi farklıdır ki ben 2 haftada öğrenmiştim aşırı basit zekanız kaldırmıyorsa öğrenmezsiniz olur biter.

DoğuamaBatı

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,239
İsim
........
Olm ne çok büyüttünüz osmanlı dediğimiz dil türkçedir alfabesi farklıdır ki ben 2 haftada öğrenmiştim aşırı basit zekanız kaldırmıyorsa öğrenmezsiniz olur biter.
2 haftayı çöp etmeye ne gerek var .d?

İceWolf

80+ Silver
Adilcevaz da Selçuklu mezarlığına gittiğimde yazıtları okuyamamak çok garip gelmişti. Katılalım bakalım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 haftayı çöp etmeye ne gerek var .d?
Sen öğrenme zaten. toplamda 4 günde 8 saatini buna harcayacağına online oyun oyna. Oyunun verdiği görevde kuranı kerim üzerinde 10 kere zıpla, şeytan resmine tapın, 10 vahşi türkü öldür, görevini tamamla, 3 oyun coinini kap, mutlu ol.

Son düzenleme:

Nasparus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,684
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler

İceWolf

80+ Silver
Üzerinde güneş batmayan koca bir cihan devletinin dayandığı sırrın perde arkasında Osmanlı Türkçesi ile kaleme alınmış, kütüphaneleri dolduran eserler bulunmaktadır.
Olurmu, öğrenirlerde 2 eser okurlarsa atalarına nasıl YOBAZ diyebileceklerki?
resim_2022-01-10_000002.png

Top Bottom