Neler Yeni

Çözüldü✓ çift slot ram takınca ekran kartına güç gitmiyor

mgisblack

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mahmut gezici
Merhaba ben daha öncesinde sistemimi eski tip bir kasada kullanıyordum sorunsuz. Sonra yeni bir kasaya geçiş yapmak istedim ve bütün sistem donanımlarını çıkarıp yeni kasaya montajladım. Önüme çıkan hata ise daha öncesinde çift slot ram kullanırken herhangi bir hata almıyorken şimdi ikinci slota ram taktıgımda görüntü alamıyorum iyice inceledikten sonra tek slot çalışıyor ama 2. slotada ram taktıgım zaman ekran kartına herhangi bir güç gitmedigini farkettim. Kasadaki diğer bileşenler çalışıyor.

Sistem :
Anakart : Asus prime b450m-k ii
İşlemci : Ryzen 5 3600
Ram : Gskill RipjawsV 2x8 ddr4 3600mhz cl18
Ekran Kartı : Sapphire rx580
Güç : Frisby FR-Ps6580P 650W 80+

önerilerinize fotoğraflı veya videolu olarak geri dönüş yapabilirim şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

enokeno

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
649
İsim
Enes Sayar
Merhaba ben daha öncesinde sistemimi eski tip bir kasada kullanıyordum sorunsuz. Sonra yeni bir kasaya geçiş yapmak istedim ve bütün sistem donanımlarını çıkarıp yeni kasaya montajladım. Önüme çıkan hata ise daha öncesinde çift slot ram kullanırken herhangi bir hata almıyorken şimdi ikinci slota ram taktıgımda görüntü alamıyorum iyice inceledikten sonra tek slot çalışıyor ama 2. slotada ram taktıgım zaman ekran kartına herhangi bir güç gitmedigini farkettim. Kasadaki diğer bileşenler çalışıyor.

Sistem :
Anakart : Asus prime b450m-k ii
İşlemci : Ryzen 5 3600
Ram : Gskill RipjawsV 2x8 ddr4 3600mhz cl18
Ekran Kartı : Sapphire rx580
Güç : Frisby FR-Ps6580P 650W 80+

önerilerinize fotoğraflı veya videolu olarak geri dönüş yapabilirim şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.
ramlerin yerini değiştirip öyle tak, olmazsa kasanın güç kablolarını çek bios pilini çıkar işlemciyi sök sonra yeniden topla ve aç

mgisblack

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mahmut gezici
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yeni fark ettim işlemcide mevcut 2 pin yamulmuş bu etkiler mi ?

mgisblack

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mahmut gezici
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
arkadaşlar her yolu deneyipte çalıştıramayanlar mutlaka işlemci pinlerini kontrol etsin bugün yamuk olan pini düzelttiğimde kesin olarak çalıştı.

Top Bottom