Neler Yeni

(Çözüldü) Windows 10 Format Atarken Sürekli Başa Sarıyor

Bupper

80+
Bilgisayarıma format attıktan sonra tekrar format atma ekranının (Klavye, dil, ülke seçilen ekran) başına geliyor ve Windows'u yüklediğim ssd'yi boot etmiyor. "Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key." hatası alıyorum. Böyle olduğu için format atamıyorum. İlk başta başarılı bir şekilde format atmıştım ama bir şey yüzünden tekrar format atmak zorunda kaldım ve şimdi yapamıyorum.

Denediğim şeyler ise bilgisayar format sonrası kendini yeniden başlatırken usb'yi çıkarmak. Bios boot ayarlarından ssd ve hard diski öne çekmek. Bios ayarlarını sıfırlamak. F11'den ssd'yi seçmek.

Son düzenleme:

Toerax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Ramazan Koçyiğit
Anakarttan ssdnin sata kablosu 1 de mi 2 de mi ona bakmanı öneririm eğer 2 de ise ondan olabilir çünkü sata kablosu hangisi ilkteyse onu kullanmaya çalışır sistem

Bupper

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakarttan ssdnin sata kablosu 1 de mi 2 de mi ona bakmanı öneririm eğer 2 de ise ondan olabilir çünkü sata kablosu hangisi ilkteyse onu kullanmaya çalışır sistem
M2 ssd kullanıyorum

Touoa

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,010
İsim
Turuncu Keskin
Yeniden başlat kısmı geldiği zaman flashı çıkar.

Bupper

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar merak edenler için sorunu şöyle çözdüm. HDD'yi çıkardım, sadece SSD'mi bağlı olarak bıraktım ve öyle format attım. Windows yüklendikten sonra HDD'yi geri bağladım ve biçimlendirip kullandım.

Top Bottom