Neler Yeni

Çok ekli dsl kablosu hızı düşürür mü

Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
doğan yücel
Çok ekli dsl kablosu hızı düşürür mü
Vodafone net den alabildiğim maks hız 44 dü milenikom hem 200 tl ye hem de 100 mb ye paket veriyordu geçiş yaptım fakat aldığım hız 51 i geçmiyor be bina girişindeki hattan daireme çıkan kabloda her kat da ek var yanı 6 7 tane felan giriş kattakiler 75 mb lık internet kullanıyor sorunsuz teknik servisi aradığımda binaya gelen hattınızda sorun yok modem veya kabloda sıkıntı olmalı denildi kendime dışarıdan hat çeksem düzelir mi ?

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Her ek zayıflama yapabilir, modem değerlerinizi ve Güldürennet sorgu fotosunu atabilir misiniz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
doğan yücel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Her ek zayıflama yapabilir, modem değerlerinizi ve Güldürennet sorgu fotosunu atabilir misiniz?
IMG_3245.png

Lady-Of-Ice

80+ Silver
83 iken 51 alıyorsanız, tesisatta sorun olabilir.
Modemden, snr,hat zayıflamazı gibi değerlerin olduğu fotoyu atma imkanınız varsa bakalım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
doğan yücel
83 iken 51 alıyorsanız, tesisatta sorun olabilir.
Modemden, snr,hat zayıflamazı gibi değerlerin olduğu fotoyu atma imkanınız varsa bakalım.
Valaha nasıl bakılır ona bilmiyorum gelip yeni hat çkmek için 3000 tl istediler daireme kendim çekerim en kalıtelı kabloyu alıp
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zaten pingim de aşırı fazla en yakın sunucuyu seçiyor 5km mesafeli 70 ping daha uzak mesafelerde 110 ping

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Bina içi ankastreden eve kadar olan kısım aboneye ait zaten. Tek parça kablo çekerseniz faydası olur. 2 telli Reçber tel kablosu veya Reçber cat6 23 awg kablo işinizi görür. 3000 TL ,uçmuşlar.yani.Kendiniz çekemezseniz elektrikçiye de yaptırabilirsiniz.
Modemim modeli nedir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
doğan yücel
Bina içi ankastreden eve kadar olan kısım aboneye ait zaten. Tek parça kablo çekerseniz faydası olur. 2 telli Reçber tel kablosu veya Reçber cat6 23 awg kablo işinizi görür. 3000 TL ,uçmuşlar.yani.Kendiniz çekemezseniz elektrikçiye de yaptırabilirsiniz.
Modemim modeli nedir?
Sağlam bir cat6 iyi olur önerin varsa bakabilirim modem de huawei s300h
Mesaj otomatik birleştirildi:

H300s

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Modem arayüzüne girip, durum ve destek tıklayıp, xdsl olana tıklayın, hat kalitesi altında yazanlar. Ben Reçber 2 telli tel. kablosu taktım, 5 TL metresi. Sorunsuz kullanıyorum.

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Şu değerlere göre hat zayıflamanızda sorun yok; snr 9.8 snryi düşürüp hızı arttırsanız 65 civarı alırsınız. Bu kez de snrden dolayı bağlantıda sorun yaşayabilirsiniz. Mevcut hız 58 olduğu için hız testinde 50-55 arası çıkması normal. Bütçe sorunu yoksa kabloyu tek parça halinde yenileyin, ama faydası olabilirde olmayabilirde. Bir de hız profilinizi güncelletip 75 e sabitletip deneyin. Düşük bir olasılıkta bağlı olduğunuz dolapta kapasite sorunu varsa altapınızın desteklendiği hızdan daha düşük hız verilmiş olabilir. Tercih sizin; iyi yıllar.

Top Bottom