Neler Yeni

Çok kararsızım Ne yapmalıyım

Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Emirkan Yavaş
Aradım aslında.çalıştığım için kimse ilgi vermedi bir bilgisayarcıya gittim herşeyi izah ettim. Oda ilgisizdi ben nasil güvenecektim o bilgisayarcıya tek basima dizdim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Msi 6750 xt dusünüyorum

Soğutucu mu kötü yoksa? Ben aslinda çok beğenmedim. Hicbir yerde kimse alip araştirmamis kimse o ürün ile bir video dahi çekmemiş. 55600 fani var onu takabilirm
Soğutucunun kötü veya kaliteli olmasından ziyade 5 5600 işlemciye o soğutucu fazla demek istemiş dostum. Bir de bu forum da bilgili olsalar bile insanlar mutlaka konu açıp fikir alışverişinde bulunıyorlar. Size de tecrübe olsun bir ürünü almadan önce kesinlikle foruma bi konu açıp sorup soruşturun.

Opcin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Enes Opçin
Bence sıvı soğutucu o işlemciye bi tık fazla. İşlemciyi satıp yükseltmeli veya sıvı soğutucuyu satıp 120 veya 240lık almanız daha mantıklı. Sonrasında ekran kartıyla birlikte sistemi çalıştırabilirsiniz diye düşünüyorum. Bu haliyle de ekran kartı takıp çalıştırabilirsiniz sıkıntı olmaz ama sıvı soğutucu işlemciye göre biraz yüksek kalır.

As_tr_a

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ömer Murat YILDIZ
İlgilendiği Kategoriler
Bİlgisayar parçaları,çevre donanımları ve teknolojiler
Sistemde tam olarak hangi ürün yanlış. Nvdia almak istemiyorum amd dusunuyorm cünkü cok fazla oyun oynamiyorum daha dogrusu

Yok para konusunda sıkıntım yok 4080 bile alirim ama o kadar gerek yok. Ki bu ürünleri 2 3 ay önce daha ucuza aldim suan fiyatlari uçuyor
sistem bileşenlerin o kadar yanlış ki bu sisteme 4080 çok aşırı kalır sistem onu besleyemez bu paralarda ddr4 ramler ana kart ve 5600 gibi bu fiyatlar için zayıf kalacak bir işlemci seçmişsin 4080 li bir sistem için power ında yetersiz o yüzden hazır aldığın parçların fiyatları da artmışken hiç kullanılmadı diyerekten 500tl 1000 tl ucuzdan sat sonrada bütçene uygun bir hazır sistemi foruma sorarak al en uygunu bu burdan sistemi çevirmeye çalışırsan çok dengesiz hatalı bir sistem oluşturucaksın paranın yarısı boşa gidicek

Soğutucunun kötü veya kaliteli olmasından ziyade 5 5600 işlemciye o soğutucu fazla demek istemiş dostum. Bir de bu forum da bilgili olsalar bile insanlar mutlaka konu açıp fikir alışverişinde bulunıyorlar. Size de tecrübe olsun bir ürünü almadan önce kesinlikle foruma bi konu açıp sorup soruşturun.
bencede çok fazla ama işlemciyi yükseltmek isterse ve ona uygun bi ekran kartı alıcaksa power yetersiz ana kart am4 soket ramlerde ddr4 bu fiyatlara bide bütçe sorunu yoksa ve 4080 gibi bisistem kullanılacaksa bence ddr5 e geçilmeli

Nurr34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Nurhayat yc
sistem bileşenlerin o kadar yanlış ki bu sisteme 4080 çok aşırı kalır sistem onu besleyemez bu paralarda ddr4 ramler ana kart ve 5600 gibi bu fiyatlar için zayıf kalacak bir işlemci seçmişsin 4080 li bir sistem için power ında yetersiz o yüzden hazır aldığın parçların fiyatları da artmışken hiç kullanılmadı diyerekten 500tl 1000 TL ucuzdan sat sonrada bütçene uygun bir hazır sistemi foruma sorarak al en uygunu bu burdan sistemi çevirmeye çalışırsan çok dengesiz hatalı bir sistem oluşturucaksın paranın yarısı boşa gidicek

bencede çok fazla ama işlemciyi yükseltmek isterse ve ona uygun bi ekran kartı alıcaksa power yetersiz ana kart am4 soket ramlerde ddr4 bu fiyatlara bide bütçe sorunu yoksa ve 4080 gibi bisistem kullanılacaksa bence ddr5 e geçilmeli
Yok öyle bir düşuncem yok 4080 almiyacam. Almak istersem. Gücüm yeter alirim diyorum. Ben daha çok msi 6750 xt dusunuyorum. Hem power psu maks gücü 750 w benimde 650 wolt yeterli olur

As_tr_a

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ömer Murat YILDIZ
İlgilendiği Kategoriler
Bİlgisayar parçaları,çevre donanımları ve teknolojiler
Yok öyle bir düşuncem yok 4080 almiyacam. Almak istersem. Gücüm yeter alirim diyorum. Ben daha çok msi 6750 xt dusunuyorum. Hem power psu maks gücü 750 w benimde 650 wolt yeterli olur
hangi msı 6750xt msi kendi içinde modelleri var ekran kartını da bu yönde alırsanız yaklaşık 50k paraya 2021 2022 model bi sistem dizmiş olucaksınız tabii ki para sizin karar sizin gayet de iş görür fakat kime sorarsınız sorun bu iyi bir alışveriş değildir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Emirkan Yavaş
Şöyle anlatayım size şimdi, bu parçalara harcadığınız para 30000 değil mi ? Dün görmüştüm 5600 ve 6750 xt' li bir sistem sinerji de 22000 TL' idi. Fakat işlemci soğutucu yoktu ama diğer parçaları gayeeet yeterliydi soğutucu tarafında da 1000TL' lik bi soğutucu takıp 23000TL'ye istediğiniz sistemi alabilirdiniz. Hani kesinlikle beni yanlış anlamayın para sizin, karar sizin, zevk sizin sadece yardımcı olmak amacıyla anlatıyorum. Şuan siz bu topladıklarınızın üstüne bir de ekran kartı alsanız 6750xt galiba 12000TL civarına var oluyor sistemin maliyeti size 42000TL buradada noktayı koyuyorum.

Nurr34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Nurhayat yc
Şöyle anlatayım size şimdi, bu parçalara harcadığınız para 30000 değil mi ? Dün görmüştüm 5600 ve 6750 xt' li bir sistem sinerji de 22000 TL' idi. Fakat işlemci soğutucu yoktu ama diğer parçaları gayeeet yeterliydi soğutucu tarafında da 1000TL' lik bi soğutucu takıp 23000TL'ye istediğiniz sistemi alabilirdiniz. Hani kesinlikle beni yanlış anlamayın para sizin, karar sizin, zevk sizin sadece yardımcı olmak amacıyla anlatıyorum. Şuan siz bu topladıklarınızın üstüne bir de ekran kartı alsanız 6750xt galiba 12000TL civarına var oluyor sistemin maliyeti size 42000TL buradada noktayı koyuyorum.
Şöyle söylemek istiyorum. Bu tarz islerden hic anlayan biri degilim. Kimsem de yoktu bilgi alacak bu tarz siteleri de tesadüfen rastliyorum bilgisayarciyada gittim hic umursamadi sanki tok yemiş gibiydi. Youtube falanda. Her biri farkli bisey soyluyordu. Ben de herzmn en kaliteli en pahali olur icabenden yola çıktık yoksa. Ekran kartin E sinden tot. Klavyenin k sine kadar hicbir bilgim yok zaten bilseydim bilgisayar 12 parcadan olusuyor hic yanaşmazdım bile. Daha 5.siparisten bunaldım. Hazır sistemde alamazdım dandik teshir ürunler ekliyip satiyolar. Sarı site tarzi hic yanasmadım beni kandırırlar diye. Güvenemiyorum bu zamanda

Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Emirkan Yavaş
Şöyle söylemek istiyorum. Bu tarz islerden hic anlayan biri degilim. Kimsem de yoktu bilgi alacak bu tarz siteleri de tesadüfen rastliyorum bilgisayarciyada gittim hic umursamadi sanki tok yemiş gibiydi. Youtube falanda. Her biri farkli bisey soyluyordu. Ben de herzmn en kaliteli en pahali olur icabenden yola çıktık yoksa. Ekran kartin E sinden tot. Klavyenin k sine kadar hicbir bilgim yok zaten bilseydim bilgisayar 12 parcadan olusuyor hic yanaşmazdım bile. Daha 5.siparisten bunaldım. Hazır sistemde alamazdım dandik teshir ürunler ekliyip satiyolar. Sarı site tarzi hic yanasmadım beni kandırırlar diye. Güvenemiyorum bu zamanda
Ben anladım zaten sizi şuan da yapılacak 2 seçenek var ya direk ekran kartını alıp kullanıcaksınız ekran kartından başka bir şey alıcak mısınız ? Ya da işte parçaları biraz ucuzdan ya da aynı değerinden satabilirsiniz biraz uğraştırır tabi ki. Tecrübelendiniz ama artık bundan sonra kesinlikle forumdan konu açarsınız seve seve herkes öneri de bulunur yardımcı olur.

sfky9842

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
231
İsim
SEFA KAYA
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular